Laudamotion

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

V případě letecké společnosti Laudamotion nebudeme vůbec zacházet do dávné historie, ale pouze se ohlédneme do roku 2018, konkrétně do března, kdy tato společnost odstartovala své působení na trhu. Společnost Laudamotion je pokračovatelem rakouské aerolinky Niki, která zkrachovala. Laudamotion má nyní své základny na letištích například v Berlíně, Düsseldorfu nebo ve Vídni, kde je hlavní základna.

Zakladatelem této aerolinky je Niki Lauda, slavný jezdec Formule 1. V jeho případě se jedná již o třetí pokus vytvoření úspěšné aerolinky.

Přepravu vám u této aerolinky zajistí flotila Airbusů A320 a Boeingů 738-800, které jsou zapůjčeny od společnosti Ryanair. Ryanair zároveň vlastní 75% podílu společnosti, je však v plánu Laudamotion ovládnout na 100 %.

Letadlo Laudamotion

Letenky

Kdy nakupovat letenky? 

Nejlevněji vás letenka vyjde, když ji zakoupíte v období mimo sezonu (okolo května a října) a v předstihu zhruba 3-4 měsíce.

Jak zarezervovat letenku? 

Letenky můžete zakoupit na webových stránkách společnosti. Nelekněte se však toho, že budete přesměrováni na stránky Ryanairu, tyto společnosti fungují současně na jednom webu.

Při rezervaci ve vyhledávací tabulce jednoduše zadejte, z jakého letiště chcete odlétat a jakým směrem, dále datum cesty a věk pasažéra. Budete hned přesměrováni na tabulku letů s cenou letenek. Pokud nelpíte na datu, můžete se šipkami posunout tam a zpět a vyhledat levnější lety.

Vyhledávání letenek u společnosti Laudamotion

Jak je možné zaplatit letenky? 

Společnost umožňuje několik způsobu jak vaše letenky zaplatit. Kromě klasického zaplacení kartou můžete využít placení přes PayPal, Google Pay, Apple Pay nebo například Fly now Pay later.

Co je online check-in a jak ho můžu provézt? 

Check-in, jednoduše řečeno, lze považovat za jakési finální přihlášení k letu. Až po té, co provedete check-in, dostanete přístup k vaší letence společně s číslem vašeho sedadla.

Jestliže jste registrovaný uživatel na stránkách Laudamotion (tedy Ryanairu), tak se nejprve přihlašte ke svému účtu. V případě, že nejste zaregistrovaní, tak to vůbec nevadí. K online check-inu se dá dostat i skrz zadání čísla rezervace a vygenerovaného emailu. Tyto informace vám byly zaslány na mail po zaplacení letenky.

Důležité: Jestliže jste si nezakoupili priority boarding, tak se vám možnost online check-inu otevře až 48h před odletem. Online check-in pak můžete provézt do 2h před odletem!

 

Jestliže check-in neprovedete doma, vyjde vás to dost draho. Odbavení na letišti vás vyjde na 55€/let. A jestliže budete požadovat opětovné vystavení palubního lístku tak zaplatíte 20€/let.

Co mám dělat, když mi nedorazil email s potvrzením rezervace?

Prvně si zkontrolujte stav své rezervace. Někdy se může stát, že server společnosti je přetížený a může docházet ke zpoždění.

Vaši rezervaci zkontrolujete tím, že přejdete do sekce ‘Správa rezervace’, kde budete mít zaznamenán způsob platby a detaily letu – v tom případě je rezervace potvrzena. Pokud k platbě nedošlo, tak byla rezervace zamítnuta a tuto informaci budete mít v systému zapsanou.

Jaké doklady potřebuji na letišti?

Pro potvrzení vaší identity můžete využít buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Samozřejmě pak s sebou musíte mít palubní lístek (vytisknutý z domu, v mobilní aplikaci nebo obdržený na letišti)

Tip: V případě, že cestujete s cestovním pasem, dávejte si pozor na jeho platnost. Pro některé země platí speciální pravidla, proto si raději před cestou zkontrolujte, jak se věc má v dané zemi!

 

Změna jména na letence, kolik stojí? 

Změna jména v rezervaci lze učinit až do 2 hodin před odletem. Vztahují se na ni však poplatky.

Za změnu jména na letence zaplatíte 115€/let, jestliže uděláte změnu online. Pokud změnu učiníte na letišti tak vás vyjde na 160€/let.

Storno letenky

V tomto případě nelze storno letenky provézt. Můžete ji nechat propadnout. Speciální případ je, když dojde k úmrtí blízkého člena rodiny. Jestliže k úmrtí dojde během 28 dnů před odletem a vy si již nepřejete odcestovat, tak vám bude navráceno 100 % z ceny letenky.

Dá se změnit datum letenky? 

Změnu letu lze provézt, ale pouze opět za poplatek. Ten v tomto případě činí 35-65€/let online a 50-95€/let na letišti.

Co dělat, když je let zrušen?

Pokud se váš let zrušen, tak můžete podniknout následující kroky.

 • zažádat o vrácení peněz
 • požádat o náhradu letu
  • společnost prohlédne dostupnost míst na vaší trase ve stejné datum či okolních dnech a pokusí se zprostředkovat přepravu i z jiného letiště ve vaší zemi či okolí.
  • pokud nebude místo v daných dnech či ve vašem okolí, společnost zkusí vyhledat lety u jiných společností, se kterými spolupracuje
  • pokud ani tato možnost nebude možná, tak se vám pokusí zprostředkovat přesun do dané destinace jinými způsoby (vlakem, autobusem apod.)

Přeprava zvířat

Tady platí stejná pravidla jako u společnosti Ryanair. Jediná zvířata, která smí na palubu jsou asistenční psi. Ti však musí mít asistenční certifikát a musíte aerolinku o jeho společnosti na palubě informovat předem.

Jsou také však dvě výjimky, které na palubě platí. Jestliže letíte do/z Maroka nebo Izraele, tak s sebou nemůžete mít ani asistenčního psa.

Dárkové poukazy

Laudamotion nabízí zakoupení dárkových poukazů pro vaše blízké. Stačí zadat hodnotu poukazu a můžete někomu udělat radost krásným dárkem.

Zavazadla

Jaká zavazadla si mohu vzít do letadla?

I přes to, že Laudamotion a Ryanair mají plno společných pravidel, tak ty týkající se zavazadel se liší. V tomto případě na tom budete se zavazadly lépe, když poletíte právě s Laudamotion.

Cestující bez přednostního nástupu mohou mít:

 • Malé příruční zavazadlo v rozměrech 35x20x20 cm (musí se vlézt pod sedadlo před vámi)
 • Vetší příruční zavazadlo v rozměrech 55x40X20 cm, max 10 kg (toto zavazadlo vám bude zdarma přesunuto do podpalubního prostoru)

Cestující s přednostním nástupem mohou mít:

 • Malé příruční zavazadlo v rozměrech 35x20x20 cm (musí se vlézt pod sedadlo před vámi)
 • Vetší příruční zavazadlo v rozměrech 55x40X20 cm, max 10 kg (tito cestující si mohou zavazadlo vzít sebou na palubu)

Pozor! Za přednostní nástup se platí 6€ v jednom směru. Doporučujeme zakoupit hned při nákupu letenky a nenechávat to na později, přednostní nástup se rychle vyprodává!

 

Přeprava kočárku

V případě, že chcete převážet vybavení pro děti, tak je umožněno mít:

 • 1 kočárek, za který neplatíte žádný poplatek (ten je možný odevzdat u odbavovací přepážky nebo ho odevzdat personálu na palubě a při odchodu z letadla ho obdržíte zpět.
 • 1 kus dalšího vybavení, též bez poplatku (např. dětská postýlka, kterou odevzdáte u odbavovací přepážky)

Děti sedící na klíně rodiče, či děti staré od 8 dnů do 23 měsíců sedící na vyhrazeném místě, nemohou mít žádné další zavazadla. Platí však, že druhý rodič může ke svým zavazadlům přidat zavazadlo pro dítě do maximální hmotnosti 5kg.

Letový řád v roce 2019

Jelikož tato společnost z letišť v České republice dosud nelítá, tak uvádíme přehled odletů z letiště ve Vídni.

 

Vídeň – Barcelona: každý den

Vídeň – Madrid: každý den

Vídeň – Kodaň: 4x týdně (úterý, čtvrtek, sobota, neděle)

Vídeň – Faro: 2x týdně (čtvrtek, neděle)

Vídeň – Řím Fiumicino: každý den (po-pá 2x denně, víkendy 1x)

Vídeň – Paříž Beauvais: 4x týdně (pondělí, středa, pátek, neděle)

Vídeň – Rhodos: 2x týdně (čtvrtek, neděle)

Vídeň – Londýn Stansted: každý den (po-so 2x denně, neděle 1x)

Vídeň – Larnaca (Kypr): 2x týdně (úterý, sobota)

Služby na palubě

Jedna ze služeb, které můžete na palubě využít, je sledování filmů na stropních obrazovkách. Na vyžádání obdržíte sluchátka a můžete si vybrat, zda si film poslechnete v angličtině či němčině. Tato služba však není nabízená na všech trasách.

V případě, že si chcete na palubě zakoupit nějaké občerstvení, tak můžete, za vše si ale zaplatíte.

Cestování s dětmi

Létání během těhotenství

V tomto případě se mnoho věcí odvíjí od zdravotního stavu a názoru doktora, ale pořád platí určitá pravidla.

 • těhotná žena může bez problémů cestovat do 28. týdně těhotenství
 • překročila-li žena 28. týden, musí se sebou na palubu vzít tzv. fit to fly šablonu, kde je lékařem potvrzeno, že těhotná žena může letět
 • je-li těhotenství bezproblémové, tak může být žena přepravena pokud nedosáhla 36. týdne
 • čeká-li žena dvojčata, trojčata atd., tak je dovoleno cestovat pouze do 32. týdne těhotenství
 • žena, která prošla klasickým porodem bez problémů, může být přepravena 48 hodin po porodu
 • došlo-li u porodu ke komplikacím nebo proběhl-li císařským řezem, tak je dovoleno ženu přepravovat až po 10 dnech od porodu

Jak cestovat s dětmi do 2 let

Děti v tomto věku již mohou sedět na vlastním sedadle. Můžete si vzít vlastní auto sedačku, ale musí dodržovat určité podmínky.

 • sedačka musí být umístěna čelem dopředu
 • musí se vejít do rozměru sedadla mezi opěrkami na ruce, tudíž 42,5 cm
 • musí být výrobcem certifikována na využívání v letadle.

Cena letenky pro dítě do dvou let je pro všechny lety jednotná, a to 750 Kč.

Jak cestovat s dětmi staršími 2 let

Pro dospělé cestující s dětmi do 12 let je povinné zakoupit sedadla pro děti, které při své rezervaci získají místo zdarma. Na jednoho dospělého jsou povoleny max. 4 místa pro děti. To vám také umožní provézt online check-in 60 dní předem.

Cena letenky dětí od 2 let je stejná jako cena letenky pro dospělého.

Kontakt

email: office@laudamotionexecutive.com, telefon: +43 1 70 700 90 19, oficiální facebookové stránky