Vánoce v Thajsku – jak na to a kam zamířit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Zkuste změnu a místo tradičních českých Vánoc vyrazte přožít tyto svátky do exotického Thajska! Čeká vás skvělé jídlo, příjemné teploty a nezapomenutelný zážitek.

Thajsko bezpochyby patří mezi jednu z nejoblíbenějších exotických destinací. A není se čemu divit, kouzelné pláže, vysoké palmy, tropické teploty a výborné jídlo, to vše a mnohem víc můžete v Thajsku zažít. Jestliže jste však přemýšleli, že navštívíte tento asijský poklad během vánočních svátků, určitě byste měli předem vědět pár maličkostí. Ale jedno vám řekneme hned. Určitě to bude stát za to!

 

Vydatných srážek se bát nemusíte

V případě, že si nejste jistí, zda je během prosince v Thajsku období dešťů či sucha, můžeme vás rychle uklidnit. Prosinec je společně s lednem vůbec nejsušší měsíc a srážek se tedy dočkáte jen opravdu výjimečně. Při místních teplotách navíc opravdu rychle zapomenete na mrazíky panující v České republice. Během prosince činí průměrná teplota vzduchu přibližně 26 °C, velice však záleží i na konkrétní oblasti této země. Nejpřívětivější podmínky vás čekají ve středním Thajsku a okolí Bangkoku a ve východním Thajsku. Teploty se tu během dne pohybují okolo 30 °C. Naopak chladnější oblastí je severní Thajsko. Pod slovem chladnější si však nepředstavujte žádné mrazíky, teploty se tu během dne pohybují okolo 25 °C, což některým Thajcům může vskutku připadat jako zima. Naopak východ jižního Thajska bude o něco více deštivý, konkrétně na ostrovech Ko Pha Ngan, Ko Samui či Ko Phaluai budete muset během dne počítat s o něco častějšími přeháňkami než ve zbylých oblastech. Přeháňky však netrvají dlouho a rychle zase vysvitne slunce. Skvělou teplotu bude mít i okolní moře, a to průměrně velice příjemných 27 °C.

 


Prázdno tu nebude

Vydáte-li se do Thajska na Vánoce, musíte již předem počítat s tím, že je prosinec mezi cestovateli jeden z nejoblíbenějších měsíců, a proto tu bude poměrně narváno. Je tedy lepší s tím dopředu počítat a veškeré ubytování si zarezervovat s větší časovou rezervou. Samozřejmě počítejte i s o něco vyššími cenami. Stejně jako u počasí, i tady však záleží na konkrétní oblasti. Ty nejvyhlášenější budou samozřejmě turisty přeplněny a ceny budou vyšší, můžete tedy zamířit do méně vyhlášených oblastí a užít si alespoň o něco více klidu a soukromí. Z těch plnějších oblastí zmíníme například západní pobřeží jižního Thajska, tedy ostrov Phuket či okolí Phang Nga, tyto místa budou s největší pravděpodobností pukat ve švech.


Vánoce v buddhistické zemi

Přestože jsou Thajci z převážné části buddhisti, trend nazdobených vánočních stromků, koled a Santy Clause udržují i zde. Nebude tedy žádným překvapením, že se po příchodu do hotelového komplexu nebo nákupního centra ocitnete v obklopení všeho, co k v dnešní době spíše medializovaným Vánocům patří. Thajci si však na Štědrý večer předávají pouze menší dárky v podobě sladkostí a různých balíčků, hodnotnější dárky si pak darují až na Nový rok. Jestliže byste však během svého vánočního pobytu v Thajsku rádi nakoupili dárky ať už pro sebe či své blízké, nebudete mít sebemenší problém něco vybrat. Vánoce jsou v Thajsku totiž zejména o nakupování.

 

 

Jak na letenky

Jste-li už pevně rozhodnutí, že Vánoce jsou období, kdy chcete do Thajska vyjet, určitě byste měli s větším předstihem sledovat pohyb cen letenek. Umožní vám to lepší představu o vývoji cen, vhodné je zapátrat i v historii akčních letenek. Nejvhodnější však bude, když letenku zakoupíte v rozmezí 2-3 měsíců přes samotným odletem. Poměrně pravidelně se střídají odlety z Prahy, Vídně i Bratislavy a vy se tak budete moci rozhodnout dle vašich preferencí. Budete-li trpěliví a počkáte si na správnou nabídku, cena letenek klesne i pod 10 000 Kč. Akční letenky s přímým letem pak vychází okolo 12-13 tisíc korun.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.