Eurowings

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
logo aerolinky Eurowings

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Eurowings je německá nízkonákladová společnost, která je plně vlastněná Lufthansou. Aerolinka nabízí nízké ceny letenek, ty jsou však vykoupeny nutností připlácet za zavazadla či služby během letu.

Společnost byla založena v únoru 1993, svůj první let ale vypravila až o rok později. Zpočátku létala spíše regionální lety, od roku 2015 se zaměřuje na krátké i dálkové lety. Své lety v současné době operuje letouny Airbus A319–A340 v bílo-vínovo-modrých barvách, kterými vás přepraví po Evropě i do zemí Afriky, Asie a Ameriky. Své hlavní základny má na letištích Berlín-Tegel, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Mnichov a Vídeň.

letadlo eurowings na letišti
Letadlo Eurowings

Letenky

Kdy nakupovat letenky

Ceny letenek po Evropě většinou nebývají až tak nízké jako letenky od společností Ryanair či WIZZ Air. Výhodou však pro někoho může být, že s Eurowings získává věrnostní míle do programu Miles & More.

Velmi lákavé ceny však Eurowings mívá na svých dálkových linkách. Na Mauricis se s nimi vydáte za částku od 10 tisíc, do zemí Karibiku či Asie se podíváte v podobné cenové relaci nebo ještě levněji.

Nejvýhodněji obvykle letenky zakoupíte buď delší dobu před odletem nebo naopak 1 až 2 měsíce před odletem.

 

Jak rezervovat letenky

Do vyhledávací tabulky na stránkách Eurowings zadejte místo odletu i cílovou destinaci, v kalendáři vyberte požadovaná data a vyplňte počet cestujících. Obdobně můžete vyhledávat i v mobilní aplikaci.

 

vyhledávání na webu eurowings
Příklad vyhledávání na eurowings.com

 

Systém vám následně nabídne 3 či 4 tarify (Basic, Smart, Best a pouze u vybraných letů i BIZclass). Tarif Best bývá výrazně dražší a běžnému cestovateli se nevyplatí. V tarifu Basic máte pouze příruční zavazadlo, v tarifu Smart se k němu ještě přidává odbavené zavazadlo (23kg) a občerstvení po dobu letu. Odbavené zavazadlo však případně máte možnost přikoupit ještě v dalším kroku za cenu 15 €  při letu po Evropě a 50 €  při letu mimo Evropu. Kombinací tarifu Basic a zakoupením odbaveného zavazadla až v dalším kroku se tak obvykle dostanete na nižší cenu, než za jakou je nabízen tarif Smart. Pokud si ale plánujete od aerolinky zakoupit i jídlo, už se určitě vyplatí nad tarifem Smart uvažovat. Nedoporučujeme vám přikupovat výběr sedadla, možnost vybrat si ho zdarma budete mít při online odbavení.

Tip: Pokud nejste vázáni datem, podívejte se na „low fare calendar“ pod vyhledávací tabulkou. Pouze zadáte odletové letiště a váš cíl, v kalendáři následně přehledně uvidíte ceny všech letů.

 

Jak zaplatit letenky

  • kartou: Platit můžete kartami MasterCard, Debit MasterCard, American Express, VISA Card, VISA Electron, VISA Debit Card, AirPlus či Diners Club.
  • Paypal: Po výběru této metody klikněte na „Book now“. Následně budete přesměrováni na stránku Paypal, přes kterou po přihlášení do svého účtu provedete platbu.
  • kupónem: Máte nějaký voucher (kupón) Eurowings? Pak můžete zaplatit i s ním. Jednoduše tuto možnost vyberete z nabídky a zadáte číslo voucheru. Pokud jeho hodnota nepokryje celou částku, jinou metodou ji doplatíte.
  • hotově: Tato možnost je dostupná pouze při nákupu u prodejce na letišti.
  • RatePAY: Tato možnost je dostupná pouze pro cestovatele s trvalým bydlištěm na území Německa či Rakouska.

Jak provést online check-in

Online odbavení stejně jako rezervaci letenek můžete provést na webu dopravce či v mobilní aplikaci (Android či iOS). Online check-in můžete provést 72 hodin až 3 hodiny před odletem. Pozor, u dálkových letů do destinací Mauricius, Bangkok, Cancún, Montego Bay, Miami, Las Vegas, Fort Myers, New York, Puerto Plata a Punta Cana je možné online check-in provést nejdříve 24 hodin před odletem. Pro lety do Havany a Varadera pak zatím není online odbavení vůbec možné, v případě letu do těchto kubánských destinací tak musíte na klasickou přepážku.

Při check-inu zadáte údaje o vás i případných spolucestujících včetně čísla pasu/občanského průkazu, vyberete si sedadla a je vám vygenerován boarding pass (palubní vstupenka).

Tip: Online check-in proveďte co nejdříve, kdy bude ještě spousta volných sedadel a vy si budete moci vybírat. Výběr sedadla při online odbavení je zcela zdarma.

 

Pokud jste provedli online check-in a cestujete pouze s příručním zavazadlem, na letišti můžete jít rovnou k bezpečnostní kontrole. Pokud máte zavazadlo k odbavení, odevzdáte ho na přepážce, jejíž číslo najdete na informačních tabulích rozmístěných po letišti.

Možnost provést odbavení na letišti

Pokud vám online check-in nevyhovuje, můžete provést klasické odbavení na letišti zdarma. Odbavení na přepážce obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem. Pozor, v tomto případě nemáte možnost vybrat si své oblíbené sedadlo a navíc hrozí, že velká část „dobrých“ sedadel může být obsazena a pro vás zbyde například místo uprostřed.

check-in na letišti
Check-in na letišti

Jakým způsobem dostanete letenku

Své letenky si po online odbavení na webu aerolinky stáhněte a vytiskněte. Vytisknuté letenky si nezapomeňte vzít s sebou na letiště, budete se jimi prokazovat.

V případě, že máte staženou aplikaci ve svém mobilním telefonu, letenky nemusíte tisknout. Stačí vám čárový QR kód, který na letišti ukážete na displeji telefonu.Tato varianta je tedy zdaleka nejjednodušší a nejpohodlnější.

Při odbavení na letištní přepážce papírovou letenku získáte až na místě.

Co dělat, když nedorazil potvrzující e-mail

Po zakoupení letenek vám na e-mail nedorazilo žádné potvrzení (itinerář cesty)? V první řadě zkontrolujte hromadné složky a spam. Pokud ho ani tam nenajdete, pamatujte na to, že potvrzení zasílané na e-mail pro vaši cestu není vůbec důležité, jedná se spíše o informaci pro vás. Pro online odbavení však potřebujete znát „booking number“, to snadno zjistíte po přihlášení do vašeho účtu zde. Pokud byste toto číslo neznali, odbavení na letištní přepážce můžete provést i tak, pouze předložíte občanský průkaz/pas. Online check-in však bez znalosti booking number možný není.

Jaké doklady potřebujete na letišti

Na letišti budete předkládat letenku (vytisknutou/v mobilní aplikaci/získanou na letištní přepážce) a pas, v případě letu po EU vám postačí občanský průkaz.

cestovní pas
Na letišti budete předkládat pas či občanský průkaz (ID)

 

Změna jména či data na letence, kolik stojí

Datum letu můžete měnit až do uzavření online odbavení. Změnu provedete na webu aerolinky zde. Počítejte však s poplatkem 1800 Kč. Pokud bude nová letenka dražší než původní, kromě poplatku musíte doplatit i tento rozdíl.

Stejný poplatek, tedy 1800 Kč, zaplatíte i při změně jména. V případě, že jste letenky kupovali přes stránky Lufthansy či jiného prodejce, změna jména není možná.

Storno letenky

Pokud jste si přikoupili možnost Flex, svůj let můžete zrušit, a to nejpozději 3 hodiny před odletem. Storno můžete provést na webu pod „My flight“, v mobilní aplikaci v „Manage flights“, na letištní přepážce nebo kontaktovat pracovníky aerolinky zde.

Pokud tuto možnost přikoupenou nemáte, lety společnosti Eurowings zrušit nejdou. V případě, že zaplacené letenky nemůžete využít, jednoduše nedorazíte na letiště a letenky vám propadnou.

Co dělat, pokud je let zrušen

Eurowings se vám bude snažit zajistit co nejbližší dostupný let na stejné trase a se stejnou společností. Pokud vám daný let nevyhovuje, můžete požadovat vrácení peněz. Na webu aerolinky navíc snadno zjistíte, zda máte nárok na kompenzaci.

informační tabule na letišti
Zrušení či zpoždění letu zjistíte z informačních tabulí

Cestování se zvířaty

Na letech po Evropě vám Eurowings umožní přepravu koček a psů. Pozor, zvíře nesmí vážit více než 8 kg a musí být umístěno v přepravce. Z bezpečnostních důvodů není možné do letadla vzít plemena Pit Bull teriér a Americký stafordšírský teriér. Za převoz zvířete dáte poplatek 1414 Kč.

Vodícího/asistenčního psa je povoleno vzít si s sebou na palubu zdarma. Pozor, na jeden let je možné mít v letadle pouze jednoho asistenčního psa. Ještě před nákupem letenek je proto vhodné ověřit si, zda je místo pro asistenčního psa stále dostupné – můžete tak učinit v kontaktním formuláři.

Na co si dát pozor a jak ušetřit

Stejně jako při každém nákupu je i u této aerolinky nutná ostražitost. Správnost vyplněných údajů si před zaplacením zkontrolujte raději víckrát. Nezapomeňte, že za každou změnu data letu či jména pasažéra po vás Eurowings bude chtít poplatek 1800 Kč. Eurowings se vám kromě letenek snaží nabídnout i řadu dalších služeb – před zaplacením si zkontrolujte, že k letenkám nemáte přidanou službu, o kterou nemáte zájem.

Zavazadla

Jaká zavazadla si můžete vzít do letadla

Pokud zakoupíte letenku v nejlevnějším Basic tarifu, máte nárok pouze na příruční zavazadlo o rozměrech 55×40×23 cm a s váhou do 8 kg. K němu si zdarma můžete vzít ještě jeden tzv. předmět osobní potřeby – u žen je to například kabelka, u pánů kufřík. Pravidlo je, že toto dodatečné zavazadlo nesmí přesáhnout 40×30×10 cm.

Pokud vám toto nestačí, je nutné si připlatit za doplňkové zavazadlo nabízené v druhém kroku po výběru letenek nebo si rovnou koupit tarif Smart. Na palubu si s sebou i v tomto případě můžete vzít jedno příruční zavazadlo a jeden předmět osobní potřeby, maximální rozměry i váha zůstávají stejné. K tomu však ještě máte odbavené zavazadlo o hmotnosti 23 kg, které musíte odevzdat u přepážky. Pokud toto zavazadlo dokupujete zvlášť, na letech po Evropě za něj zaplatíte 15 /jeden směr (cca 390 Kč) a na letech mimo Evropu 50 /jeden směr (cca 1285 Kč).

zavazadla na letišti
Kontrola a odevzdání zavazadel

 

Přepravovat můžete i rozměrná zavazadla. Přeprava sportovního vybavení jako je bicykl, surf nebo golfové hole stojí 50 €/jeden směr (cca 1285 Kč).

Tip: Zvažte, zda se nezvládnete sbalit do příručního zavazadla. I když se to na první pohled možná zdá nereálné, my jsme tak zvládli například 14denní cestu na Mauricius. Chce to jen dobrý batoh a promyšlený systém balení.

Letový řád v roce 2019

Eurowings z Prahy létá do 85 destinací v 28 zemích. Odcestovat můžete například do těchto destinací: Athény (od května 1 × týdně), Birmingham (6 × týdně), Benátky (3 × týdně), Berlín-Tegel (každý den), Bologna (5 × týdně), Cancún (2 × či 3 × týdně do konce září 2019), Catania (4 × týdně), Dublin (od května 2019 2 × týdně), Dubrovník (od května 2019 2 × týdně), Dusseldorf (každý den), Edinburgh (od března 2019 1 × týdně), Faro (od března 2 × až 4 × týdně), Havana (od sprna 2019 1 × týdně), Kodaň (5 × týdně), Kolín (5 × týdně, od května 2019 4 × týdně), Londýn-Stansted (3 × týdně), Manchester (6 × týdně), Montego Bay (od února 2019 1 × týdně), Paříž (6 × týdně), Punta Cana (do března 2019 2 × týdně, poté opět od listopadu), Rhodos (od května do října 2019 1 × týdně), Záhřeb (od března 2019 3 × týdně).

Tip: Eurowings velký počet linek nabízí také na trasách z Berlína, Düsseldorfu, Mnichova a Vídně.

 

letadlo Eurowings
Přistávající letadlo Eurowings

Služby na palubě

Pokud cestujete s letenkou v tarifu Basic, zdarma během letu dostanete pouze vodu. Občerstvení si můžete dokoupit. Cestující v tarifu Smart a Best dostanou zdarma i občerstvení. Na delších letech to znamená jedno teplé jídlo, jedno studené jídlo a teplý či studený nápoj dle vašeho výběru ke každému jídlu.

Chcete se během letu zabavit? Aerolinky nabízí vlastní systém palubní zábavy, využívat ho můžete po zaplacení poplatku 3,90 €. Za stejnou cenu získáte i 10 MB wifi, pokud je na dané lince k dispozici.

Cestování s dětmi

Létání během těhotenství

Ani během těhotenství se nemusíte vzdávat létání. S Eurowings můžete cestovat až do 36. týdne těhotenství (včetně). Vždy je však důležité se před nákupem letenek o vhodnosti letu poradit se svým ošetřujícím lékařem. Aerolinka Eurowings po vás navíc může chtít prokázat, že vám lékař let povolil, vyžádejte si od něj tedy potvrzení.

 

Jak cestovat s dětmi do 2 let

Dítě cestuje na klíně dospělého, má nárok na vlastní příruční zavazadlo o rozměrech 55×40×23 cm. Aerolinka vám navíc zdarma přepraví jeden kočárek, dětskou sedačku nebo postýlku. Na letišti je potřeba si zjistit, zda si kočárek můžete vzít až k odletové bráně, nebo je nutné ho odevzdat ještě před bezpečnostní kontrolou jako nadměrné zavazadlo. Každé letiště to má nastavené jinak, ptejte se nejlépe na odbavovací přepážce. Nezapomeňte, že už nestačí mít dítě pouze zapsané v pasu rodičů.

Cena letenky kojence je jednotná – 19 € na krátkých a středně dlouhých letech a 75 € na dálkových letech.

cestování s dítětem
Plánování cesty s dítětem

 

Jak cestovat s dětmi staršími 2 let

Dítě od 2 do 11 let musí cestovat v doprovodu dospělého. Pokud touto dospělou osobou není rodič či opatrovník dítěte, je nutný mít u sebe souhlas podepsaný od rodiče.

Děti od 2 do 11 let na letenku získají slevu 20 % z ceny letenky pro dospělého.

Kontakt

kontaktní formulář, +420 228 881 350