Nejzajímavější přímořská města v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Přemýšlíte, ve kterém městě si užijete krásných památek i osvěžujícího moře? Nechte se inspirovat těmi nejkrásnějšími přímořskými městy celé Evropy.

Evropa je plná krásných měst, které jsou centrem módy či výborného jídla. Jiná jsou spojena s bohatou historií, která nás při pochůzkách městskými uličkami přenese do doby dávno minulé. Co však nabízí města jejichž hranice jsou omývány mořem či oceánem?

Nice – Francie

V první řadě se vydáme na pobřeží Francouzské riviéry neboli Azurového pobřeží, kde se nachází jedno z nejvyhledávanějších letovisek a nejlidnatější město této oblasti. Nice, které se dá počtem obyvatel přirovnat k Brnu, své návštěvníky zaujme nejen krásnými plážemi omývanými tyrkysovými vodami Středozemního moře, ale zejména bohatým a krásným historické centrem. Za návštěvu stojí Palais Lascaris ze 17. století, který je vůbec nejkrásnějším palácem v celém městě. Dále se vydejte do parku, který se ukrývá na vysokém pahorku nad městem. Dříve tu stával hrad a následně i zámek, do dnešních dní se však uchovaly pouze ruiny hradu z 11. století. Návštěva se i přesto vyplatí. Naskytne se vám totiž dechberoucí výhled do širého okolí i na staré město. Během léta se tu můžete zúčastnit jednoho z mnoha divadelních či hudebních představení.

Největší atrakcí celého města je však tradiční a vyhlášený masopustní karneval, který se každoročně koná přibližně 14 dní okolo Popeleční středy. Ulice města se naplní nespočtem masek, akrobatů a zejména obřích soch, které jsou vytvořeny ze svěžích citrusů. Jestliže byste chtěli Nice navštívit v tomto období, je nutné naplánovat dovolenou s předstihem. Hotely a apartmány bývají často vyprodané několik měsíců dopředu.

Lisabon – Portugalsko


Nyní se přesuneme na Pyrenejské poloostrov, na samý západ, do hlavního města Portugalska. Lisabon je bezpochyby jedním z nejkouzelnějších měst celé Evropy, a jestliže byste sem rádi vyrazili na dovolenou, mějte na paměti, že se město rozléhá na sedmi pahorcích. To pro vás značí nekončící šlapání do kopce a následné scházení dolů. Nepatříte-li však mezi fyzicky zdatné, nemusíte se obávat, že by vám pohádkové výhledy byly odepřeny. Na všechny vyhlášená místa se bez problému dopravíte výtahy či ikonickou žlutou šalinou, což může být zážitek sám o sobě.

Patříte-li mezi milovníky historie, rozhodně si přijdete v Lisabonu na své. Portugalsko bylo ve středověku námořní velmocí a do dnešních dní je ve městě spousta míst, která tuto zlatou éru připomínají. Zavítat můžete například do městské části Belém, které se také přezdívá „čtvrť objevů“, nebo k Památníku objevitelů a věži Torre de Belém.

Lisabon je obklopen dlouhými písečnými plážemi, zachce-li se vám tedy udělat několik rychlých temp v Atlantickém oceánu, máte skvělou příležitost. Kouzelnou atmosféru na pláži zažijete i během západu Slunce, po kterém se můžete vydat do centra města na výbornou večeři při poslechu živé hudby v jednom z místních barů.

Barcelona – Španělsko

Barcelona je pulsujícím centrem Katalánska a jako svou cílovou destinaci si ji ročně vybere na miliony cestovatelů z celého světa. A není se čemu divit. Překrásná architektura spojena zejména se jménem Antoni Gaudí, živé tržiště La Rambla překypující čerstvými a voňavými dobrotami či dlouhé pláže, kde můžete celé hodiny lenošit a nasávat energii ze sluníčka. To vše a mnohem víc vám tato metropole může nabídnout.

Vydejte se po stopách Gaudího a navštivte katedrálu La Sagrada Familia, Park Güell či překrásnou stavbu Casa Milà. Po pochůzkách městem poseďte u výborné sangrie a tradičních tapas. Patříte-li mezi milovníky dobrého jídla, navštivte jednu z restaurací oceněnou michelinskou hvězdou, v Barceloně jich najdete na dvě desítky.


Budete-li cestovat s dětmi nebo jestliže sami patříte mezi milovníky podmořského světa, zavítejte do barcelonského akvária, které se nachází přímo na pláží. Obdivovat tu můžete tisíce živočichů všech tvarů, velikostí i barev, a jednoznačně si odnesete nezapomenutelný zážitek.

Janov – Itálie

Máme-li se bavit o nejzajímavějších přímořských městech Evropy, nesmíme na seznamu opomenout jeden z opravdových klenotů, a to italské město Janov. Už v dávných dobách středověku mělo město ohromný význam pro námořní dopravu a obchod, vždyť se také jedná o největší italský přístav, po francouzském Marseille dokonce druhý největší v Evropě. Svoji důležitost si nadále drží dodnes. Místní přístav má velký význam nejen jako překladiště kontejnerů a ropy, ale také jako startovní destinace větších evropských i zaoceánských plaveb.

Janov má však své kouzlo i v centru, kde vás ohromí menší uličky i velké náměstí plné historie. Mezi skvosty města patří bezpochyby Palazzo San Giorgio, kde dříve sídlila státní banka či katedrála San Lorenzo, jejíž dnešní podoba je světu známá až od 14. století, a to díky tragickému požáru.
Při svých toulkách městem nevynechejte návštěvu Casa di Colombo, tedy rodný dům Kryštofa Kolumba, který zde strávil své dětství a Janov se pro něj stal startovním bodem na jeho objevných plavbách.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.