Vueling

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Vueling je španělský nízkonákladový dopravce. Byl založen v roce 2004 a sídlí v Barceloně. Hlavní letecké základny se nachází i v Madridu, Amsterdamu, Florencii nebo Paříži. Od roku 2009 existuje pravidelná linka Vuelingu z Prahy do Barcelony.

Vueling letadlo (Zdroj: www.pixabay.com)

Letenky

Zadejte místo odletu a příletu, datum a počet cestujících. Vyhledávač vám zobrazí veškeré dostupné lety (přímé i s přestupy). Na stránkách Vuelingu můžete také vyhledávat hotely, pronajmout si automobil nebo využít speciálního plánovače “Vueling holidays” (letenky+hotel). Po zakoupení letenky, je opět možné dokoupit si nadstandardní služby jako přednostní nástup do letadla nebo zavazadlo navíc. Před odletem nezapomeňte provést online check in.

Vyhledávání na vueling.com

Zavazadla

Na palubu letadla si můžete vzít jedno příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg. Dále je umožněno mít u sebe malou příruční tašku o max. rozměrech 35 x 20 x 20 cm a popř. jednu další tašku s obsahem, který jste nakoupili před letem v čekací hale na letišti. Pokud cestujete s dítětem, máte dovoleno vzít na palubu cokoliv, co dítě potřebuje, a uschovat to ve svém příručním zavazadle.

Veškerá další zavazadla je možné si přikoupit za poplatek. Za jedno zavazadlo navíc zaplatíte 13 eur. Kompletní ceník naleznete ZDE. Každý pasažér může mít nanejvýš 3 velká zavazadla navíc (žádné z nich nesmí přesáhnout hmotnost 23 kg).

Speciální zavazadla jako sportovní potřeby nebo hudební nástroje lze přepravit za poplatek. Vždy však na osobu pouze jeden kus sportovního náčiní (jedna osoba nesmí cestovat např. se dvěma snowboardy).

Nakupování (Zdroj: www.pixabay.com)

Letový řád v roce 2019

Vueling pravidelně obsluhuje tyto lety:

Praha –

  • Barcelona (každý den + Po, Pá, Ne dvakrát denně)
  • Florencie (3x týdně – Po, St, Ne)
  • Paříž (4x týdně – Po, Čt, Pá, Ne)
  • Řím (každý den)

Služby na palubě

Vueling je nízkonákladová společnost a nenabízí občerstvení zdarma. Jídlo a nápoje si můžete zakoupit přímo na palubě letadla. Ceny se pohybují od 2 do 13 euro. V kompletním menu naleznete lehké sendviče, džusy, kávu, vodu,  sladkosti i tradiční španělské “tapas”. V nabídce jsou také cestovní nezbytnosti jako sluneční brýle, sluchátka, peněženka, ale i šperky, parfémy a líčidla.

Jídelní menu společnosti Vueling

Cestování s dětmi

Děti do 2 let cestují zdarma a musí během letu sedět jednomu z rodičů na klíně. Jeden rodič může cestovat se dvěma dětmi, ale druhému dítěti musí zakoupit místo na sezení. Děti od 2 do 15 let musí cestovat s osobou starší 18 let.

Každý pasažér (tedy i dítě) smí cestovat s jedním zavazadlem a malou příruční taškou. Cestující s malými dětmi si do letadla zdarma může vzít dva kusy dětského vybavení navíc (kočárek a postýlku).

Matka s dítětem na pláži (Zdroj: www.pixabay.com)

Kontakt