Emirates

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Letecká společnost Emirates funguje již od roku 1985 a spadá do vlastnictví emirátu Dubaj. Domovským letištěm a sídlem společnosti je nejlidnatější město Spojených arabských emirátů Dubaj. Aerolinky vznikly poté, co konkurenční společnost Gulf air začala omezovat lety do Dubaje. Pravidelné lety do Evropy začaly o dva roky později. V současnosti letadla společnosti Emirates létají do celého světa.

Od roku 2010 existuje pravidelná linka z Dubaje do Prahy a od roku 2016 létá každý den do Prahy největší AirbusA330-200 s kapacitou 287 míst.

 

Letadlo Emirates (Zdroj: www.pixabay.com)

Letenky

Zarezervovat letenky si můžete na webových stránkách Emirates, nebo navštivte pobočku společnosti na Letišti Václava Havla v Praze. Ceny letenek jsou podstatně vyšší než u nízkonákladových společností, ale v ceně je kompletní palubní servis včetně občerstvení zdarma a WiFi připojení po celou dobu letu.

 

Jak zakoupit letenky na webových stránkách? Na úvodní straně do vyhledávače napište místo odletu (Praha) a příletu. Zvolte si možnost jednosměrné či zpáteční letenky a datum odletu a příletu. Na výběr máte ze tří druhů letenek – Economy class, Business class a First class (Ekonomická, Bussiness nebo první třída).

 

Vyhledávání na emirates.com

Během letu v Economy class vás čeká plný servis, pohodlné sedačky a občerstvení zdarma. Kuchaři denně připravují pokrmy z čerstvých surovin z celého světa. Nápoje jsou také v ceně, ale třeba za sklenku šampaňského si připlatíte. Děti mají na výběr ze speciálního dětského menu a díky zábavnímu systému na sedadlech před vámi se nudit zaručeně nebudou.

 

Bussiness třída vám nabízí ještě pohodlnější sedačky s více prostore na nohy a odkládacím stolečkem. Vychutnejte si gurmánské pokrmy, sledujte svůj oblíbený film na obrazovce před vámi nebo se projděte do palubního salónku. Jste během letu unavení? Sklopte si sedadlo a zdřímněte si.

 

První třída je přehlídkou luxusu. Vaše sedadlo se nachází v uzavíratelném salónku a vy si tak můžete dopřát ničím nerušený let. Na výběr máte s nejlepších jídel, bar se nachází jen kousek od vás a k dispozici máte i sprchové lázně na palubě. Kožené sedačky, ovládání teploty, moderní technologie… skoro jako vaše soukromé letadlo!

 

First class Emirates

 

Jak letenky zaplatit? Vyplňte potřebné osobní informace jako celé jméno, telefonní číslo a e-mail a přejděte k platbě. Nejrychlejší variantou je platba kartou. Platba je bezpečná. Ihned po zaplacení vám na e-mail přijde potvrzení o provedení platby. Online check in můžete provést kdykoliv. Stačí doplnit informace o cestujících (číslo cestovního pasu, datum narození…) a letenky se vám zpřístupní. Můžete si je vytisknout a nebo je u přepážky stačí ukázat v mobilní aplikaci.

 

Stáhněte si aplikaci do mobilu a mějte své letenky vždy po ruce (zdarma ke stažení pro operační systémy – Android a iOS).

 

Můžu stornovat svůj let? Ano. Rezervaci letenek můžete zrušit online přes webové stránky Emirates nebo v mobilní aplikaci. Nezapomeňte požádat o refundaci. Svou rezervaci můžete spravovat ZDE.

 

POZOR! Na všechny lety s sebou musíte mít platný cestovní pas.

 

Přeprava zvířat na palubě letadla není povolena s výjimkou přepravy asistenčních a vodících psů. Přepravovat domácí mazlíčky můžete v zavazadlovém prostoru, délka letu však nesmí přesáhnout 17 hodin. Veškeré poplatky za přepravu zvířat naleznete ZDE.

 

Přeprava domácích mazlíčků (Zdroj: www.pixabay.com)

Zavazadla

Společnost Emirates jako jedna z mála nabízí velkorysé zavazadlové předpisy. Nejvyšší dovolená hmotnost zavazadel záleží na typu letenky. Rozměry nejsou nijak specifikovány.

Economy class povoluje zavazadla do 35 kg, bussiness class do 40 kg a first class do 50 kg.

“Cestující ve všech třech třídách si mohou odbavit tolik kusů zavazadel, kolik chtějí, pokud dodrží hmotnostní limit pro odbavená zavazadla platný pro jejich cestovní třídu.” Celkový přehled o zavazadlových limitech naleznete ZDE.

Co se týče příručních zavazadel, cestující bussiness a first class si na palubu může vzít dva kusy zavazadel. Cestující economy class pouze jeden kus o max. rozměrech 55 x 38 x 20 cm, jehož hmotnost nesmí přesáhnout 7 kg. Podrobné parametry naleznete ZDE.

Cestujete s dětmi? Máte možnost odbavit jeden kus zavazadla navíc k vašemu obvyklému limitu pro zavazadla (bez ohledu na cestovní třídu). Toto zavazadlo navíc smí vážit nejvýše 23 kg a součet jeho rozměrů (délka + šířka+ výška) nesmí přesáhnout 115 cm. Cestující s kojenci v jakékoli cestovní třídě mají také nárok na jednu kabelku s dětskou stravou (hmotnost nesmí překročit 5 kg) a jeden plně skládací kočárek nebo přenosnou dětskou postýlku. Pokud v kabině není dostatek volného prostoru, může být kočárek nebo dětská postýlka přemístěna do zavazadlovém prostoru letadla.

Zavazadla na letišti (Zdroj: www.pixabay.com)

Letový řád v roce 2019

Letadla Emirates létají na pravidelné přímé lince z Prahy do Dubaje:

  • Praha – Dubaj (každý den v 15:30)
  • Dubaj – Praha (každý den v 8:55)

Let trvá přibližně 6 hodin.

Služby na palubě

Vyškolený mezinárodní personál je vám po celou dobu letu k dispozici. Stevardi a letušky vám nabídnou občerstvení a nápoje, deku nebo přikrývku a poradí se všemi funkcemi obrazovky před vámi. Nechte se od palubního personálu vyfotografovat a za malý poplatek vám fotku rádi vytisknout. Získáte tak milou památku z letadla.

Cestování s dětmi

Cestování s dětmi (Zdroj: www.pixabay.com)

Cestujte s dětmi pohodlně. Společnost Emirates nabízí kompletní servis, který věnuje dětem zvláštní pozornost. V průběhu letu budou mít k dispozici plyšové zvířátka, časopisy, omalovánky, vzdělávací knížky nebo cestovní deník. Každý pasažér může využívat funkce obrazovky na sedadle před ním. Dětský zábavní systém je opatřen sluchátky a postará se o to, aby se vaše dítě během cesty nenudilo! Na výběr je z mnoha dětských pohádek, animovaných filmů nebo her. Pro malé cestovatele je také připraveno speciální dětské menu včetně krabičky se svačinou, kterou si můžou ponechat po dobu celého letu.

Pří zpáteční cestě na letišti v Dubaji máte možnost speciální odbavovací přepážky pro rodiny s dětmi a přednostní nástup do letadla.

Kontakt