Letiště Düsseldorf

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Toto moderní letiště je umístěno 10 km od centra Düsseldorfu a je tak velmi snadno dostupné. Letiště je velmi oblíbené, o čem svědčí i počet odbavených pasažérů v loňském roce, kterých bylo téměř 22 a půl miliónů.

  • Webové stránky: https://www.dus.com/en
  • Provoz non-stop
  • Wifi k dispozici zdarma na 30 minut

 

Ptačí perspektiva – pohled na letiště

Terminály

Letiště má celkem 3 terminály, které jsou mezi sebou propojeny. Dopravu mezi terminálem C, letištním vlakovým nádražím a parkovištěm č. 4 zajišťuje SkyTrain, který během dne odjíždí každých 5 min. Cesta z nádraží k terminálu trvá 7 min. Vlakové spojení je posíleno i o autobusovou dopravu, která jezdí mezi jednotlivými terminály přibližně co 20 min.

Společnosti, které lítají z jednotlivých terminálů:

  • Terminál A – z tohoto terminálu pravidelně létají společnosti Air China, All Nippon Airways, Austrian Airlines, Cathay Pacific, Condor, Eurowings, Germanwings, LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, Swiss, TAP Portugal
  • Terminál B – z druhého terminálu odlétají společnosti Aegean Airlines, Air Baltic, Air Berlin, Air France, Air Malta, Alitalia, British Airways, Czech Airlines, Finnair, Hahn Air Lines, Hop, Iberia, Iberia Expres, KLM, Luxair, SiAvia, Sun Express Deutschland, Tuifly, Via Airways, Vueling
  • Terminál C – z posledního terminálu pravidelně odlétají společnosti Aer Lingus, Aeroflot, Air Cairo, Air Serbia, Atlas Global, BMI Regional, Bulgarian Air Charter, Corendon Dutch Airlines, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Airways, Fly Egypt, Flybe, Freebird Airlines, Germania, Iraq Airways, Jet2, Mahan Air, Malaysia Airlines, Nouvelair, Onur Air, Pegasus Airlines, Qantas Airways, S7 Airlines, Sun Expres, Tunisiar, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines

Podrobný náhled do terminálů a jejich rozložení můžete nalézt zde.

Rozložení terminálů na letišti

Doprava

Auto

Letiště leží v blízkosti dálnice A44, stačí využít sjezdu Flughafen, které vás dovede přímo na místo. Z Düsseldorfu je letiště vzdáleno pouhých 10km.

Autobus

Do Düsseldorfu jezdí i autobusy společnosti Flixbus, ale cesta z Prahy trvá bezmála 13 hodin a za jízdenku zaplatíte necelých 900 Kč.

Parkování

Letiště poskytuje parkování ve vícepodlažních, podzemních nebo klasických parkovištích. Letiště zajišťuje autobusové spojení s terminály. Týdenní parkovné pořídíte již od 900,- Kč. Parkovné můžete pořídit online na stránkách letiště.

Parkování na letišti

Kde se najíst a nakoupit?

Na letišti najdete několik zařízení včetně supermarketu, kde můžete zakoupit, co se vám zlíbí.

Kam s dětmi?

Přesto, že zde dětský koutek nenaleznete, tak můžete navštívit vyhlídkovou terasu, kterou naleznete v terminálu B. Budete z ní mít krásný přehled o celém letišti.

Maminky mohou využít přebalovacích místností, které jsou ve všech odletových halách a v hlavní příletové hale, dokonce i na vlakovém nádraží.