EasyJet

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Společnost EasyJet je nízkonákladový letecký dopravce. Aerolinka funguje od roku 1995 a sídlí V Londýně ve Velké Británii. V rámci příprav na odchod Velké Británie z Evropské Unie v roce 2017 vznikla druhá oficiální pobočka ve Vídni. V současnosti je druhou největší leteckou společností podle počtu přepravených pasažérů. Letecká síť EasyJet je rozsáhlá a nabízí lety do celého světa.

První pravidelná linka z Bristolu do Prahy byla zavedena roku 2002. Nízkonákladová společnost poskytuje letenky za nejnižší ceny než společnosti klasické avšak na úkor služeb, které poskytuje cestujícím zdarma. Za veškeré nadstandardní služby je nutné si připlatit. Společnost využívá pouze třech typů menších letadel a to za účelem snížení nákladů při provozu.

EasyJet posádka (Zdroj: www.etga.sk)

Letenky

V České republice letadla EasyJet odlétají pouze z pražského Letiště Václava Havla. V současnosti z Prahy létá do 11 měst (Amsterdam, Basilej, Belfast, Benátky, Bristol, Edinburgh, Londýn, Manchester, Milán, Neapol a Paříž).

Na oficiálních stránkách společnosti si snadno a rychle vyhledáte lety do celého světa. Zadejte, odkud chcete letět a kam, datum a počet osob (dospělí 16+, děti 2-15). Děti do dvou let cestují zdarma. Mimo jiné webové stránky nabízí i možnosti vyhledání ubytování nebo pronájem auta v cílové destinaci.

Vyhledávání na easyjet.com

Rezervace letek je velmi jednoduchá. Po zadání výše zmíněných podrobností (datum, odkud, kam…) vám vyhledávač zobrazí dostupné lety. Vyberte si ten odpovídající a klikněte na „Pokračovat“. Jelikož se jedná o společnost nízkonákladovou, veškeré služby navíc jsou zpoplatněny. To platí i při výběru sedadel. Systém vám automaticky přiřadí sedadla, a nebo si je můžete ta poplatek zvolit sami. Sedadla se rozlišují do několika typů – v přední nebo zadní části letadla, s extra prostorem na nohy, s přednostním nástupem do letadla nebo standard (za výběr konkrétního sedadla se platí i v sekci standard). Nechcete platit za výběr sedadla navíc? Přeskočte tuto možnost a podívejte se na zavazadla (viz Zavazadla).

Po výběru zavazadel následuje možnost pronájmu automobilu. Pro rezervaci automobilu zadejte jen celé jméno a věk řidiče a vyberte si vůz z nabídky. V dalším kroku vám stránky EasyJet nabídnou cestovní pojištění (všechny tři typy pojištění pokrývají situaci při zrušení letu). Tento krok lze samozřejmě také přeskočit, ale doporučujeme sjednat si online pojištění zde.

Rezervace je téměř hotová. Pro zaplacení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat zadáním celého jména a e-mailové adresy. V dalším kroku se zobrazí pokladna, na které podle instrukcí zadáte potřebné informace a vyberete způsob platby (nejrychlejší variantou je platba kartou). A letenky jsou vaše!

Čekání na letišti (Zdroj: www.pixabay.com)

Po celou dobu od zakoupení letenek do odletu (resp. odbavení) je možné vaši rezervaci spravovat po přihlášení na webových stránkách. Letenky je možné stornovat za poplatek, přidat služby navíc (zavazadla, přednostní nástup do letadla…) nebo změnit datum letu.

DŮLEŽITÉ! Před odletem je nutné se odbavit. Jak funguje online odbavení neboli check in? Aby jste si letenky mohli vytisknout nebo stáhnout do mobilu, musíme nejdříve na stránkách v sekci „Online odbavení“ doplnit osobní informace jako číslo platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, datum narození a další. Po vyplnění se vám letenky zpřístupní a vy si je můžete vytisknout. Není to ovšem nutné, můžete si stáhnout mobilní aplikace EasyJet (ke stažení zdarma pro operační systémy – Android a iOS). Letenky poté u přepážky na letišti stačí ukázat pouze na mobilním displeji v aplikaci.

Přeprava zvířat je ZAKÁZÁNA (ať už v zavazadlovém prostoru nebo na palubě). Výjimku tvoří asistenční a vodící psi.

Zavazadla

V rámci každé zakoupené letenky máte možnost JEDNOHO příručního zavazadla o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm zdarma (včetně kabelek a notebooků). V průběhu rezervace letenek si můžete zakoupit možnost přepravy dalšího zavazadla, které bude odbaveno před letem a umístěno do zavazadlového prostoru. Na výběr máte z:

 • Odbavené zavazadlo do 15 kg (cca 600 Kč/let)
 • Odbavené zavazadlo do 23 kg (cca 700 Kč/let)
 • Odbavené zavazadlo do 26 kg (cca 1000 Kč/let)
Zavazadla (Zdroj: www.pixabay.com)

Přeprava sportovních potřeb a rozměrných zařízení je možné za speciální poplatky (více informací o poplatcích najdete na stránkách EasyJet.com).

POZOR! Nezapomeňte si před cestou zavazadlo přeměřit, zda odpovídá povoleným rozměrům. Veškerá nadrozměrná zavazadla budou uložena do zavazadlového prostoru a vy na místě zaplatíte vysoké sankční poplatky.

Co nesmí obsahovat příruční zavazadlo? Tekutiny a gely (i krémy a parfémy) o objemu nad 100 ml, ostré předměty (např. manikúrní nůžky) a zbraně. Jídlo s sebou přepravovat smíte, v případě kaší a měkkých potravin platí stejná pravidla jako u tekutin. Kojenecká výživa a přesnídávka pro děti je povolená, ale pouze takové množství, které odpovídá délce letu (není tedy možné přepravovat 10 přesnídávek během dvouhodinového letu). Vodu, jídlo i další věci je možné si zakoupit po odbavení v DUTY FREE zóně na letišti nebo přímo v letadle. Počítejte ale s dvakrát vyššími cenami.

Letový řád v roce 2019

Společnost EasyJet poskytuje v roce 2019 následující pravidelné spoje:

Linka Praha –

 • Amsterdam (Po, Čt, Pá, Ne – dvakrát denně; Út, St, So – jednou denně)
 • Basilej (3-4x týdně)
 • Belfast Intl (každé pondělí a pátek)
 • Benátky Marco Polo (4x týdně – Po, St, Pá, Ne)
 • Bristol (jednou denně)
 • Edinburgh (6x týdně)
 • Londýn Gatwick (dvakrát denně, v sobotu jednou denně)
 • Londýn Southend (4x týdně – Po, St, Pá, Ne)
 • Londýn Stansted (jednou denně)
 • Manchester (jednou denně)
 • Milán Malpensa (dvakrát denně)
 • Neapol (5x týdně – Po, St, Pá, So, Ne)

Služby na palubě

EasyJet je nízkonákladová společnost, to znamená, že její služby na palubě jsou omezeny. Občerstvení během letu není podáváno zdarma, ale je možné si zakoupit lehká jídla či nápoje z menu (prohlédněte si nabídku jídel a nápojů ZDE). Ceny jsou uvedeny v eurech a pohybují se od 2 do 10 eur. Zakoupit si můžete chlazené i teplé nápoje, sendviče, sladkosti nebo oříšky. Mimo jídelní menu EasyJet nabízí možnost zakoupení zvýhodněných parfémů, líčidel, šperků a cestovních doplňků (sluchátka, sluneční brýle, power banka…).

Nápojové a jídelní menu Easyjet

Po celou dobu letu vám mezinárodní palubní posádka se vším poradí a ukáže nouzové instrukce, které také naleznete na plánku v sedadle před vámi.

Cestování s dětmi

Děti do dvou let cestují zdarma. Děti od 2 do 15 let musí cestovat za přítomnosti rodičů nebo zákonného zástupce a nemají nárok na slevu.

Je možné přepravit složený dětský kočárek, a to v zavazadlovém prostoru. Vztahují se na něj speciální poplatky, které naleznete ZDE.

Dětskou a kojeneckou výživu je možné přepravovat v příručním zavazadle s omezením (viz Zavazadla).

Kontakt

Vše naleznete na webových stránkách EasyJet (odkaz výše) nebo pobočce v Praze.