Nejlepší vánoční trhy v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vydejte se s námi po nejkrásnějších trzích Evropy, jako jsou ty v Cáchách, Drážďanech, Kolínu nad Rýnem, Lipsku a spoustě dalších.

Předvánoční čas přináší spoustu kouzel – teplo rodinného krbu, setkávání s přáteli u svařeného vína a prožívání nezapomenutelných chvil. Tomuto kouzelnému období předchází období vánočních trhů, které přinášejí do měst a srdcí lidí první vánoční pohlazení.

1. Záhřeb – Chorvatsko

Záhřeb byl zvolen nejlepšími vánočními trhy hned dvakrát. Hlavní město Chorvatska je jedním z nejlepších míst k oslavě Vánoc. Vydejte se do tohoto města a poznejte sami, proč sem právě v tuto dobu jezdí nespočet turistů, aby právě zde strávily vánoční čas. Záhřeb vám nabídne nezapomenutelnou atmosféru, doplněnou zpěvem, tancem a další zábavou, během které se pobavíte nejen s přáteli, ale také s rodinou. Navíc zde můžete ochutnat místní speciality.

Zakoupit zájezd do Záhřebu

2. Štrasburk – Francie

Štrasburk je nejlepším místem pro strávení předvánočního a vánočního času ve Francii a v letech 2014 a 2015 byly tyto trhy dokonce vyhlášeny nejlepšími vánočními trhy. Vůbec poprvé se zde vánoční trhy konaly v roce 1570. Najdete zde na 300 stánků a to hned na 12 místech v centru města. Zaposlouchat se můžete hned do 4 velkých venkovních adventních koncertů. Zažijte tu pravou vánoční atmosféru právě ve Štrasburku!

Zarezervovat ubytování ve Štrasburku

3. Colmar – Francie

Celých šest týdnů si můžete užít trhy právě v Colmaru ve Francii. Labyrint malých uliček vás provede hned po pěti trzích. Každý z nich je jakoby takovou minivesničkou se svými řemeslníky, nabízející své výrobky. Ve městě můžete obdivovat kouzelnou místní architekturu, zúčastnit se některé z prohlídek, ochutnat místní vína a zaposlouchat se do vánočních melodií na jednom z mnoha koncertů.

Zarezervovat ubytování v Colmaru

4. Cáchy – Německo

Každý rok se náměstí a ulice kolem katedrály a radnice přemění v ráj světel a barev, libých zvuků a vůní. Tato směsice zde vytvoří nezapomenutelnou atmosféru blížících se Vánoc, fascinující všechny věkové kategorie. Pokud milujete atmosféru Vánoc, pak zde nesmíte chybět. Na trzích navíc nakoupíte originální a neokoukané zboží, které dělají Vánoce ještě působivější.

Zarezervovat ubytování v Cáchách

5. Vídeň – Rakousko

Vánoční trhy zde probíhají už od poloviny listopadu, kdy se náměstí kolem radnice promění v kouzelné vánoční trhy. I stromy jsou zde oděny do světýlek. Seženete tu vánoční dekorace, cukroví, i horké drinky a to nejenom svařené víno nebo horkou čokoládu v tradičním vánočním hrnečku, který si můžete ponechat na památku. K dispozici je také vánoční dílna pro děti. Tohle místo si prostě nemůžete nechat ujít.

Zakoupit zájezd do Vídně

6. Drážďany – Německo

Pokud milujete Vánoce, pak si zamilujete i Drážďany, které se mohou pyšnit jedním z nejstarších adventních trhů v Německu, jejichž historie sahá až do roku 1434. Součástí adventních trhů je i festival štol, který se každoročně koná na začátku prosince.  Drážďany jsou také zapsané v Guinessově knize rekordů se svoji čtrnáctimetrovou pyramidou, na kterou lze vystoupit a užít si vánoční atmosféru z nadhledu.

Zarezervovat ubytování v Drážďanech

Severskou pohádku lze zažít v Estonsku. Náměstí je obklopeno malými historickými domy, se spoustou světýlek, delikates a spoustou dalšího. Děti mohou spatřit Santu Clause i soby a vy si můžete užít jednotlivá vystoupení a vánoční atmosféru u perníku a svařeného vína.

Zarezervovat ubytování v Tallinu

8. Budapešť – Maďarsko

Budapešť stojí za návštěvu v jakékoliv ročním období, jejímu vánočnímu kouzlu však nelze odolat. Město ve vánoční výzdobě vypadá opravdu nádherně a po setmění si budete připadat jako v pohádce. Nejkrásnější adventní trhy naleznete na Vörösmartyho náměstí nebo u baziliky svatého Štěpána. Budapešť je navíc královnou dobrého jídla, na trzích můžete ochutnat delikatesy v podobě tradičních štrúdlů, plněných paprik nebo guláše podávaného v chlebu. Pro sportovce je připravené kluziště na náměstí sv. Štěpána nebo poblíž Náměstí hrdinů.

Zakoupit zájezd do Budapešti

9. Brusel – Belgie

Pokud je gastronomie vaší vášní, vydejte se ochutnat delikatesy na adventní trhy do Bruselu. Hlavní město Belgie vám nabídne výborné vánoční cukroví, belgickou čokoládu nebo výjimečné čokoládové pivo. Na více než 250 stáncích nalezne ale i různé suvenýry a eko výrobky. Na hlavním náměstí Grand Place můžete shlédnout světelnou a zvukovou show nebo se můžete povozit na zářícím ruském kole.

Zarezervovat ubytování v Bruselu

10. Kolín nad Rýnem – Německo

V Kolíně vás určitě zaujme vůně pečených jablek, skořicových sušenek i svařeného vína, které se rozprostírá ve všech uličkách městského centra. Každoročně místní trhy přitáhnou miliony návštěvníků  z celého světa a určitě si je nenechte ujít ani vy.

Zarezervovat ubytování v Kolínu nad Rýnem

11. Řím – Itálie

Adventní trhy ve středomořském Římě začínají 8. prosince. Při této příležitost projíždí městem papež a na Španělském náměstí každoročně přednáší svůj projev, kterým zahajuje adventní trhy. V Římě je toho k vidění spousta, oblíbeným centrem je náměstí Piazza Navona, kde se nachází spousta stánků s vánočními dekoracemi, šperky, svíčky a samozřejmě i s italskými delikatesy a vánočním cukrovím.

Zakoupit zájezd do Říma

12. Helsinky – Finsko

Vánoční pohodu si užijete také na severu v hlavním městě Finska. Vánoční trhy jsou zde místem setkání s přáteli, pochutnání si na dobrém jídle a naladění se na kouzlo Vánoc. V celkem asi 140 dřevěných stáncích najdete výrobky nejrůznějších řemesel. Uprostřed tržiště pak najdete starý kolotoč, který vás naprosto ohromí a vrátí vás do dávné minulosti.

Zarezervovat ubytování v Helsinkách

13. Lille – Francie

Tu pravou vánoční atmosféru zažijete ve francouzském městě Lille. Na náměstí Rihour najdete na 80 chaloupek s nejrůznější vánoční tématikou, pochutnáte si zde na místních vánočních specialitách a užijete si i umělecká řemesla. Není lepšího místa, kde sehnat skvělé vánoční dárky.

Zarezervovat ubytování v Lille

14. Norimberk – Německo

Místní vánoční jarmark každoročně zahajuje vánoční anděl – loutka, kterou vyrobil Martin Luther, jako náhradu katolického Ježíška, anděl je místním vánočním symbolem dodnes. Trhy se konají přímo na hlavním náměstí, na kterých si můžete vánočního anděla zakoupit. Vánoční strom je umístěn v jednom z nádvoří Císařského hradu, od kterého se vám naskytnou jedinečné výhledy na celé vánoční trhy.

Zakoupit zájezd do Norimberku

15. Lipsko – Německo

První vánoční trhy v Lipsku se datují do roku 1458. V současné době nabízí na 250 vánočních stánků, umístěných přímo v historickém centru města. Obdivovat můžete nejen místní středověký trh, ale také ochutnat místní speciality. Na trzích zakoupíte originální dárky, kterými potěšíte své blízké.

Zarezervovat ubytování v Lipsku

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.