Nejromantičtější města, kde oslavit svátek zamilovaných

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Chcete své milované polovičce zajistit nezapomenutený zážitek při oslavě svátku svatého Valentýna? Zjistěte, která evropská města pro tuto událost těmi nejlepšími volbami.

Další rok utekl jako voda a vy jste opět postaveni před otázku, jak letos strávíte svátek zamilovaných se svou drahou polovičkou? Mnozí z nás tento svátek neslaví vůbec, někdo si vystačí s květinou či jinou drobností. Máte-li však v plánu dny okolo 14. února strávit někde za hranicemi blouděním romantickými uličkami, užíváním si skvělého jídla a zejména přítomnosti toho druhého, pak jste tu na správném místě. Přinášíme vám seznam těch nejromantičtějších měst, kde se stane oslava svátku svatého Valentýna nezapomenutelným zážitkem.

Paříž

Pro někoho komerční kýč, pro jiného místo, které je s láskou a svátkem zamilovaných neodmyslitelně spjato. Jestliže by tedy i vaše volba padla na Paříž, hlavní město Francie, v žádném případě nešlápnete vedle. Paříž má totiž své kouzlo ve dne i v noci a po celou dobu pobytu vás bude láskyplně zvát do ulic k prozkoumání i těch nejzapadlejších koutů.

Nenechte si ujít procházku po čtvrti Montmartre, přes níž dorazíte až ke krásné bazilice Sacré Coeur, nebo naopak vyrazte do nejluxusnější čtvrti celého města s názvem Marais. Přivítá vás luxusními butiky i ateliéry, a i v případě, že byste si nic nezakoupili, odnesete si z tohoto místa nezapomenutelný zážitek. Symbol města, krásnou Eiffelovu věž se vyplatí navštívit jak za světla, tak i během noci, kdy je krásně nasvícena. Obě varianty si zaslouží pozornost. Ať už však strávíte své dny v Paříži jakkoliv, atmosféra svátku zamilovaných na vás bude dýchat z každého koutu a v každém případě na tyto výjimečné momenty budete s radostí vzpomínat.

Zarezervovat zájezd do Paříže

Colmar

Ve Francii ještě chvíli zůstaneme, přesuneme se však k německým hranicím, a to do malého městečka Colmar. V případě, že byste tedy rádi strávili svátek zamilovaných v méně turistiky žádaném prostředí, pak je pro vás toto pohádkové město tou pravou volbou.

Ne nadarmo se mu přezdívá ‚Malé Benátky‘, i zde totiž narazíte na romantické kanály protínající město. Při pohledu na tradiční domečky pastelových barev, které kanály lemují, se vám navíc zatají dech jen co se vám tato scenérie naskytne. A co je ještě lepší zpráva? Spousta z těchto domečků ukrývá vinné sklípky. Colmar totiž leží na přibližně 170 km dlouhé cyklostezce, která se klikatí mezi vinnými oblastmi, a vy si tu tak můžete vychutnat jedny z nejlepších francouzských odrůd. A jak lépe oslavit den svatého Valentýna než přiťuknutím lahodným vínem?

Zarezervovat ubytování v Colmaru

Bruggy

Když už jsme u těch Benátek, seznámíme vás ještě s dalším městem, které je k italskému originálu často přirovnáváno. Tentokrát to však budou belgické Bruggy, které jsou považovány za jedno z nejromantičtějších měst Evropy. No není to pak ideální místo pro oslavu svátku zamilovaných?

Při pochůzkách po městě by vám určitě neměla uniknout návštěva městské zvonice Halle, kterou rozeznívá 47 zvonů, či městskou nemocnici sv. Jana, která pochází už ze 13. století a je vůbec nejstarší nemocnicí celé Evropy. Bruggy budou skvělým cílem i pro všechny mlsné jazýčky. Dopřejte si tedy pravé hody a ochutnejte pravé belgické hranolky, pralinky či vyhlášené pivo, které si objednáte v příchutích, o kterých se vám ani nesnilo.

Zarezervovat ubytování v Bruggách

Lisabon

Kdo navštívil, chápe. Kdo se teprve chystá, rychle pochopí. Lisabon je jednoznačně jedním z městských pokladů Evropy a jeho návštěva by měla být na seznamu každého správného cestovatele. Kde jinde než právě tady, v hlavním městě středověké námořní velmoci, můžete být na dosah otevřenému Atlantiku? Oslava svátku zamilovaných tu nabyde tedy úplně nových rozměrů a vy si budete přát slavit lásku do nekonečna.

Určitě si tedy nenechte ujít čtvrť Belém a ikonickou věž Torre de Belém, vydejte se na Lisabon obklopující kopce, odkud budete mít skvělý výhled jak na město samotné, tak i na řeku Tejo a oceán. Počítejte však s tím, že si dáte pořádně do těla. Lisabon je neustavičné chození nahoru a dolů. Není tedy divu, že tu všude narazíte na tradiční žluté tramvaje či lanovky. Tato námaha však bude určitě stát za to, vy se navíc budete moci večer odměnit skvělou romantickou večeří plnou portugalských chutí a skvělého portského vína, jehož domov je jen několik set kilometrů severně od Lisabonu.

Zarezervovat zájezd do Lisabonu

Janov

Spousta lidí má italský Janov v hlavě zaklíčený zejména jako důležitý evropský přístav. I přesto, že tomu tak doopravdy je, nabízí toto italské město čítající přibližně 800 tisíc obyvatel mnohem víc. Největším pokladem je bezpochyby historické centrum, které je jedno z nejzachovalejších v celé Evropě, díky čemuž bylo roku 2006 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Během oslavy svátku zamilovaných by vám však určitě neměla uniknout ani návštěva ikonického majáku Lanterna či dechberoucí chrám Duomo San Lorenzo. Centrem všeho dění je pak náměstí Piazza de Ferrari, jehož dominantou je krásná kašna. Rádi byste věděli, která pochutina by rozhodně neměla v Janově chybět na vašem talíři? Odpověď je jasná! Jsou to těstoviny pesto Genovese, neboli těstoviny s bazalkovým pestem, které jsou vyhlášené ve všech koutech světa. Vypravte se tedy na sváteční valentýnskou večeři a společně se sklenkou dobrého vína či šampaňského si vychutnejte tento oblíbený pokrm přímo z místě jeho původu.

Zarezervovat ubytování v Janově

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.