Letiště Charles de Gaulle v Paříži

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
CDG

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Pařížské letiště je jedno z největších v Evropě a pokud cestujete mimo náš kontinent je velice pravděpodobné, že to bude právě přes něj.

Pokud nemáte pozorný zrak nepatří letiště bohužel k těm nepřehlednějším v Evropě a mezi stěnami, přestupy, kontrolami a gaty se můžete snadno ztratit, to platí zvlášť pro necestovatele.

Pro toto letiště jednoduše platí zvýšená pozornost a hledání.
Z Prahy sem létá zejména CSA, Smartwings, nízkonákladová Easyjet a samozřejmě Air France/KLM.

 

  • web stránka letiště – http://www.parisaeroport.fr/
  • letiště je otevřeno non-stop
  • wi-fi zdarma neomezené připojení před vaším letem, k dispozici jsou také bezpečné nabíjecí boxy pro telefon
  • velké množství obchodů, duty free shopů, restaurací a barů

 

Terminály

Letiště disponuje třemi terminály. První obsluhuje mezinárodní lety (mimo lety Air France), druhý je pro lety právě Air France a lety evropské, terminál tři je pouze pro nízkonákladové lety.

Bohužel, až takto jednoduché to nebude. Terminály se dělí dále písmeny, pozorně se proto věnujte tomu, kam že to vlastně míříte, a který terminál je ten Váš.

Mezi terminály vás dopraví speciální autobus, jízda je bezplatná a intervaly jsou kolem 5-10 minut, nevýhodou je, že autobus jezdí stále stejnou trasu dokola, takže někdy musíte objet celé letiště, když by vám stačila jedna zastávka v opačném směru. Nezřídka se Vám stane, že nevíte kudy se k autobusu dostat, protože tam odkud jdete zrovna chybí značení nebo je neviditelné. Zkuste najít nejbližší výtah dolů, měli by jste najít ukazatel.

 

Mapa terminálů na letišti CDG
Mapa terminálů na letišti CDG

 

Odkud odlétá váš spoj si můžete ověřit zde:

Terminal 1

Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Afriqiyah Airways, Aigle Azur, Air Baltic, Air China, Air Madagascar, Air Moldova, All Nippon Airways, Asiana, Blue One, BMI Baby, British Airways, Brussels Airlines, CMT Du Transport Aerien Mil. Francais, Continental Airlines, Croatia Airlines, Cyprus Airways, Egypt Air, Estonian Air, Etihad Airways, Eva Air, Flybe, Gabon Airlines, Iceland Air, Israir Airlines, Kuwait Airways, LOT Polis Airlines, Lufthansa, Malaysia Airlines, Olympic Air, Pakistan International Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, SAS, SATA Internacional, Saudi Arabian Airlines, Singapore Airlines, Sri Lankan Airlines, Swiss International Airlines, TAM, Thai Airways, TACV Cabo Verde Airlines, Turkish Airlines, United Airlines, US Airways, Yemen Airways

 

Terminal 2

Terminal 2A

Air Austral, Air Canada, Air Tahiti, American Airlines, Arkia Israel Airlines, British Airways, Cathay Pacific, El Al Israel Airlines, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, Finnair, Gulf Air Company, Malev, Oman Air, Qantas Airways, Royal Jordanian, Sun d’Or International Airlines, Vietnam Airlines, XL Airways

Terminal 2B

Air Algerie, Air France, Azal, Belavia, Bulgaria Air, Easy Jet, Georgian Airways, JAT Airways, Montenegro Airlines, Ukraine International Airlines, Uzbekistan Airways

Terminal 2C

Air France, Alitalia, Armavia, Delta Airlines, Emirates, Gulf Air Company, KLM, Rossiya, Vietnam Airlines

Terminal 2D

AeroMexico, Air Europa, Air France, Air Malta, Air Mauritus, Alitalia, Austrian Airlines, CCM Airlines, CSA Czech Airlines, Delta Airlines, Finnair, Japan Airlines, Kenya Airways, KLM, Luxair, Malev, Northwest Airlines

Terminal 2E

Aeroflot, AeroMexico, Air Europa, Air France, Air Mauritus, Air Tahiti, Alitalia, Armavia, China Eastern, China Southern, Delta Airlines, Japan Airlines, JAT Airways, Kenya Airways, KLM, Korean Airlines, Qantas Airways, Saudi Arabian Airlines, Ukraine International Airlines

Terminal 2F

AeroMexico, Air Europa, Air France, Air India, Air Mauritus, Air Seychelles, Alitalia, Bulgaria Air, CAi First Spa, China Eastern, China Southern, Continental Airlines, CSA Czech Airlines, Delta Airlines, Finnair, Japan Airlines, Kenya Airways, KLM, MEA Middle East Airlines, Swiss International Airlines, TAAG Angola Airlines, TAROM, Vietnam Airlines

Terminal 2G

Air Europa, Air France, Air Mauritus, Alitalia, CSA Czech Airlines, Delta Airlines, KLM

 

Terminal 3

Aegean Airlines, Air Arabia Maroc, Air Berlin, Air Cairo, Air Mediterranee, Air Transat, Air Vallee Spa, AMC Airlines, Astraeus, Blue Line, Cimber Air, Dubrovnik Airlines, Eurocypria Airlines, Europe Airpost, Freebird Airlines, Iberia, Jet2.com, Koral Blue Airlines, Lotus Air, Meridiana Spa, Nesma Airlines, Niki luftharht, Nouvel Air Tunisie, Onur Air, Pegasus Airlines, Spanair, Strategic Airlines, Smart Wings, Tunis Air, Vueling Airlines, Wind Jet Spa, XL Airways

 

Ilustrační obrázek (pixabay.com)

 

Doprava na letiště

Z centra Paříže

Na letiště se dopravíte nejlépe vlaky RER B, pokud jste přiletěli a v Paříži zůstáváte je nejlepší volnou pořídit si tzv. Navigo card, která Vám poté již platí i na cestu z letiště v případě, že ji máte na všech pět zón.
K dispozici jsou také jednorázové lístky přímo na letiště, případně z něj. Cena je 9,5 euro. A jezdí každých 10-15 minut.

 

Letiště Orly

Občas se také nebudete chtít dostat z letiště do centra, ale z CDG na druhé pařížské letiště Orly. Nejjednodušším řešením je přímá linka společnosti Air France 3 mezi letišti a cena je 19 euro, doba jízdy je asi hodinu a půl.
Pokud stojíte o trochu dobrodružství můžete pro cestu mezi letišti využít také hromadné dopravy Paříže, která je poněkud levnější. Pokud spěcháte není to ovšem nejlepší volba, jelikož cesta trvá i přes dvě hodiny.
Protože se z pražského letiště nedá letadlem na Orly dostat přímo budete nuceni jeden z těchto způsobů dopravy využít.

 

Autobus z Prahy

Je dost nepravděpodobné, že by jste se na Pařížské letiště dopravovali autobusem z Prahy. Pokud se však rozhodnete využít této možnosti přijedete se společností Regiojet k metru Chateau Landon. Pro přepravu poté použijte fialovou linku RER ze zastávky Souppes do zastávky Paris Gare du Lyon, kde přestoupíte na zastávku Paris Lyon Banlieur odkud pojedete na zastávku Chatllet/Les Halles, kde se dáte modrým RER přímo na letiště. Dávejte pozor ať se trefíte, vlak se dělí a jen některé jednou na CDG.
Cesta je hodinu a půl, pamatujte, že autobus vás vyhodí úplně mimo Paříž, dokonce dále než je Versailles, v případě přestupu na letadlo si proto ponechte dostatečnou časovou rezervu na to vše zvládnout.

 

Autem, trasa Praha

Z Prahy je to na letiště CDG asi 1021 kilometrů a cesta trvá 11 hodin. Parkovišť je na letišti hned několik u všech terminálů. Ceny za parkování jsou však velice drahé a vyjdou vás dráž než kdyby jste se do Paříže přesunuli jiným dopravním prostředkem.

Parkování na letišti bohužel není zdarma možné.

 

Spaní na letišti

Letiště je otevřeno 24 hodin denně, není proto výjimkou, že narazíte na cestující, kteří nocují přímo na letišti. Bohužel se také jedná o letiště velmi vytížené a najít tichý koutek, kde se pohodlně natáhnete není úplně jednoduché.
Spousta cestovatelů pro spaní doporučuje terminál 2E, který má údajně nejlepší a nejpohodlnější sedačky. V onom terminálu u brány L je oranžové posezení, kterého můžete využít. Když víte, že budete nocovat na letišti přibalte si deku, v noci bývá často zima.
Můžete si zde připlatit vstup do některého salónku, vstup začíná na 30 eurech u dveří nebo si rezervovat noc v některém hotelu. Nejnižší ceny jsou ovšem asi 1500Kč za dvoulůžkový pokoj.
V případě, že se snažíte ušetřit zvažte ono přespání v oranžové sedačce, pro jednou to zvládnete.

 

letiště
Ilustrační obrázek (pixabay.com)