Letiště Dráždany (DRS)

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Mezinárodní letiště v Drážďanech je jedno z největších letišť ve východní části Německa. Nachází 170 km od Prahy a od centra Drážďan leží pouhých 9 kilometrů. Svou polohou je skvělé pro české cestovatele, zejména pro obyvatele severních Čech není žádné jiné letiště tak rychle a pohodlně dostupné jako Dresden International. Letiště má jeden velký terminál, který je rozdělen na příletovou a odletovou část.

Web stránka letiště: www.dresden-airport.de
Otevírací doba: 24 hodin
Plán letiště ke stažení: ZDE
Wi-Fi: zdarma po dobu 30 minut

 

Webové stránky letiště v Drážďanech

Doprava na letiště:

Do Drážďan jezdí pravidelné vlakové spoje Českých drah. Cesta z Prahy vám potrvá 2 hod 15 min a finančně to vychází na 718 kč. Spoje si můžete zarezervovat na Idos.cz. Z hlavního nádraží (Dresden Hauptbahnhof) se na letiště dostanete rychlodráhou S-Bahn linky S2. Tyto moderní dvoupodlažní vlaky jezdí mezi hlavním nádražím a stanicí v podzemí terminálu každých 30 minut. Jízdenku zaplatíte v automatu na stanici nebo u letištních informací od 2,30 euro/ jednu jízdu v tarifní zóně.

 

Levný a vysoký komfort cestování autobusem nabízí společnost RegioJet, kde můžete cestou zkouknout nějaký film, poslechnout hudbu nebo využít bezplatnou Wifi. Cesta vás bude stát necelých 500 Kč.
Na místě před vstupním prostorem do terminálu jezdí linky č. 77 a 80. Linkou 77 se pohybujete mezi terminálem a tzv. zastávkou Infineon-Nord, pokud chcete do centra, je nutné přestoupit na tramvaj č. 7. Linka 80 jezdí mezi terminálem a nákupním centrem Elbepark až do Omsewitzu. Cena je stejná jako na S-Bahn, pokud ji jednou zakoupíte, platí jak na vlak, tak na autobus či tramvaj.

 

Cesta autem do Drážďan je velmi snadná a rychlá. Z Prahy pojedete po dálnici D8/A17 směrem na Ústí nad Labem a od státní hranice ke sjezdu na drážďanské letiště vám jízda potrvá zhruba 40 minut. Na místě je k dispozici až 3000 parkovacích míst v blízkosti terminálu a výborná dostupnost vlaku a rychlodráhy vám zaručí komfortní příjezd na letiště a zpět.
Parkování na letišti

 

Pokud se rozhodnete pro jízdu taxíkem, najdete je přímo u vchodu, resp. východu z terminálu. Do centra se cena bude pohybovat kolem 20 euro.

 

Umístění letiště na mapě

Parkování:
Na letišti můžete zaparkovat svoje auto na krátkodobé i dlouhodobé stání. Vybrat si můžete z několika krytých nebo venkovních parkovišť. Neváhejte si parkovací místo přeobjednat online, jen tak získáte nejvýhodnější cenu. Nejlevněji vychází venkovní parkoviště s tarifem Super Low Cost, který umožňuje až 9 dní parkování za 15 euro. Zapotřebí je ale udělat online rezervaci, auto nechat zaparkované minimálně 7 dní a vjet pouze s kreditní nebo EC kartou.

Spaní na letišti:
Na tomto letišti nejsou známá typická místa na spaní. Pro komfortní přespání doporučujeme přespat v hotelu přes Booking.

 

Informace o terminálu:
Pod jednou střechou je postavena odletová i příletová část včetně vyhlídkové plošiny, orientovat se zde budete bez problému. Pohodlně se z krytého parkoviště můžete přemístit pomocí proskleného mostu (Skywalku) až k odbavovacím přepážkám.

 

Ilustrační obrázek – letiště (Zdroj: www.pixabay.com)

 

Mezi nejfrekventovanější společnosti na letišti patří Lufthansa, která létá až 5x denně do Frankfurtu či Mnichova a odtud jsou dostupné přípoje do celého světa. Dalšími frekventovanými dopravci jsou například Air Berlin, Eurowings, SWISS nebo KLM.
V jedné z nejkrásnějších letištních budov v Německu je k dispozici nespočet obchodů a restaurací. Pokud máte v plánu víkendový let, v pekařství Heberer můžete zakoupit od 12 hod čerstvý koláček s tvarohem a pudingem a kávou za pouhá 2 eura. Za shlédnutí určitě stojí vyhlídková plošina, která je nepřetržitě otevřena a vstupné je zdarma. Časté jsou také letištní slavnosti, přednášky, veletrhy nebo výstavy, proto neváhejte se informovat před odletem o kulturních akcích.

 

Dráždany
Dráždany