Nejromantičtější destinace v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Nesmí na vašich cestách chybět trochu té romantiky? Zjištěte, které evropské destinace jsou na to ty pravé!

Přemýšlíte, kam společně se svojí drahou polovičkou vyrazit na dovolenou plnou romantiky? Evropa je plná měst, která vás přivítají láskyplnou náručí, nespočtem kouzelných zákoutí i dechberoucích vyhlídek, kde se budete cítit jako v pohádce. Přinášíme vám ty nejromantičtější evropské destinace. Která se stane tou cílovou pro vás?

Benátky

Italské Benátky jsou bezpochyby jedním z nejoblíbenějších evropských měst, kam ročně zavítá statisíce turistů. Romantika tu na vás navíc dýchá z každého rohu. Dlouhé vodní kanály, kouzelná architektura i výborná kuchyně tak mohou být tou pravou kombinací pro strávení skvělé dovolené ve dvou. Navštivte Dóžecí palác, baziliku a náměstí sv. Marka nebo proplujte na tradičních gondolách pod benátskými mosty, jako je například nejznámější Ponte di Rialto. Chcete-li zažít Benátky během nejvýznamnější slavnosti, vyrazte sem během února, kdy se tu každoročně již od starověku koná tradiční Benátský karneval plný masek, oslav, hudby a tance. Pamatujte však na to, že město v tyto dny puká ve švech. Pro poklidnou dovolenou ve dvou je tedy lepší zvolit jiné období.

Santorini

Rádi objevujete ostrovy, kde jste kolem dokola obklopeni nekonečným mořem, dechberoucími výhledy a romantickými plážemi? Pak by na vašem seznamu navštívených míst rozhodně nemělo chybět Santorini, které patří mezi největší řecké poklady. Jelikož je ostrov sopečného původu, budete svědky okouzlujících přírodních úkazů jako jsou například pláže s černým vulkanickým pískem. Santorini vás poctí i historickými památkami, které vás vezmou zpět v čase. Za návštěvu rozhodně stojí například ruiny ve starobylém městě Théra. Na svých toulkách ostrovem, na kterých vás budou provázet bělostné domečky obklopené barevnými květy, určitě nesmíte minout pro Santorini typickou vesničku Oia. Přivstaňte si nebo naopak počkejte na západ slunce a kochejte se hrou barev, které na hladině vytvoří vycházející či zapadající slunce. Rozhodně nebudete litovat.

Paříž

Ať se to zdá být jako klišé, Paříž na seznamu romantických destinací nesmí chybět. A opravdu se není čemu divit. Tato francouzská metropole má totiž své kouzlo stále, ať sem vyrazíte v zimě či v létě. Okuste místní gastronomii při pohodovém pikniku pod Eiffelovou věží, projděte se úzkými uličkami Montmartu, zavítejte ke katedrále Notre Dame či monumentální bazilice Sacré-Cœur. Skvělým zážitkem může být i plavba po řece Seině. Paříž je skvělým místem také pro všechny milovníky umění. Ať navštívíte známý Louvre nebo méně známé Musée de la Vie Romantique, které je jako dělané pro všechny romantické duše, určitě nešlápnete vedle a odnesete si nezapomenutelný zážitek.

Bruggy

Jsou na vás Paříž či Benátky příliš komerční a přelidněné? Vyrazte do Belgie a objevte kouzlo Brugg. Toto maličké město čítající pouze něco málo přes 100 tisíc obyvatel vás vtáhne zpět do středověku a vy se na chvíli ocitnete v naprosto jiném světě. Stejně jako v Benátkách, i v Bruggách jsou uličky propletené vodními kanály, na kterých vesele proplouvají labutě. Díky poměrně malé rozloze historického centra můžete město pohodlně prozkoumat pěšky nebo na kole. Dominantou města je bezpochyby zvonice Halle, ze které se vám naskytne ohromující výhled do širého okolí. Velkým lákadlem města je také nemocnice sv. Johna, která je vůbec nejstarší nemocnicí v celé Evropě, a v dnešních dnech zde naleznete muzeum historie medicíny. Pro mlsné jazýčky bude skvělým zážitkem návštěva tradičního pivovaru či čokoládovny, kde si kromě prohlídky výrobny můžete vytvořit vlastní čokoládu.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.