Letiště Bergamo

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Letiště Bergamo Orio al Serio leží na severu Itálie ve vzdálenosti 46km od města Milána, jedná se o nízkonákladové letiště, které má pouze jeden terminál složený ze dvou pater. Letiště leží v centru jednoho z neprůmyslovějších a velmi obydlených oblastí Itálie, kde žije více než devět miliónů obyvatel, kteří se mohou dostat na letiště během 90 min. Pouze několik kilometrů od letiště leží města Bergamo, Brescia a Milan, které jsou díky kvalitní dopravní infrastruktuře dobře dostupné.

 

Letiště Bergamo

Doprava na letiště

Vlak

Přímé vlakové spojení k terminálu neexistuje, a však můžete využít spoje z Milána na nádraží v Bergamu, za zpáteční jízdenku zaplatíte od 270,- Kč. Z vlakového nádraží jezdí v pravidelných intervalech autobus číslo 1, kterým se za pouhých 10 min dostanete přímo na letiště Milán Bergamo. Více o vlakových spojích můžete nalézt zde: http://www.trenitalia.com/.

 

Autobus

Cesta autobusem do centra Milána je příjemnou variantou. Na výběr máte několik autobusových dopravců, kteří vás dovezou do Milána za velmi přijatelnou cenu. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit společnost Terravision, která Vás i vaše zavazadla vyzvedne přímo před terminálem a doveze Vás k hlavnímu nádraží v Milánu do 60 min, kde pohodlně přesednete na metro. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 250,- Kč. Lístky si můžete zakoupit zde: http://www.terravision.eu/.

 

Auto

Z letiště se do centra Milána dostanete po dálnici A4 během 50min, cesty jsou dobře značené a ve velmi dobrém stavu. Pokud se rozhodnete pro cestování po vlastní ose, můžete si vypůjčit auto zde: http://www.rentalcars.com/en/

Cena půjčovného za vozidlo se pohybuje velmi dobře a to od 1000,-Kč na 3 dny, záleží na typu vozidla a vaši náročnosti. Ovšem je nutno počítat s poměrně vysokou zálohou, kterou obdržíte zpět po vrácení vozidla.

 

Parkování

Parkování na letišti je umístěno v blízkosti terminálu a je rozděleno do tří parkovacích zón dle vzdálenosti, ovšem je třeba počítat s tím, že čím blíže terminálu parkujete, tím je vyšší cena. Parkování v Itálii je poměrně drahou záležitostí, nejnižší cena za týdenní parkování Vás vyjde na 1460,- Kč. Všechna parkoviště jsou monitorována.

 

Bergamo (pixabay.com)

 

Spaní na letišti

Spaní na letišti zde není moc vítáno, může se vám stát, že Vás zaměstnanci letiště několikrát za noc vzbudí s prosbou o přemístění. Vzhledem k pozdním příletům je letiště i během nočních hodin rušným místem, a tak je nutné si během spaní dávat pozor na své osobní věci, jinak se vám může stát, že i po krátkém spánku budete bez mobilu, peněženky či kufru. Pro jistotu si své osobní věci raději odložte do úschovny zavazadel.

Skvělou novinkou pro pohodlné spaní jsou ZZZleepandGo, jedná se o nepřetržitou možnost přespání ve zvukotěsných buňkách přímo v prostorách letiště, které nabízejí bezplatné Wi-Fi, obrazovky s odlety, postelí a možnosti nabíjení elektroniky. Cena začíná na 8 € za hodinu, každá další hodina vás bude stát 6 €.

 

Informace o terminálu

Z letiště létají společnosti Air Arabia Maroc, Albastar, Almasria Airlines, APG Airlines, Blue Air, Blue Panorama Airlines, Bmi Regional, Ernest, Lufthansa, Meridiana, Mistral Air Srl., Pegasus Airlines, Pobeda Airlines, Ryanair, Wizz Air.

Na letišti můžeme najít řadu obchodů s oblečením, doplňky, knihami, suvenýry, potravinami, parfémy, stejně tak bary, restaurace a rychlá občerstvení, které vám umožní vychutnat si kávu, svačinu či oběd a zpříjemní Vám tak čekání na letišti.