Letiště Frankfurt (FRA)

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem je největším a nejfrekventovanějším letištěm v Německu a patří mezi největší v Evropě. Nachází se 12 kilometrů od centra Frankfurtu a přibližně 510km od Prahy. Na letišti jsou 2 terminály a First Class Terminal, který slouží pouze pro leteckou společnost Lufthansa. V plánu je dokonce vystavit dva další terminály, a to Terminál 3 a Terminál 4. Ročně létá přes toto letiště až 5 milionů obyvatel. Pokud se chystáte do exotických zemí, s největší pravděpodobností poletíte právě odsud.

Web stránka letiště: https://www.frankfurt-airport.com

Otevírací doba: non stop

Wi-Fi: zdarma 24/7

Doprava na letiště

Autobus

Nejsnadněji se na letiště ve Frankfurtu dostanete autobusy společnosti RegioJet nebo Flixbusem, které poskytují každodenní přímé spojení na Terminál 1. Více o cenách a jízdních řádech Flixbusu zde.

Z Frankfurtu jezdí MHD doprava na letiště, a to autobusy č. 61, 73, 975 a další. Výpis všech tras autobusu z/na letiště zde. Většina autobusu má zastávky před Terminálem 1 (příletová hala). Nebojte se využít i dostupné autobusy od společnosti Lufthansa, ať už letíte jakoukoliv aerolinkou na přejezdy mezi terminály. Využít je můžete i cestou ze Strasbourgu, Kaiserslauterun nebo Saarbrückenu.

Vlak

Každodenní vlakový spoj jezdí z Prahy do Frankfurtu (Main) Süd přibližně 8 hod a 40 min. Levnější a rychlejší alternativou je volba autobusu.

Z centra Frankfurtu můžete využít vlaky S-Bahn, konkrétně linky S8 a S9, za čtvrt hodinky jste na letišti. Cenu jízdenek zjistíte zde.

Mezi Terminálem 1 a Terminálem 2 jezdí bezplatně vlak The SkyLine každé 2 minuty (nachází se v Terminálu 1 v hale B u Terminálu 2 v halách D a E).

Autem

Trasa Praha – letiště Frankfurt nad Mohanem je dlouhá přibližně 510 km a v ideálním případě Vám cesta zabere 4 hod a 45 minut.

Parkování na letišti

Na letišti je více než 14 tisíc parkovacích míst. Levněji vychází parkoviště, tzv. Holiday Parking Lot, kde se dá v lednu/únoru parkovat na 1 týden za 39€. V listopadu/prosinci/březnu je cena 49€ a od dubna do září na 1 týden 59€. Z těchto parkovišť se lze dostat zdarma shuttle busem až na letiště. Ještě levněji vychází zaparkovat v Hanau, a to za 12€/týden a odtud se na letiště dopravit linkou S-Bahn (S8 a S9). Cesta potrvá přibližně 45min. Pokud chcete pouze krátkodobě zaparkovat, využijte parkoviště P29 nebo P31. Více informací o tarifech parkování zde.

Taxi

Taxi jsou dostupné před Terminálem 1 a 2. Cesta do centra trvá přibližně 20 min a stojí od 25€.

Spaní na letišti

Podle cestovatelů je toto letiště oceněno jako jedno z nejlepších k přespání. Není divu, k dispozici je mnoho možností, kde si ustlat. Přenocovat můžete v hale B, která je otevřena nonstop, hala A a C může být zavřena na noc. Čekací dobu si můžete zpříjemnit kávou nebo se podívat po obchodech, které jsou otevřeny 24hod. V Terminálu 2 ve 2. podlaží jsou dokonce pohodlné sedačky bez opěrátek. Na letišti může být rušno, doporučuji špunty do uší. Přespat lze i v letištních salonkách za poplatek. V terminálu 1 se nachází tzv. „Luxx Lounge FRA“, odletová část B/C. K dispozici jsou zde také sprchy za malý poplatek. V terminálu 2 je umístěn tzv. „Sky Lounge FRA“, hala D, brána D8 (cena od 30 EUR). Kromě těchto salonků je vybudováno mnoho dalších odpočívacích místností.

Pokud se na přespání na letišti necítíte, zkuste http://www.booking.com. K hotelům blízko letiště odjíždí zdarma shuttle bus.

Informace o terminálech

Možná se Vám bude zdát, že letiště je obrovské a ztratíte se hned při první zatáčce. Ale nebojte, vždy se můžete zeptat letištních pracovníků, kteří vám jistě poradí. Pokud odlétáte právě odsud, radím si nechat větší časovou rezervu, než je tomu u běžných letišť. V nouzovém případě, že byste měli méně než 30 minut na to, abyste se dostali ke svému letadlu, můžete použít tzv. rychlou uličku stanoviště bezpečnostní kontroly. Pro zjednodušení zde máte stručný popis, co zahrnují jednotlivé terminály.

Terminál 1: je složen z příletové a odletové haly, prostoru na výdej zavazadel a podzemního parkoviště. Je rozdělen na prostranství A,B,C a Z.

Terminál 2: je novější terminál, který je rozdělen na prostranství D a E. Pod tímto terminálem se nachází železniční stanice.

Jednotlivé terminály nabízejí nespočet obchodů, restaurací a barů. Pokud se chcete občerstvit, v obou terminálech jsou dostupné restaurace po 24 hodin denně. Využít můžete několik služeb viz níže. Zajímavostí jsou nově zařízené Yoga místnosti, kde si můžete kdykoliv zacvičit.

Ostatní služby a zařízení

 • Prohlídky letiště

 • Půjčovny aut

 • Dětské koutky

 • Restaurace a bary

 • Kasino

 • Konferenční centrum

 • Lehátka

 • Směnárny

 • Kadeřnictví

 • Informační přepážka

 • Prádelny

 • Pošta

 • Lékárna

 • Zdravotní služba

 • Nabíjení telefonů

 • Modlitebny

 • Sprchy

 • Lázně

 • Vyhlídková terasa

 • Yoga místnosti

Plán letiště ke stažení: zde