FlyDubai

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Flydubai je nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. V podstatě je levnou alternativou Emirates. Společnost byla založena v roce 2008 dubajskou vládou, vlastní provoz zahájila v roce 2009. Provozuje lety do 90 destinací v Africe, Evropě, předním východě, centrální Asii a Indii. A od prosince roku 2014 pravidelně také do Prahy a Bratislavy.

Flydubai provozuje flotilu letounů Boeing 737–800 v modro oranžovo bílém zbarvení.

Letenky

Nejlevnější letenky Flydubai naleznete na webových stránkách, které jsou v angličtině, ale i na klasických rezervačních portálech. Také je můžete koupit v Praze v Blue Sky Travel zde, nebo objednat telefonicky (v angličtině) na čísle: +971600544445. Nejvhodnější je letenky kupovat 2–4 měsíce před odletem.

Jak zakoupit letenky na webových stránkách?

Na úvodní straně do vyhledávače napište místo odletu (Praha) a příletu. Zvolte si možnost jednosměrné či zpáteční letenky a datum odletu a příletu. Na výběr máte Economy class a Business class. Economy class se pak dále ještě rozděluje na tři cenové kategorie.

 • Economy Lite: Nejlevnější varianta. Zde je v ceně pouze příruční zavazadlo do 7 kg. U dalšího zavazadla, výběru sedadla, jídla na palubě nebo zábavy si musíte připlatit. Změna ani zrušení letenky není možná.
 • Economy Value: V ceně je příruční zavazadlo do 7 kg, odbavené zavazadlo do 20 kg a jídlo. Výběr místa opět za poplatek.  Při změně letenky dříve jak 24 hodin před odletem je penalizace 150,- AED (přibližně 900,- Kč). Při zrušení do 24 hodin před odletem je poplatek 200,- AED (cca 1200,- Kč). Pokud do odletu zbývá méně jak 24 hod. Změna ani zrušení není možné.
 • Economy Flex: V ceně je: příruční zavazadlo do 7 kg, odbavené zavazadlo do 30 kg, jídlo a výběr sedadla. Při změně letenky není žádná penalizace, při zrušení do 24 hod před odletem také ne, ale při zrušení v posledních 24 hodinách je penalizace 400,- AED (2400,- Kč)
 • Business class: Zde je v ceně zahrnuto: příruční zavazadlo do 14 kg, odbavené zavazadlo do 40 kg, jídlo i zábava na palubě i výběr místa. Změny i zrušení letenky je bez poplatků, jen při zrušené letence během posledních 24 hodin před odletem je poplatek 400,- AED.

 

Poté co si vyberete let a třídu, zadáte své údaje. Povinným údajem je telefonní číslo na mobil i domů, ale můžete do obou kolonek vyplnit stejné číslo. Poté si můžete vybrat doplňkové služby – přikoupení většího zavazadla, jídla, nebo výběr místa (to vše se dá dokoupit k letence i později).

Při dokupování zavazadel cena se odvíjí od toho jak velké zavazadlo bude (na výběr 20kg, 30 kg, a 40kg). Cena se pohybuje od 1000,- Kč do 2000,- Kč paradoxně stojí dokoupení většího zavazadla více v tarifu Value, než ve tarifu Flex. Je tedy dobré si dopředu pořádně rozmyslet, jak velké zavazadlo opravdu potřebujete a podle toho vybírat. Dokoupení standardního jídla stojí cca 240,- Kč, místenka pak cca 1000,- Kč

Zaplatit můžete kartou, je ale připočten 3 %  poplatek. Pak také voucherem, nebo pokud jste věrný zákazník a máte nalétáno určitý počet mil, tak těmito mílemi. Také můžete vybrat možnost zaplatit později, v tom případě musíte zaplatit do 24 hodin od rezervace a platit můžete v kamenném obchodě (např. v Praze), při této platbě se ale připočítává poplatek 60,- AED (cca 360 Kč).

Check in:

Online check in je možné provést 24 hod-90 min před odletem.

Check in na letišti a odbavení zavazadla je možné provést v intervalu 3 hod až 1 hod před odletem. S sebou potřebujete potvrzenou rezervaci, pas a případně víza a očkovací průkaz, jeli to vyžadováno v zemi, kam cestujete, případně další potvrzení doktora (například po 28 týdnu těhotenství).

Zavazadla

Příruční zavazadla:

maximální rozměry: 55 cm× 38 cm × 20 cm

 • pro economy class: jedno zavazadlo do 7 kg, pak ještě jedno menší (například notebook, malá kabelka) o maximálních rozměrech 25 cm× 33 cm × 20 cm, dohromady nesmí váha přesáhnout 10 kg.
 • business: dvě zavazadla, dohromady nesmí vážit více jek 14 kg.

 

Odbavená zavazadla:

Váhový limit závisí na tom, jakou cenovou kategorii jste si vybrali při nákupu letenky (20 kg, 30 kg, 40 kg). Do daného váhového limitu pak můžete mít až 3 zavazadla (součet jejich hmotností nesmí překročit váhový limit). Jedno zavazadlo ale nesmí být těžší jak 32 kg a větší než 75 cm × 55 cm × 35 cm.

Pokud cestujete s dítětem a má zavazadla zahrnuté v letence, pak má být příruční zavazadlo do 5 Kg a odbavené do 10 kg.

Speciální zavazadla:

 • hudební nástroj
  • můžete mít jako příruční nebo odbavené zavazadlo, pokud splňuje jejich limity
  • pokud nesplňuje limity pro příruční zavazadlo a chcete jej mít u sebe, musíte pro něj dokoupit vlastní sedadlo.
 • sportovní vybavení
  • Sportovní vybavení, které se vám vejde do příručního zavazadla a nejeví se nebezpečně (jako baseballové pálky a podobně) můžete mít u sebe
  • Ostatní vybavení musí být v odbaveném zavazadle. Tvrdé míčky a puky musí být také v odbaveném zavazadle.

 

Přeprava zvířat:

Přepravovat zvířata není povoleno. Výjimku může dostat cvičený sokol, nebo slepecký pes.

Letový řád v roce 2019

Praha – Dubai  každý den v 8:00 ráno

Dubai – Praha každý den  ve 3:10 ráno

Služby na palubě

Kromě občerstvení můžete na palubě koupit i drobné dárečky, hračky, suvenýry. Během letu je také k dispozici wifi, také dotyková obrazovka se zábavním portálem, za obojí je ale nutné si připlatit.

Cestování s dětmi

Cestování v těhotenství

 • do 28 týdne bez omezení
 • po 28 týdnu těhotenství je nutné mít potvrzení od doktora v angličtině s plánovaným datem porodu, které se předložíte na přepážce check in.
 • po 36 týdnu letět nesmíte

 

Dítě od 7 dní do 2 let

 • s novorozencem mladším 7 dní nesmíte letět
 • sleva na dítě se od destinací liší. Z Prahy do Dubaje letí dítě za cca 500,- Kč.

 

Dítě od 2 let do 12 let

 • sleva letenky se od destinací liší
 • z Prahy do Dubaje stojí letenka 75% ceny letenky dospělého.

 

Dítě do 12 let musí být doprovázeno rodičem, nebo zákonným zástupcem starším 16 let.

 

Kontakt

• www.flydubai.com • news@flydubai.com • +971 555 174 642