Volotea

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Volotea je nízkonákladový španělský letecký dopravce se sídlem v Barceloně. Společnost byla založena v roce 2011. Další základny se nachází v Bordeaux, Palermu, Asturias, Janově, Nantes, Štrasburku, Toulouse, Benátkách a Veroně.

Pohled z letadla (Zdroj: www.pixabay.com)

Letenky

Na webových stránkách Volotea si jednoduše a rychle zakoupíte letenky. Zadejte místo odletu a příletu, datum a počet osob. Můžete také využít speciální služby a najít si vhodnou kombinaci letenky a hotelu (Flight+Hotel) nebo si pronajmout automobil.

Volotea často nabízí slevové akce, veškeré výhodné nabídky naleznete v našich akčních tipech.

Vyhledávání na volotea.com

Zavazadla

Na palubu si s sebou můžete vzít dvě zavazadla – jedno příruční s max. rozměry 35 x 20 x 20 cm a jeden kufr do 10 kg s max. rozměry 55 x 40 x 20 cm (kufr může být v případě potřeby umístěn do zavazadlového prostoru). Za příplatek si můžete vzít celkem až 5 zavazadel, které ale nesmí překročit hmotnost 50 kg. Sportovní potřeby a další nadrozměrná zavazadla lze přepravit za příplatek.

Zvířata si s sebou do letadla vzít můžete. Pouze kočka nebo pes smí cestovat přímo na palubě s vámi, ostatní domácí mazlíčci musí být umístěni v přepravkách nebo cestovních klecích v zavazadlovém prostoru. Poplatky za přepravu zvířete se pohybují kolem 40 eur.

Veškeré poplatky za zavazadla a jiné služby naleznete ZDE.

Zavazadlo na letišti (Zdroj: www.pixabay.com)

Letový řád v roce 2019

Z Prahy létají následující pravidelné linky:

Praha –

  • Benátky (dvakrát týdně – Pá a Ne)
  • Bordeaux (dvakrát týdně – Po a Pá)
  • Cagliari (dvakrát týdně – Čt a Ne)
  • Lyon (dvakrát týdně – Po a Pá)
  • Marseille (dvakrát týdně – Po a Pá)
  • Nantes (4x týdně – Po, Čt, Pá, Ne)
  • Toulouse (dvakrát týdně – Po a Pá)

Služby na palubě

Volotea je nízkonákladová společnost, všechny nadstandardní služby jsou tedy zpoplatněny (občerstvení a nápoje). Jídelní menu se skládá z nabídky chlazených nápojů, kávy, čaje, sladkého pečiva, sendvičů nebo sladkostí. Celé menu si můžete prohlédnout ZDE.

Po celou dobu letu je vám k dispozici WiFi připojení zdarma. Můžete tak na vašich zařízeních sledovat filmy, odepisovat na e-maily, poslouchat hudbu nebo vyzkoušet z široké nabídky her. Za poplatek 2 eura získáte přístup k zábavnímu systému Volotea. Denní tisk je rozdáván zdarma.

Cestování s dětmi

Děti do dvou let cestují za poplatek 25 euro na let. Děti od 2 do 12 let cestují za stejnou cenu jako dospělí. S sebou na palubu je možné vzít dvě dětské vybavení zdarma (např. sedačku nebo kočárek). Hmotnost dětského vybavení nesmí přesáhnout 10 kg.

Děti na pláži (Zdroj: www.pixabay.com)

Kontakt