TOP 10 nejlepších lyžařských středisek v Alpách

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Rádi lyžujete, ale nevíte kam? Zajeďte si na skvělou lyžovačku do Alp!

Lyžařská střediska v Alpách jsou jedny z nejmodernějších. Užijete si vyhřívané sedačkové lanovky, denně upravované sjezdovky nebo noční lyžování. A po náročném sjezdu si odpočinete v tradiční hospůdce s nádherným výhledem na hory. Širokou nabídku lyžařských zájezdů a ubytování naleznete na Invia.cz a Bookingu.

1. Schladming Dachstein – Štýrsko – Rakousko

Lyžařská oblast Dachstein je nejoblíbenější lyžařskou destinací v Rakousku. Zahrnuje 123 km sjezdovek a jednotlivé vrcholy jsou propojeny sjezdovkami. Lehce tak můžete přejet z jednoho střediska do druhého. Většina sjezdných tratí se nachází ve výšce 2000 m.n.m. Na svahu najdete několik restaurací, kde si můžete vychutnat třeba tradiční Germknödel s povidly.

2. Bormio – Lombardie – Itálie

Bormio je historické městečko na severu Itálie u hranic se Švýcarskem. Nad středověkým městem s malebnými domky se tyčí velkolepá hora Cima Bianca. Lanovkou můžete vyjet až do 3000 m.n.m.! Středisko obsahuje všechny typy tratí – od začátečnických po tratě pro zkušené lyžaře.

3. Svatý Mořic – Graubünden – Švýcarsko

Tuto unikátní lyžařskou oblast naleznete kousek od hranic s Itálií. Svatý Mořic nabízí kvalitní sněhové podmínky a perfektně upravené sjezdovky. Švýcarské městečko se nachází v oblasti alpských jezer, které nesmíte vynechat.

4. Paganella – Trentino – Itálie

Paganella se v poslední době řadí k nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Itálii. Nabízí 30 km skvělých sjezdovek. Lyžařský areál je ideální i pro rodiny s dětmi. Za návštěvu určitě stojí i nedaleké jezero Lago di Garda, které se řadí k nejkrásnějším jezerům Evropy.

5. Chamonix-Mont Blanc – Horní Savojsko – Francie

Tato lyžařská oblast se nachází na pomezí Francie, Švýcarska a Itálie. Je pojmenována podle nejvyšší hory Mont Blanc, pod kterou se v údolí středisko rozprostírá. Dechberoucí výhledy na zasněženou švýcarskou krajinu dokreslují mohutné ledovce. Chamonix je rájem také pro freeridery, kteří si užijí lyžování na speciálních tratích.

6. Portes du Soleil – Horní Savojsko – Francie

Středisko se nachází na hranicích Francie a Švýcarska. Stejně jako jižnější Chamonix nabízí dokonale upravené sjezdovky a pravidelně hezké počasí.

7. Saalbach – Salcbursko – Rakousko

Tento rozsáhlý lyžařský komplex v Rakousku vám nabídne perfektně propojenou síť 270 km sjezdovek. Pyšní se nejmoderněji vybavenými lanovkami a nástupní stanici vede rovnou z městečka pod střediskem. Projedete se zejména na modrých a červených tratích, ale pro zkušené lyžaři je připraven i úsek černé.

8. Zermatt – Wallis – Švýcarsko

Lyžařské středisko Zermatt je jedno z nejpůsobivějších středisek na světě. Leží na hranicích s Itálií a nabízí panoramatické výhledy na okolní zasněžené hory. Ačkoli je doprava do střediska složitější, lyžování opravdu stojí za to. Za týden vyzkoušíte nejen skvělou lyžovačku, ale třeba i skialpinismus nebo heliskiing.

9. Wilder Kaiser Brixental – Tyrolsko – Rakousko

Další z překrásných a dostupných středisek blízko německých hranic. Jedná se o největší lyžařský komplex v Rakousku, který se pyšní celistvou sítí 279 km širokých sjezdovek. Garantuje dobré sněhové podmínky a nejmodernější lanovky.

10. Ischgl – Tyrolsko – Rakousko

Ischgl patří jednoznačně k nejlepším střediskům v Alpách. Nachází se na hranicích se Švýcarskem a většina sjezdovek je umístěna ve výšce 1500 m.n.m. Těšit se můžeze na převahu dokonale upravených červených sjezdovek. Lyžařská sezóna zde začíná už na konci listopadu a končí v květnu!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.