Nejlepší zábavní parky v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Našli jsme pro vás ty nejlepší zábavní parky v Evropě!

Horská dráha, zábavní hrad, obří kolo a mnoho dalších. Kdo by neznal známé atrakce ze zábavních parků. Vydejte se s námi ale po těch úplně nejlepších v celé Evropě. Naplánujte si výlet na Invia.cz nebo si zarezervujte ubytování přes Booking. Bavit se budou nejenom děti, ale i dospělí.

1. Disneyland – Paříž – Francie

V Disneylandu v Paříži zavítáte do 5 neuvěřitelných světů plných atrakcí, představení i přehlídek. Užijete si piráty na dobrodružném ostrově, zemi objevů, zemi fantazie nebo horskou dráhu od tvůrců Hledá se Nemo, magneticky urychlenou dráhu nebo Armageddon ve vesmírné lodi.

2. PortAventura – Španělsko

PortAventura je zábavní park na jih od Barcelony v Salou, na pobřeží Costa Dorada. Se svou návštěvností 4 miliony návštěvníků za rok se řadí k nejnavštěvovanějším parkům ve Španělsku. Je také 6. nejnavštěvovanějším parkem v Evropě. V areálu můžete navštívit Costa Caribe Aquatic Park a ubytovat se v jednom ze 4 hotelů. Dostanete se sem jedním ze 2 letišť vzdálených do 30minut nebo z letiště Reus Airport či vlakem z Barcelony a Salou. Park nabízí zábavu v 5 tématech – středomořskou, mexickou, čínskou, polynéskou nebo z dálného západu.

3. Futuroscope – Poitiers – Francie

Tento zábavní park navštívilo již více než 46 milionů návštěvníků od dob, kdy otevřeli. Rozkládá se na 60 hektarech a nabízí 25 originálních zážitkových zákoutí, což ho dělá ideálním místem k odpočinku. Přijeďte sem a užijte si skvělé atrakce, 4D efekty, nejrůznější hry, živé přehlídky a spoustu dalších outdoorových aktivit.

4. Europa-park – Německo

Europa-park je největším zábavním parkem v Německu a druhým nejpopulárnějším zábavním parkem v Evropě, hned za Disneylandem v Paříži. Leží v Rust, na jihozápadě Německa mezi Freiburgem a Štrasburkem. Park nabízí 12 horských drah, kdy nejstarší je důlní dráha Alpenexpressu, kde vláček projíždí diamantovým dolem a nejnovější je Arthur, který je napůl venkovní a napůl vnitřní horská dráha. Tento Europa-park dokáže zabavit až 50 000 hostů za den.

5. Parc Astérix – Francie

Parc Astérix je založen na pohádce o Asterixovi. Leží asi 35km severně od Paříže a 32km od Disneylandu. Byl otevřen v roce 1989. Je známý především pro své extra dlouhé horské dráhy během kterých si můžete užít období starých Římanů, antického Řecka nebo Egypta.

6. Gröna Lund – Stockholm – Švédsko

Jedná se o nejstarší zábavní park ve Švédsku. Přesto, že je park docela malý, najdete zde na 30 atrakcí. Nejoblíbenější jsou zde horské dráhy, kterých je v parku celkem 7. Dostanete se až do výšky 30metrů a projet se můžete rychlostí až 90km/hod. Pro děti je zde připraven strašidelný hrad, střelnice a spoustu další zábavy.

7. Gardaland – Itálie

Gardaland je velmi oblíbený zábavní park v Itálii na břehu jezera Lago di Garda. Vznikl jako jeden z prvních v této zemi a nabízí zábavu na celkem 70 atrakcích pro malé i velké. Ukrývá pohádkovou atmosféru, kterou ocení nejen dospělí při místních procházkách. Bavit se budete na Blue Tornádo, neboli závěsné dráze s 5 loopingy, pirátské projížďce po vodě, užijete si Jungle rapids, která vás vtáhne do pravé džungle nebo zavítejte do 5D kina.

8. Zahrady Tivoli – Copenhagen – Dánsko

Tivoli je známý park v Copenhagenu v Dánsku. Park otevřel v roce 1843 a je druhým nejstarším parkem na světě, hned po Dyrehavsbakenu v Klampenborgu. Se svou návštěvností 4 miliony návštěvníků je druhým nejpopulárnějším sezónním parkem a nejnavštěvovanějším parkem ve Skandinávii vůbec.

9. Walibi -Brusel – Belgie

Walibi je unikátní rodinný park v Belgii. Nabízí 40 atrakcí, z čehož je rovnou 16 určeno dětem, pouliční animace, vodní park a mnoho dalšího. Park zaujme každého, na věku nezáleží. Známá je např. řeka Radja, bláznivý důl Calamity a další. Užijte si neomezenou zábavu s celou rodinnou nebo kamarády právě tady!

10. Efteling – Nizozemí

Zábavní park Efteling patří mezi největší atrakce pro děti. Vznikl u Tilburgu před 50 lety a je „pohádkovou zemí“. Najdete tu jak tradiční atrakce, jako jsou horské dráhy, tak i nejrůznější živá vystoupení i živé pohádky. Vydat se můžete také do strašidelného domu hrůzy nebo se svést na loďce až k arabské princezně.

11. Blackpool Pleasure Beach – Velká Británie

Blackpool Pleasure Beach je klasický anglický zábavní park, ležící přímo na břehu Irského moře. Specialitou tohoto parku je celkem 5 dřevěných drah, které jsou raritami místního parku. Nejlepší dráhou je bezesporu Pepsi Max Big one – klasická kovová dráha, která dosahuje výšky až 65metrů a je druhou nejvyšší v Evropě. Při prvním sjezdu tak souprava dosahuje rychlosti až 120km/hod. Mezi další atrakce patří Steeplechase nebo Infusion. Vyzkoušet můžete také vodní dráhu Valhalla. K vidění je toho tady bezpočet a nechybí ani nejrůznější show nebo zde můžete vidět i muzikál.

12. Prátr – Vídeň – Rakousko

Prátr je největším vídeňským zábavním parkem, jehož dominantou je Obří kolo Riesenrad z roku 1897, které najdete hned při vchodu do parku. Je také symbolem města. Do víru zábavy vás ale dostanou nejrůznější autodromy, kolotoče, horské dráhy, strašidelné hrady a spousta dalších. Maskotem parku je 9m vysoká socha číňana Calafatiho.

13. Alton Towers – Velká Británie

Alton Towers otevřel v roce 1980. Hlavní atrakcí je Nemsis, Oblivion, důlní vlak, řeka Kongo, Hex. Je známý pro vytváření stále nových tipů horských drah. Park sestává ze spousty bazénů, skluzavek a mnoho dalšího.

14. Legoland Billund – Dánsko

Tento zábavní park není jen o kostičkách. Najdete zde i plno adrenalinových atrakcí, jako jsou horské dráhy nebo vodní atrakce. Vidět můžete i živé tučňáky, žraloky i rejnoky nebo shlédnout nějakou divadelní show. Poznat můžete také bájnou Atlantidu.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.