Letiště Katovice

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

V místech, kde se nyní nachází letiště Katovice, jako první pobývali vojáci. Začátkem 2. světové války začala německá Luftwaffe stavět v těchto místech polní letiště. Účely letiště v té době byly zaměřeny zejména na transport vojenského materiálu. V závěru 2. světové války se na letišti testovaly bombardovací letadla Messerschmitt 163 Komet. Od roku 1945 – 1951 sloužilo letiště jako základna Rudé armády. Poprvé, kdy bylo letiště Katovice zpřístupněno k veřejnému letectví bylo v říjnu 1966 a do roku 1969 zde vznikl menší terminál pro cestující. Nepřetržitý, zato přiměřený, cestovní ruch zde započal 28. října 1990. První let směřoval do Varšavy.

Po vstupu Polska do Evropské unie bylo zapotřebí dalšího rozšíření. Jedním z důležitých faktorů při přestavbě bylo umožnění lepší dopravy k letišti. V souvislosti s tím byla zahájena výstavba dálnice S1.

 

Letiště Katovice

 

 

Kam se létá?

Z letiště vás může přepravit celkem 28 leteckých společností, včetně Ryanairu nebo Wizzair.

Z Katovic se dostanete například do Londýna (Stansted, Luton), Bristolu, Marma Alam, Osla, Stockholmu, Hurghady, Dublinu, Katánie, Frankfurtu, Milána nebo také do Atén.

Aktuálně najdete levné letenky například do Bergenu za 986 Kč či do Říma za 1078 Kč.

Aktuální odlety a přílety naleznete zde.

Terminály 

Letiště v Katovicích má celkem 3 terminály označené pod písmeny A, B, C. Terminály A a B slouží pro odlety a terminál C pro přílety.

Největší z terminálů je terminál B, který má 2 nadzemní podlaží. Důležité je se řídit čísly odbavovacích přepážek. V terminálu A se nachází přepážky číslo 1-17, v terminálu B číslo 18-35.

V obou terminálech najdete jak toalety, bankovní automaty tak samozřejmě velké množství obchodů nejen s jídlem. Zdravotnickou péči najdete v terminálu A, naopak v terminálu B můžete navštívit kapli.

Speciální terminál katovického letiště se nazývá Cargo. Tento terminál slouží k balíkové přepravě, je důležitým uzlem zejména pro jih Polska.

Plán terminálu A (přízemí)

Jak se dostat na letiště? 

Letiště Katovice se nachází v oblasti zvané Pyrzowice. A jestliže se na cestu vydáte autem, tak konkrétně od Brna je vzdálené cca 284 km a cesta trvá necelé 3 hodiny. Z Prahy vás čeká 4 a půl hodinová cesta a z Ostravy to trvá pouhých 71 minut.

Webové stránky letiště vám umožňují při zadání výchozího bodu vaší cesty na letiště zobrazení podrobné mapy cesty společně se všemi sjezdy.

Jestliže se chcete na letiště dostat autobusovou dopravou, tak přímo na letiště zajíždí společnost Flixbus. Cena jízdenky od brněnského hotelu Grand vás vyjde na necelých 500 Kč a cesta bude trvat necelých 6 hodin. Z Prahy zajíždí Flixbus od Metra Zličín a za částku cca 540 Kč budete na letiště přepraveni za 11 hodin.

Pozor! Nezapomeňte, že při cestování po polských dálnicích se platí mýtné. Zkontrolujte si, zda budete platit mýtné i na vaší trase!

 

Kde zaparkovat?

Na výběr máte celkem ze tří parkovišť, z toho jedno je hlídané. V tomto odkazu si můžete prohlédnout konkrétní sazbu parkovišť (ceny jsou uváděné v polských złotych). Jedna hodina na hlídaném parkovišti, které se nachází 200 m od hlavního terminálu vás vyjde na 6 polských złotych.

Za parkování můžete také ušetřit v případě, že si místo zarezervujete přes internet, pak je vaše sleva 5 %.

Mezi terminálem A a parkovištěm č.2 jezdí bezplatná kyvadlová linka, kterou mohou využít cestující, kteří zde parkují dlouhodobě.

Kde zabavit děti?

Na letišti v Katovicích je zpřístupněný dětský koutek, který najdete v 1. patře terminálu B. Prostor je rozdělen na dvě části. První je dostupný pro děti starší 3 let a druhý pro děti mladší 3 let, kteří musí mít doprovod rodičů.

Dětský koutek na letišti v Katovicích

 

Kde se najíst? 

Terminál A:

 • veřejná část
  • Coffee House
  • Bistro
  • SO! COFFEE
  • Pizza and Salad

   Ilustrační obrázek (pixabay.com)
 • odletová část
  • Travel Chef

Terminál B:

 • veřejná část:
  • Restaurace Chef’s
  • SO! COFFEE
 • odletová část:
  • Flying Bistro
  • Voyage

Ubytování 

Přes webové stránky letiště si také můžete zarezervovat ubytování v jeho blízkosti. Vyhledávač ubytování naleznete zde.