TOP 10 nejlepších lyžařských středisek v Alpách

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Rádi lyžujete, ale nevíte kam? Zajeďte si na skvělou lyžovačku do Alp!

Lyžařská střediska v Alpách jsou jedny z nejmodernějších. Užijete si vyhřívané sedačkové lanovky, denně upravované sjezdovky nebo noční lyžování. A po náročném sjezdu si odpočinete v tradiční hospůdce s nádherným výhledem na hory. Širokou nabídku lyžařských zájezdů a ubytování naleznete na Invia.cz a Bookingu.

1. Schladming Dachstein – Štýrsko – Rakousko

Lyžařská oblast Dachstein je nejoblíbenější lyžařskou destinací v Rakousku. Zahrnuje 123 km sjezdovek a jednotlivé vrcholy jsou propojeny sjezdovkami. Lehce tak můžete přejet z jednoho střediska do druhého. Většina sjezdných tratí se nachází ve výšce 2000 m.n.m. Na svahu najdete několik restaurací, kde si můžete vychutnat třeba tradiční Germknödel s povidly.

2. Bormio – Lombardie – Itálie

Bormio je historické městečko na severu Itálie u hranic se Švýcarskem. Nad středověkým městem s malebnými domky se tyčí velkolepá hora Cima Bianca. Lanovkou můžete vyjet až do 3000 m.n.m.! Středisko obsahuje všechny typy tratí – od začátečnických po tratě pro zkušené lyžaře.

3. Svatý Mořic – Graubünden – Švýcarsko

Tuto unikátní lyžařskou oblast naleznete kousek od hranic s Itálií. Svatý Mořic nabízí kvalitní sněhové podmínky a perfektně upravené sjezdovky. Švýcarské městečko se nachází v oblasti alpských jezer, které nesmíte vynechat.

4. Paganella – Trentino – Itálie

Paganella se v poslední době řadí k nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Itálii. Nabízí 30 km skvělých sjezdovek. Lyžařský areál je ideální i pro rodiny s dětmi. Za návštěvu určitě stojí i nedaleké jezero Lago di Garda, které se řadí k nejkrásnějším jezerům Evropy.

5. Chamonix-Mont Blanc – Horní Savojsko – Francie

Tato lyžařská oblast se nachází na pomezí Francie, Švýcarska a Itálie. Je pojmenována podle nejvyšší hory Mont Blanc, pod kterou se v údolí středisko rozprostírá. Dechberoucí výhledy na zasněženou švýcarskou krajinu dokreslují mohutné ledovce. Chamonix je rájem také pro freeridery, kteří si užijí lyžování na speciálních tratích.

6. Portes du Soleil – Horní Savojsko – Francie

Středisko se nachází na hranicích Francie a Švýcarska. Stejně jako jižnější Chamonix nabízí dokonale upravené sjezdovky a pravidelně hezké počasí.

7. Saalbach – Salcbursko – Rakousko

Tento rozsáhlý lyžařský komplex v Rakousku vám nabídne perfektně propojenou síť 270 km sjezdovek. Pyšní se nejmoderněji vybavenými lanovkami a nástupní stanici vede rovnou z městečka pod střediskem. Projedete se zejména na modrých a červených tratích, ale pro zkušené lyžaři je připraven i úsek černé.

8. Zermatt – Wallis – Švýcarsko

Lyžařské středisko Zermatt je jedno z nejpůsobivějších středisek na světě. Leží na hranicích s Itálií a nabízí panoramatické výhledy na okolní zasněžené hory. Ačkoli je doprava do střediska složitější, lyžování opravdu stojí za to. Za týden vyzkoušíte nejen skvělou lyžovačku, ale třeba i skialpinismus nebo heliskiing.

9. Wilder Kaiser Brixental – Tyrolsko – Rakousko

Další z překrásných a dostupných středisek blízko německých hranic. Jedná se o největší lyžařský komplex v Rakousku, který se pyšní celistvou sítí 279 km širokých sjezdovek. Garantuje dobré sněhové podmínky a nejmodernější lanovky.

10. Ischgl – Tyrolsko – Rakousko

Ischgl patří jednoznačně k nejlepším střediskům v Alpách. Nachází se na hranicích se Švýcarskem a většina sjezdovek je umístěna ve výšce 1500 m.n.m. Těšit se můžeze na převahu dokonale upravených červených sjezdovek. Lyžařská sezóna zde začíná už na konci listopadu a končí v květnu!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.