Wizz Air

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O společnosti a její historii

Wizz Air je poměrně mladá nízkonákladová letecká společnost, která má svoje zázemí v maďarské metropoli Budapešti. Plány založit novou společnost vznikaly už v roce 2003, první oficiální let Wizz Air byl vypraven 19. května 2004. Generálním ředitelem této největší maďarské letecké společnosti je József Váradi. Tato společnost se drží na předních příčkách nízkonákladových leteckých dopravců v Evropě.

Kam si s Wizz Air můžete zaletět? Kromě mnoha evropských destinací létá tato společnost také do Asie (Kazachstán, SAE, Gruzie, Rusko, Ázerbájdžán, Izrael) a Afriky (Maroko). V Evropě se s nimi lze podívat do všech států kromě Irska a Běloruska. V zemích střední a východní Evropy a také ve Spojeném království má Wizz Air na letištích své základny, do ostatních států (jižní, západní a severní Evropa) pouze létá.

Kromě letenek si přímo na stránkách Wizz Air můžete zajistit také hotel, pronájem automobilu, parkování na letišti, transfery z/na letiště nebo doplňkové služby ve vaší cílové destinaci jako vstupenky na známé památky nebo třeba kuchařské kurzy. Stačí si prohlédnout nabídku a objevovat.

Letenky

Jak zarezervovat letenky?

K rezervaci letenek u Wizzair máte 3 možnosti. Rezervace online přes webovou stránku, rezervace přes mobilní aplikaci ve vašem chytrém telefonu nebo lze využít služby telefonického centra (v tomto případě je však účtován poplatek, který aktuálně činí 395 kč).

Samotná rezervace je pak velmi jednoduchá. Do tabulky na úvodní stránce vepíšete požadované údaje (místo odletu a destinace, datum odletu a příletu, počet cestujících) a server Vám nabídne kalendář s přehledem aktuálních cen. Kliknutím na částku si vyberete tarif a jednoduše zvolíte ,,Pokračovat“. Následně zvolíte jméno (pokud nejste přihlášeni, web to po vás bude v dalším kroku požadovat) a případně přání o zavazadlech. Dále budete mít možnost si vybrat sedadla a další doplňkové služby, až Vás systém dovede k platbě.

Jak je možné zaplatit za letenky?

Platba může být uskutečněna buď nejrychlejším možným způsobem – platba kartou nebo dále bankovním převodem z účtu na účet, v hotovosti na přepážkách na letišti či dárkovým poukazem WIZZ.

Co je to online check-in a jak ho provést?

Jedná se v podstatě o dobavení v předstihu, které zvládnete v pohodlí vašeho domova a nemusíte tak stát řady na letišti. U Wizz Air ho provedete velmi jednoduše kliknutím na políčko ,,ODBAVENÍ (CHECK-IN) & REZERVACE“ v pravém horním rohu.

Odbavení (check-in) on-line je dispozici 30 dnů až 3 hodiny před naplánovaným časem odletu, pokud jste si během rezervace zamluvili sedadlo. V případě, že jste si s rezervací nekoupili žádná místa, check-in bude k dispozici pouze 48 hodin před odletem. Odbavte se buď na webu Wizz Air a následně si vytiskněte palubní lístek nebo si udělejte check-in v mobilní aplikaci a váš palubní lístek se vám nahraje do této aplikace, nemusíte tak nic tisknout.

Mohu provést odbavení na letišti?

Ano, check-in na letišti lze provést, je to však zpoplatněná služba. Jedna osoba zaplatí částku 10 euro za jeden let, tedy asi 260 kč.

Na některých letištích není možné provádět check-in online, v tomto případě je odbavení na letišti bez poplatku. Jedná se o tyto letiště: Corfu, Palma de Mallorka, Zaragoza a Moskva. Letiště v Dubaji a Tiraně pak mají zvláštní pravidla.

Jakým způsobem dostanu letenku?

Po dokončení online odbavení (check-in) obdržíte palubní lístek. Ten vám bude zaslán na email a také si ho budete moci zobrazit na svém účtu na Wizz Air. V případě odbavení přes mobilní aplikaci se vám palubní lístek nahraje tam. Pokud se budete odbavovat až na letišti, letenku obdržíte od personálu.

Jaké doklady potřebuji na letišti?

Záleží na tom, , kam cestujete. Vždy musíte mít nějaký doklad totožnosti, po zemích EU stačí občanský průkaz, jinam pas. Vždy si ověřte platnost vašich dokladů a také požadavky dané země, kam se chystáte (často je vyžadování, aby měl pas platnost ještě min. půl roku, víza či další dokumenty). Dále budete potřebovat váš palubní lístek (letenku).

Změna jména na letence, kolik stojí?

Pokud se vám stane, že vy nebo některý ze spolucestujících nemůže např. ze zdravotních důvodů odletět, je možné změnit letenky na jinou osobu. Tato služba je zpoplatněna sumou 45 euro, tedy asi 1 150 kč.

Storno letenky.

Pokud však není někdo, kdo by mohl cestujícího nahradit, můžete letenku stornovat. Za to zaplatíte 60 euro, v přepočtu zhruba 1 560 kč.

Dá se změnit datum letu?

I tuto službu Wizz Air umožňuje. Pokud se vám změní plány a potřebujete odletět jiný den, můžete si rezervaci změnit za přirážku 40 eur (přibližně 1 000 kč).

Co mám dělat, pokud je let zrušen?

Je-li váš let ovlivněn přerušením letu, přihlaste se na svůj profil, přejděte na svoji rezervaci a poté budete moci provést změnu rezervace on-line nebo si můžete vybrat možnost vrácení peněz.

Cestování se zvířaty.

Vodicí a asistenční psi budou přepraveni na palubě letadla, společně s handicapovanými pasažéry, bez jakýchkoli dalších nákladů. V rámci jednoho letu bude akceptován pouze jeden pes, a nesmí sedět na sedadle. Na palubě nelze přepravovat žádná další zvířata.

Na co si dát pozor a jak ušetřit.

Buďte ostražití při vyplňování rezervace, ať nedojde k omylům jako výběr špatného data letu, chyby v údajích o cestovních dokladech či špatně napsané jméno. Některé omyly, jako třeba poslední zmíněný lze v některých případech zdarma opravit, ale může se také stát, že si připlatíte zbytečně nemalou sumu.

Dále nezapomeňte provést check-in online (pokud to vaše odletové letiště umožňuje), ať nemusíte platit poplatek na letišti. Stejně tak je dobré zaregistrovat si odbavená zavazadla, pokud nějaká budete mít, už během rezervace online, na letišti je vše dražší.

Dodržujte také rozměry zavazadel, může dojít ke kontrole a při nedodržení byste dopláceli peníze za nadměrná zavazadla.

WIZZ Discount Club

Jedná se o členský klub, který v sobě skrývá různé výhody:

 • Minimálně 10 euro sleva na každé letence
 • Minimálně 5 euro sleva na odbavené zavazadlo (20 a 32 kg) zakoupené online
 • Premium nabídky pouze pro členy (akční letenky od 1 eura)

Toto členství se platí vždy na rok a záleží, kolik lidí ho bude využívat. Standardní členství smí využívat člen + 1 spolucestující a stojí 29,99 euro. Skupinové členství je pro člena + 5 spolucestujících a zaplatíte za něj 59,99 euro/rok.

Doporučujeme si vždy propočítat náklady a zvážit nákup tohoto výhodného členství. Obvykle se vyplatí již při zpáteční letence pro dva cestující (členství stojí 29,99 a sleva je 4×10 euro).

Zavazadla

Jaká zavazadla si mohu vzít sebou do letadla?

Záleží na tom, jaký tarif si při koupi letenky vyberete. U nejlevnějšího tarifu, který má Wizz Air pojmenovaný jako ,,Základní“, máte v ceně 1 zavazadlo s rozměry 40x30x20 cm. Druhý tarif, pojmenovaný ,,WizzGO“ a nejdražší tarif ,,WizzPlus“ vám umožní vzít si na palubu ještě navíc zavazadlo na kolečkách s rozměry 55x40x23 cm.

Rozměry příručních zavazadel:

Pro základní tarif si tedy připravte pouze 1 zavazadlo s maximálními rozměry 40x30x20 cm, které v letadle umístíte pod sedadlo před vámi.

V případě, že kupujete tarif WizzGo nebo WizzPlus, můžete si vzít s sebou na palubu dvě zavazadla, 40x30x20 cm, které v letadle umístíte pod sedadlo před vámi a druhé zavazadlo s rozměry 55x40x23 cm, které umístíte do boxů nad hlavami cestujících.

Jak je to s odbavenými zavazadly?

Zde opět záleží na tarifu, který si vyberete při koupi letenek. U tarifu WizzPlus, který je nejdražší, máte již v ceně 32kg zavazadlo. V případě tarifu WizzGo máte v ceně zavazadlo menší, a to do hmotnosti 20 kg. U nejlevnějšího základního tarifu nemáte v ceně žádné odbavené zavazadlo, můžete si ho však přikoupit již během rezervace nebo kdykoliv později, to vás však vyjde dráž. Odbavené zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 171x149x119 cm.

Cena odbaveného zavazadla:

Pokud budete chtít dokoupit odbavené zavazadlo během rezervace, ceny se pohybují v závislosti na období (hlavní sezóna, mimo sezónu) a také jestli ho kupujete online nebo na letišti. Je dobré si vždy rozmyslet dokoupení zavazadla už při rezervaci, můžete tak velmi ušetřit. 10kg zavazadlo vás bude online stát 230-700 kč/jeden let, 20kg zavazadlo – 390-1300 kč/let, a 32kg zavazadlo – 600-1850 kč/let. Odbavit může jedna osoba až 6 kusů zavazadel do hmotnosti 32 kg, 3 lze zakoupit online a 3 před odletem na letišti za vyšší poplatek.

Přeprava sportovního vybavení:

S Wizzair je možné přepravovat jak lyže, kola, skokanské tyče, snowboardy, surfová prkna, potápěčské vybavení, golfové vaky a mnoho dalších. Poplatek činí 30 euro, tedy asi 780 kč při platbě online, na letišti je dvojnásobný.

Přeprava kočárku:

Pokud cestujete s dětmi mladšími dvou let, můžete si na palubu letadla vzít zdarma skládací kočárek.

Letový řád v roce 2019

Wizz Air má v České republice svoji základnu v Praze, odkud provozuje spojení s těmito destinacemi:

 • Bari (Itálie)
  • Únor, březen – 2x týdně ÚT a SO
  • Duben až říjen – 3x týdně ÚT, ČT a SO
 • Londýn Luton (VB)
  • Únor – 5x týdně PO, ST, ČT, PÁ a NE
  • Březen – 6x týdně – kromě ÚT
  • Duben až říjen – denně
 • Kutaisi (Gruzie)
  • Vždy 2x týdně ÚT a SO

Služby na palubě

Wizz Air provozuje na palubě svých letadel dvě služby: Wizz Café a Wizz Boutique. V rámci služby Wizz Café si můžete během letu zakoupit drobné občerstvení – bagety, polévky, koblihy, kaše, sladké a slané pochutiny, a také samozřejmě nápoje – chlazené, čaj, kávu, ale také alkohol. Nabídka se liší na různých linkách. Ve Wizz Boutique si můžete vybrat z kvalitních dárkových předmětů jako značkové parfémy, hodinky, šperky, kosmetiku či upomínkové předměty společnosti Wizz Air.

Platit můžete dvěma způsoby, buď bezhotovostně vaší kartou nebo v hotovosti. Na palubě přijímají vždy dvě měny, eura a britské libry, a navíc také zloté (v rámci polských letů) a forinty (v rámci maďarských letů).

Cestování s dětmi

Jak je to s létáním během těhotenství?

Z bezpečnostních důvodů mohou těhotné ženy cestovat pouze do 34. týdne těhotenství. V případě dvojčetného těhotenství je limitem 32. týden těhotenství. Jste-li po 28. týdnu těhotenství, předložte lékařské potvrzení, že jste způsobilá k letecké přepravě. Upozorňujeme, že lékařské osvědčení musí být vydáno maximálně 6 dní před datem vašeho letu.

Jak cestovat s dětmi do 2 let?

Cestovat můžete s dětmi od věku 14 dní. Dítě mladší dvou let cestuje vždy na klíně či v náručí dospělé osoby a je tudíž povoleno mít jedno dítě do 2 let na jednu dospělou osobu. Rezervace letenek pro dítě a jeho dospělý doprovod musí být vždy uskutečněna naráz. Možností však je zakoupit si další sedadlo, pak můžete vzít s sebou na palubu autosedačku a přepravit dítě tímto způsobem.

Jak cestovat s dětmi staršími dvou let?

Dítě starší dvou let už musí mít vlastní sedadlo. Do věku 14 let musí dítě cestovat s dospělým doprovodem (starší 16 let), od 14 let již může cestovat samostatně. Dospělí, tedy osoba starší 16 let, může doprovázet skupinu až 10 dětí starších dvou let.

Jaká je cena za letenku pro dítě?

Dítě do věku dvou let cestuje za poplatek 210 ​Kč​ – 715 ​Kč​ za jednosměrný let. Děti starší dvou let platí tarif stejný, jako dospělé osoby, protože mají vlastní sedadlo.

Kontakt