Turkish Airlines

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Turkish Airlines jsou národní leteckou společností Turecka. Fungují již od roku 1933 a sídlo společnosti se nachází v Istanbulu. Do Prahy přilétlo první letadlo Turkish Airlines v roce 2000. Od června 2016 existuje letecké spojení mezi Istanbulem a Košicemi.

Letadlo Turkish Airlines (Zdroj: www.pixabay.com)

Letenky

Letenky je možné jednoduše zakoupit online přes webové stránky aerolinky. Zadejte kam a odkud chcete letět, datum a počet cestujících. Vyhledávač vám najde všechny možnosti.

Na výběr máte ze dvou typů letenek:

Economy class nabízí základní služby na palubě letadla jako lehké občerstvení, nápoje atd.

Business class nabízí prostorné polohovatelné sedačky, kulinářský zážitek, přednostní nástup do letadla, možnost dalšího zavazadla a komfortní servis po dobu celého letu.

Vyhledávání na stránkách Turkish Airlines

Po zakoupení letenky proveďte online check-in. Zadejte číslo rezervace a vaše příjmení a systém vás automaticky po jednotlivých krocích provede celým online odbavením.

Zavazadla

Standardní zavazadlo v rámci economy class určené do úložného prostoru letadla nesmí přesáhnout hmotnost 20 kg. Při zakoupení business class letenky se tato hranice posouvá na 30 kg.

Cestujícím v economy class je dovoleno si na palubu vzít 1 příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 8 kg. Cestující s letenkou business class mohou mít tyto zavazadla dvě.

Cestování se zvířaty je umožněno. Domácí mazlíčci musí být uzavřeni v cestovních boxech nebo přepravkách. Pokud na palubě letadla není žádný pasažér alergický, je možné mít zvířata u sebe přímo na palubě v odpovídající přepravce. Ve všech ostatních případech (vadná klimatizace, alergie jednoho z cestujících…) je nutné umístit zvířata do zavazadlového prostoru letadla.

Za speciální poplatky je umožněno přepravovat sportovní a hudební vybavení či jiná nadrozměrná zavazadla.

Zavazadlo (Zdroj: www.pixabay.com)

Letový řád v roce 2019

Mezi Prahou a Istanbulem je zavedena pravidelná linka, letadla z Prahy odlétají 3x denně (v 10:OO, v 15:20 a v 19:10). Let je přímý (bez přestupů) a trvá zhruba dvě a půl hodiny.

Služby na palubě

Turkish Airlines se řadí mezi klasické letecké společnosti, to znamená, že poskytují plný servis na palubě letadla. V průběhu letu vám bude nabídnuto občerstvení a nápoje zdarma. Na obrazovkách na sedadle před vámi si můžete vybrat ze široké nabídky filmů, her a jiné zábavy. Přístroj nabízí i speciální zábavní programy pro děti.

Cestování s dětmi

Děti do dvou let cestují zdarma. Děti do 12 let mají nárok na zlevněnou letenku. Musí cestovat v doprovodu osoby starší 18 let.

Dítě v letadle (Zdroj: www.pixabay.com)

Kontakt