Nejtajemnější místa v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Místa plné duchů, záhad a příběhů. V Evropě je jich víc než dost. Objevte s námi některé z nich a položte si otázku. Měli byste odvahu na tyto místa vejít?

Každý z nás někdy navštívil místo držící se na první příčce v návštěvnosti v daném městě či státě. Kdo z nás však během svých cest zavítal na místo, které se kompletně zastavilo v čase, jako by na okolním světě vůbec nezáleželo? Náš malý kontinent je popravdě plný tajemných míst, ze kterých vás zamrazí v zádech. Přinášíme vás ty nejtajemnější z nich.

 

Les Otzarreta, Španělsko

Scéna jako vystřižená z fantasy filmu. Les zahalený hustou nepropustnou mlhou, tiše se linoucí říčka, listy šustící pod nohami. Tajuplný les Otzarreta je doopravdy jako z jiného světa. Naleznete jej ve Španělsku, konkrétně v národním parku Gorbea, a garantujeme, že se tu budete cítit jako na jehlách. Celý les je poset vysokými stromy připomínající prapodivné antické sochy, které pravděpodobně nikde jinde na světě nenaleznete. Les má však své kouzlo i během slunného dne, nemusíte být tedy obávat, že byste o zážitek přišli.


Město mrtvých, Ossetia, Rusko

Jste-li slabší povahy, nevydávejte se na svých cestách do oblasti Ossetia nacházející se ve vzdálené části západního Ruska. Máte-li však rádi opravdové tajemno a nic vás nevyvede z míry, Město mrtvých si rozhodně nenechte ujít. Na první pohled vypadá vesnička s malými bílými domečky poklidně, poté co však přistoupíte blíž, pochopíte, jaké strašlivé události se zde ve skutečnosti udály. Každý z bílých domečků totiž slouží jako rodinná hrobka, a podíváte-li se malými okénky dovnitř, spatříte samotné kostry, stále však plně oblečené. Podle místních historiků oblast ovládl mor, a ti, jejichž příbuzní již zahynuli, zůstávali v prostorách těchto domů, jelikož věděli, že by je samotné nikdo nepohřbil. Tudíž jen čekali na vlastní smrt. Děsivé, že ano?


Pripjať, Ukrajina

O tragédiích roku 1986 v černobylské jaderné elektrárně všichni z nás slyšeli, a i přes to, že je to více než 30 let od této tragické události, stále ji máme hluboko v povědomí. A právě v nedalekém městě Pripjať je možné sledovat následky této tragédie vůbec nejvíce. Opuštěné „město duchů“, jak je někdy Pripjati přezdíváno, je od doby přesunu obyvatel do bezpečnějších lokalit kompletně nedotknuto. Plynové masky pohozené na zemi, dětské hračky ležící tam, kde byli před desetiletími ponechány. Město Pripjať se skutečně místem, kde se zastavil čas, a to se vším všudy. Jestliže by vás zajímaly bližší detaily, máte možnost se do Pripjati i Černobylu vydat díky organizovaným zájezdům. Nákazy se však během krátké návštěvy města obávat nemusíte, množství radiace není natolik vysoké, aby vás během takové chvíle ohrozilo.


Hřbitov Highgate, Anglie

Jen tak vás něco nevystraší? Pak zamiřte do Anglie na hřbitov Highgate, který je údajně vůbec nejstrašidelnější místem v celé zemi. Ať už na duchy věříte nebo ne, z tohoto místa vám po těle bezpochyby naskočí husí kůže. Staré hroby porostlé mechem, ošuntělé sochy andělů tyčící se vysoko nad vašimi hlavami a hrobové ticho. Někteří lidé dokonce tvrdí, že na hřbitově na vlastní oči viděli duchy, zda je to pravda nikdo netuší. Ale můžete se o tom přesvědčit sami. Máte odvahu?


Stonehenge, Anglie

Co by to bylo za seznam tajemných míst, kdyby jeho součástí nebyl i anglický Stonehenge. Kolem jeho vzniku se točí desítky teorií a záhad, které nám zůstanou asi do konce věků neodhaleny. S jistotou víme pouze to, že původní podobu získal Stonehenge již před 8000 lety př. n. l., kdy měl však dřevěnou strukturu. Kamenné monolity sem byly dopraveny až mezi 3300-3100 lety př. n. l. To, jak byly na toto místo však dopraveny nikdo netuší. Jedna z teorií dokonce tvrdí, že byl Stonehenge postaven mimozemšťany pro to, aby mohli místní obyvatelé uctívat Slunce. No, kdo ví? Možná nám přece jenom budou některé záhady více odkryty.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.