Letiště Kolín nad Rýnem

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Toto moderní mezinárodní letiště se dvěma terminály, které jsou navzájem propojeny, se nachází 15 km od centra města Kolín nad Rýnem. Oficiální název letiště je Köln Bonn Flughafen. První dálkový let se zde uskutečnil v roce 1961 a v současné době patří k největším letištím v Německu, nejen díky tomu, že v okruhu 100 km od letiště žije 17 miliónu lidí, pro které je snadno dostupné. Letiště zaměstnává více než 13000 lidí.

Letiště v Kolínu nad Rýnem

Kam se létá? 

 • Velká Británie (Londýn: Heathrow, Stansted, Gatwick; Edinburg, Manchester, Bristol)
 • Dublin
 • Kodaň
 • Stockholm
 • Riga
 • Španělsko (Madrid, Barcelona, Sevilla, Malaga, Alicante, Valencia, Ibiza, Mallorca, Menorca)
 • Portugalsko (Porto, Lisabon, Faro, Funchal)
 • Itálie (Pisa, Řím, Neapol, Bari, Brindisi, Palermo, Bologna…)
 • Zadar
 • Korfu
 • Santorini
 • Burgas a Varna
 • Istanbul

Seznam všech destinací a příslušné odletové časy naleznete zde.

Terminály 

Letiště v Kolínu nad Rýnem má celkem 2 terminály, které se značí T1 a T2. Najdete zde celkem 55 letištních bran (T1: 35, T2: 30) a celkem 86 odbavovacích přepážek (T1: 46, T2: 40).

 • Terminál T1 – z letiště pravidelně létají společnosti Eurowings, Lufthansa,  Norwegian, Austrian Airlines, Pobeda, Swiss International Airlines
 • Terminál T2 – z druhého terminálu odlétají společnosti AirBerlin, TUifly, Condor, Air Arabia Maroc, Blue Air, BoraJet, Bulgarian Air Charter,Ellinair, Flybe, Iran Air, Nouvelair, Onur Air, Pegasus Airlines, People´s Viennaline, Ryanair, SkyWork Airlines, Small Planet, Sun Express, Turkish Airlines, WizzAir

Podrobnější rozložení terminálu naleznete pod odstavcem parkování na náhledu níže.

Doprava

Nejrychlejším způsobem jak se dostat z letiště do centra Kolína nad Rýnem je využití městské hromadné dopravy. Pokud plánujete cestovat hromadnou dopravou během návštěvy Kolína, doporučuji si pořídit KölnCard, která v ceně zahrnuje neomezené použití hromadné dopravy a slevy na vstupy či do vybraných restaurací a obchodů. 24h lístek pro jednu osobu vyjde na 243,- Kč, pokud cestujete ve skupině, vyplatí se pořídit 24h lístek pro 5 osob, který vás vyjde na 513,-Kč. Více informací o KölnCard naleznete zde.

Vlak

Ideální spojení na letiště je využití vlakové dopravy, které nepodléhá zácpám a je tak nejrychlejším způsobem. Pasažéři mohou využít moderní a elegantní vlaky ICE. Linka S13 jezdí pravidelně každých 15 min z hlavního nádraží v Kolíně.

Autobus

Na letiště jezdí pravidelně autobusy č. 161, které mají zastávky před oběma terminály, délka cesty trvá cca 12 minut. Nastoupit můžete v centru Kolína na Porz Markt, které má dobré spojení s metrem a ostatními autobusovými linkami. Denně jezdí autobusy od 5:30 ráno až do 23:30 v noci, lístky si můžete koupit přímo u řidiče autobusu.Od terminálu 1 také odjíždí letištní linka SB60 každých 30 min na hlavní vlakové nádraží.

Taxi

Dražší variantou je využití služeb taxi, které můžeme najít před oběma terminály, cesta do centra Kolína vás vyjde na 730,-Kč.

Auto

Nejlépe se na letiště dostanete po dálnici A59, stačí sjet na exitu Flughafen a dostanete si přímo k terminálu. Do centra Kolína trvá cesta necelých 20 min, záleží ovšem na dopravní špičce.

Parkování

Své auto můžete zaparkovat přímo na letišti. Při příjezdu vám informační naváděcí systém zobrazí volná parkovací místa a nejkratší cestu k nim. Parkování přímo u terminálů je možno v parkovací zóně P1-P2, zbylé zóny jsou v docházkové vzdálenosti. K dispozici je více než 12500 parkovacích míst. Parkovné je až o polovinu levnější, když si ho pořídíte přes internet. Za týdenní parkování tak můžete zaplatit 780,-Kč.

Své parkovací místo si můžete zarezervovat zde.

Plán letištních terminálů a přilehlých parkovišť

Kde se najíst a nakoupit?

Kolínské letiště nabízí pestrou škálu stravovacích zařízení, kde si vybere každý. Můžete zde navštívit krom jiného například McDonald’s i McCafé, BurgerKing nebo Starbucks. Jestliže například zapomenete doma nějaký kousek oblečení, pak nezoufejte. Na letišti jsou také obchody jako Esprit nebo Gant.

Kam s dětmi?

Přestože se tu nenachází dětský koutek, můžete s celou rodinou navštívit vyhlídkovou terasu, která se nachází v terminálu T1.