Vánoce u moře – kam zamířit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Chtěli byste vystoupit ze stereotypu a Vánoce letos prožít jinak, nelépe v teple u moře? Zjistěte s námi, kde vás čeká to nejslunnější počasí i během prosince.

Vánoční dekorace a koledy vám lezou krkem a předvánoční shon vám nic neříká? Utečte před svátečním šílenstvím k moři a užijte si teplého sluníčka i vody, osvěžujících drinků a vytouženého odpočinku. Navíc se nebudete tlačit mezi davy turistů, a to je přece třešnička na dortu, že ano? Zjistěte s námi, kde prožijete pohodové svátky i bez nutnosti zdobení stromečku!

 

Panama

Hned ze startu se vypravíme do daleké Latinské Ameriky, a to konkrétně do nejjižnějšího státu Střední Ameriky, a to okouzlující Panamy. Tady počínaje prosincem začíná období sucha, které trvá až do konce února, a vy se tak můžete těšit na naprosto perfektní podmínky pro odpočinek na pláži. Teploty vzduchu dosahují až 33 °C, zatímco voda má velice příjemných 28 °C. Zkrátka a jednoduše, už po pár hodinách na vyhřátých plážích zapomenete, že u vás doma zrovna padá sníh. Panama je navíc ideální destinací pro všechny, kdo rádi tráví dovolenou aktivně. Místní příroda nabízí nespočet krásných horských treků, podmořský svět nadchne všechny potápěče a rozdivočelé vlny si zamilují fanoušci surfování. Za návštěvu určitě stojí i národní parky, jako například Soberania, Volcán Barú či La Amistad. Místo vánočního svařáku ochutnejte místní rumy, které jsou vyhlášeny po celém světě. Určitě nebudete litovat a nasajete tu pravou panamskou atmosféru.

 

Zarezervovat zájezd do Panamy

 


Kapverdské ostrovy

Toužíte-li mít dovolenou zaplněnou sluncem, vydejte se na Kapverdské ostrovy, kde Slunce svítí víc jak 300 dní v roce. Jelikož je místní podnebí hodně ovlivněno i africkou Saharou, dočkáte se tu navíc po celý rok velice příjemných teplot. Konkrétně v prosinci se dočkáte skvělých 27 °C, teplota vody má pak pouze o stupínek méně, a to 26 °C. I zde si stejně jako v Panamě užijete dosyta vodních sportů, a to zejména windsurfingu a kitesurfingu. Nejlepší podmínky naleznete na návětrných ostrovech, a to na Boa Vista a Sal. Budete-li se nacházet na prvním zmíněném, na ostrově Boa Vista, určitě navštivte vnitrozemní poušť Viana, na jejíž dunách se můžete svézt například na čtyřkolce či sandboardu. Kapverdy jistě potěší i vaše mlsné jazýčky. Místní kuchyně je směsicí kuchyně kreolské a portugalské, a proto tu budete mít stále z čeho vybírat. Zkuste tedy místo našeho tradičního vánočního kapra na Štědrý den ochutnat místního vyhlášeného tuňáka!

 

Zarezervovat zájezd na Kapverdské ostrovy

 


Zanzibar

Přesuňme se nyní na pobřeží africké Tanzanie, a to konkrétně na souostroví s názvem Zanzibar. Zanzibar zaujímá celkem dva ostrovy, jižní Zanzibar (svahilsky Unguja) a severní Pemba. Během celého prosince se tu můžete těšit na teploty dosahující až 30 °C, teplota moře se pohybuje okolo 28 °C. Nezbývá tedy nic jiného, než vzít do ruky osvěžující drink a lehnout do vyhřátého písku. Místní pláže vám navíc doopravdy vezmou dech a místní podmořský svět jakbysmet. Zanzibar je známý a vyhlášený také díky výrobě a vývozu místního koření, určitě si tedy vyhraňte čas a vydejte se na tzv. spice tour. Na té během několika hodin zažijete prohlídku farmy plné koření a bylinek, a dozvíte se nejen zajímavosti o jejich původu, ale také jak jsou zpracovávány a využívány. Koření i bylinky si pak samozřejmě můžete zakoupit domů jako dárek či památku pro blízké. Zanzibar však nejrůznějšími suvenýry a dárky přímo překypuje, rozhodně tedy nebudete mít problém přece jen nějaký ten vánoční dárek pořídit.

 

Zarezervovat zájezd na Zanzibar

 


Jamajka

Jestliže jste vždy toužili navštívit Karibik, během Vánoc budete mít ideální možnost. Co například zamířit přímo na Jamajku? Ta je obepnuta nikdy neutuchajícím rytmem a hudbou, na jejíž vlně se rádi svezete i vy. Počasí vám bude navíc opravdu přát. Velkých srážek se obávat nemusíte, i přes to, že menší přeháňky jsou tu v tomto období samozřejmé. Teplota vzduchu však průměrně ukazuje 27 °C a teplota Karibského moře ještě o stupeň víc. V každém případě se dejte do řeči s místními, jsou velice otevření a přátelští. Budete-li mít štěstí, sejdete se s nimi při oblíbeném grilování a vychutnáte si společně některou z místních specialit. Určitě ochutnejte Ackee and salt fish, což je tradiční ovoce ackee servírováno společně s rybou, zeleninou a zeleným banánem. Na Jamajce se také vyrábí jedna z nejlepších světových káv. Určitě tedy neváhejte a vychutnejte si ji plnými doušky.

 

Zarezervovat zájezd na Jamajku

 


Katar

Chcete-li se během Vánoc obklopit opravdovým luxusem, vydejte se do Kataru. I přes to, že teplota vzduchu se zde průměrně pohybuje okolo 21 °C, okolní moře dosahuje velice příjemných 25 °C, a vám tedy nebude nic bránit v tom, užít si pohodového dovádění na pláži. Při návštěvě Kataru se vám bude zdát, že se vaše okolí mění přímo před očima. Pokrok a inovace místní architektury a technologií je totiž nezastavitelný a vy tak budete mít přímo na dlani tradiční islámskou mešitu hned vedle luxusních mrakodrapů. Ochutnejte místní pochoutky na trhu Souq Waqif, navštivte islámské kulturní centrum Dauhá či se na hřbetu velblouda vydejte do nekonečné pouště. Obvyklé vánoční tradice budou ty tam a vy si odnesete domů nezapomenutelný zážitek.

 

Zarezervovat zájezd do Kataru

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.