Letiště Berlín - Schönefeld

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Berlínské letiště Schönefeld (oficiální název Berlin Schönefeld Airport (SXF) ) se nachází 18 km jihovýchodně od města. V aktuální době je letiště základnou zejména pro nízkonákladové aerolinky jako je například EasyJet nebo Ryanair nebo dále pro charterové společnosti. 

Hala letiště

Kam se létá?

Letiště Schönefeld nabízí opravdu pestrou nabídku letů, a to nejen těch evropských, ale také zaoceánských.

 • Paříž
 • Helsinki
 • Oslo
 • Lisabon
 • Palermo
 • Dubaj
 • Marsa Alam
 • Peking
 • Singapur
 • New York
 • Toronto
 • Reykjavik
 • Lanzarote

Terminály

Na letišti Schönefeld naleznete celkem 5 terminálů, které mají označení A, B, C, D Departures (odlety) and D Arrivals (přílety). Na těchto terminálech naleznete celkem 47 odbavovacích přepážek.

Jen v terminálu A očekávejte nástup do letadla skrz přistavené tunely, u ostatních terminálu si až k letadlu dojdete po svých po vyznačené trase.

Na náhledu níže můžete vidět podrobnou mapu terminálů i s umístěním odbavovacích přepážek.

Plán terminálů na letišti

 

Doprava na letiště

Letiště je výborným způsobem obsluhováno železničními a autobusovými linkami. Na vlakové nádraží je to z letiště jen 5 minut chůze krytou cestou.

Vlak

Jestliže se chcete dopravit do centra města tak využijte expresní vlaky RE7, RB14. Dále můžete využít linku S9, která vás také vezme do centra města nebo linku S45, která míří do jižní části.

Autobus

Z autobusových linek je dobré využít například linku X7, která vás doveze až na zastávku metra U Rudow, odkud můžete pokračovat metrem jakýmkoli směrem.

Info: V rámci městské aglomerace je lístek na městskou hromadnou dopravu jednotný. Platí v zónách A, B, C, stojí 3,40€ a zakoupíte ho na jakémkoli nádraží či zastávce veřejné dopravy.

 

Přímo k letištnímu terminálu B zajíždí linky společnosti Regiojet. Z Prahy se sem tudíž dostanete zhruba za 4 hodiny a ceny jízdenek začínají na 549 Kč. Stejnou možnost můžete využít i u společnosti FlixbusCena a doba cesty vás vyjdou zhruba nastejno.

O něco levněji vás vyjde cesta jestliže pojedete se společností Eurolines. Jízdenka z Prahy do Berlína stojí 390 Kč. Pak stačí doplatit cestu přímo na letiště.

Parkování

Jestliže se na letišti zdržíte pod 5 minut, tak vás parkování na parkovišti P2 nic stát nebude. Za 15 minut vás tu vyjde na 3€ a každá další čtvrt hodina je o další 3€ dražší. Za dvě hodiny tu tedy zaplatíte 24€.

Na parkovišti P1 vás například týdenní stání vyjde na 119€, dvoutýdenní 149€.

Na parkovišti P6 vás čekají následující ceny, jen v případě, že jste si místo zarezervovali předem. Pak vás zde 2 hodiny vyjdou na 15€. Týdenní a dvoutýdenní sazba pak vychází stejně jako u parkoviště P1.

Na náhledu níže můžete vidět rozložení parkovacích ploch a kudy se dostanete k příslušnému terminálu.

Parkování na letišti

Kde se najíst a nakoupit?

Na letišti najdete celkem větších 11 podniků, které můžete využít k občerstvení. Najdete tu například Burger King, Irish Pub, Marché Bakery, Bistro i Sendwich Manufaktur nebo Wunderbar.

Dále zde najdete již klasický 1Minute shop nebo obchůdek Relay, kde si můžete zakoupit denní tisk.

Kam s dětmi?

I přes to, že se na letišti nenachází dětský koutek, stále se tu najdou místa, které nejmladší cestovatele zaujmou. Navštívit můžete například vyhlídkovou terasu, kde vás rodinný lístek vyjde na 7€.

Vyhlídková terasa

Pro maminky s kojenci je tu dostupná místnost pro kojení a přebalování.