Nejlepší zábavní parky v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Našli jsme pro vás ty nejlepší zábavní parky v Evropě!

Horská dráha, zábavní hrad, obří kolo a mnoho dalších. Kdo by neznal známé atrakce ze zábavních parků. Vydejte se s námi ale po těch úplně nejlepších v celé Evropě. Naplánujte si výlet na Invia.cz nebo si zarezervujte ubytování přes Booking. Bavit se budou nejenom děti, ale i dospělí.

1. Disneyland – Paříž – Francie

V Disneylandu v Paříži zavítáte do 5 neuvěřitelných světů plných atrakcí, představení i přehlídek. Užijete si piráty na dobrodružném ostrově, zemi objevů, zemi fantazie nebo horskou dráhu od tvůrců Hledá se Nemo, magneticky urychlenou dráhu nebo Armageddon ve vesmírné lodi.

2. PortAventura – Španělsko

PortAventura je zábavní park na jih od Barcelony v Salou, na pobřeží Costa Dorada. Se svou návštěvností 4 miliony návštěvníků za rok se řadí k nejnavštěvovanějším parkům ve Španělsku. Je také 6. nejnavštěvovanějším parkem v Evropě. V areálu můžete navštívit Costa Caribe Aquatic Park a ubytovat se v jednom ze 4 hotelů. Dostanete se sem jedním ze 2 letišť vzdálených do 30minut nebo z letiště Reus Airport či vlakem z Barcelony a Salou. Park nabízí zábavu v 5 tématech – středomořskou, mexickou, čínskou, polynéskou nebo z dálného západu.

3. Futuroscope – Poitiers – Francie

Tento zábavní park navštívilo již více než 46 milionů návštěvníků od dob, kdy otevřeli. Rozkládá se na 60 hektarech a nabízí 25 originálních zážitkových zákoutí, což ho dělá ideálním místem k odpočinku. Přijeďte sem a užijte si skvělé atrakce, 4D efekty, nejrůznější hry, živé přehlídky a spoustu dalších outdoorových aktivit.

4. Europa-park – Německo

Europa-park je největším zábavním parkem v Německu a druhým nejpopulárnějším zábavním parkem v Evropě, hned za Disneylandem v Paříži. Leží v Rust, na jihozápadě Německa mezi Freiburgem a Štrasburkem. Park nabízí 12 horských drah, kdy nejstarší je důlní dráha Alpenexpressu, kde vláček projíždí diamantovým dolem a nejnovější je Arthur, který je napůl venkovní a napůl vnitřní horská dráha. Tento Europa-park dokáže zabavit až 50 000 hostů za den.

5. Parc Astérix – Francie

Parc Astérix je založen na pohádce o Asterixovi. Leží asi 35km severně od Paříže a 32km od Disneylandu. Byl otevřen v roce 1989. Je známý především pro své extra dlouhé horské dráhy během kterých si můžete užít období starých Římanů, antického Řecka nebo Egypta.

6. Gröna Lund – Stockholm – Švédsko

Jedná se o nejstarší zábavní park ve Švédsku. Přesto, že je park docela malý, najdete zde na 30 atrakcí. Nejoblíbenější jsou zde horské dráhy, kterých je v parku celkem 7. Dostanete se až do výšky 30metrů a projet se můžete rychlostí až 90km/hod. Pro děti je zde připraven strašidelný hrad, střelnice a spoustu další zábavy.

7. Gardaland – Itálie

Gardaland je velmi oblíbený zábavní park v Itálii na břehu jezera Lago di Garda. Vznikl jako jeden z prvních v této zemi a nabízí zábavu na celkem 70 atrakcích pro malé i velké. Ukrývá pohádkovou atmosféru, kterou ocení nejen dospělí při místních procházkách. Bavit se budete na Blue Tornádo, neboli závěsné dráze s 5 loopingy, pirátské projížďce po vodě, užijete si Jungle rapids, která vás vtáhne do pravé džungle nebo zavítejte do 5D kina.

8. Zahrady Tivoli – Copenhagen – Dánsko

Tivoli je známý park v Copenhagenu v Dánsku. Park otevřel v roce 1843 a je druhým nejstarším parkem na světě, hned po Dyrehavsbakenu v Klampenborgu. Se svou návštěvností 4 miliony návštěvníků je druhým nejpopulárnějším sezónním parkem a nejnavštěvovanějším parkem ve Skandinávii vůbec.

9. Walibi -Brusel – Belgie

Walibi je unikátní rodinný park v Belgii. Nabízí 40 atrakcí, z čehož je rovnou 16 určeno dětem, pouliční animace, vodní park a mnoho dalšího. Park zaujme každého, na věku nezáleží. Známá je např. řeka Radja, bláznivý důl Calamity a další. Užijte si neomezenou zábavu s celou rodinnou nebo kamarády právě tady!

10. Efteling – Nizozemí

Zábavní park Efteling patří mezi největší atrakce pro děti. Vznikl u Tilburgu před 50 lety a je „pohádkovou zemí“. Najdete tu jak tradiční atrakce, jako jsou horské dráhy, tak i nejrůznější živá vystoupení i živé pohádky. Vydat se můžete také do strašidelného domu hrůzy nebo se svést na loďce až k arabské princezně.

11. Blackpool Pleasure Beach – Velká Británie

Blackpool Pleasure Beach je klasický anglický zábavní park, ležící přímo na břehu Irského moře. Specialitou tohoto parku je celkem 5 dřevěných drah, které jsou raritami místního parku. Nejlepší dráhou je bezesporu Pepsi Max Big one – klasická kovová dráha, která dosahuje výšky až 65metrů a je druhou nejvyšší v Evropě. Při prvním sjezdu tak souprava dosahuje rychlosti až 120km/hod. Mezi další atrakce patří Steeplechase nebo Infusion. Vyzkoušet můžete také vodní dráhu Valhalla. K vidění je toho tady bezpočet a nechybí ani nejrůznější show nebo zde můžete vidět i muzikál.

12. Prátr – Vídeň – Rakousko

Prátr je největším vídeňským zábavním parkem, jehož dominantou je Obří kolo Riesenrad z roku 1897, které najdete hned při vchodu do parku. Je také symbolem města. Do víru zábavy vás ale dostanou nejrůznější autodromy, kolotoče, horské dráhy, strašidelné hrady a spousta dalších. Maskotem parku je 9m vysoká socha číňana Calafatiho.

13. Alton Towers – Velká Británie

Alton Towers otevřel v roce 1980. Hlavní atrakcí je Nemsis, Oblivion, důlní vlak, řeka Kongo, Hex. Je známý pro vytváření stále nových tipů horských drah. Park sestává ze spousty bazénů, skluzavek a mnoho dalšího.

14. Legoland Billund – Dánsko

Tento zábavní park není jen o kostičkách. Najdete zde i plno adrenalinových atrakcí, jako jsou horské dráhy nebo vodní atrakce. Vidět můžete i živé tučňáky, žraloky i rejnoky nebo shlédnout nějakou divadelní show. Poznat můžete také bájnou Atlantidu.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.