Letiště Krakov

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Krakovské letiště, celým názvem Letiště Jana Pavla II. v Krakově, je moderní letiště situované na jihu Polska, přibližně 11 km od města Krakow v části Balice. Toto mladé letiště bylo otevřeno v roce 1964 a dnes je největším regionálním letištěm v zemi. V roce 2016 bylo odbaveno téměř 5 miliónů cestujících, a tak letiště zaznamenalo nárůst o 25% oproti předcházejícímu roku. Zatímco z Prahy je letiště vzdáleno přes 500 km, pro severomoravské obyvatele je ideální volbou se svou vzdáleností z Ostravy 150 km.

Terminál krakovského letiště

Kam se létá? 

 • Dánsko (Kodaň)
 • Finsko (Helsinky)
 • Francie (Pařiž, Lyon, Basilej)
 • Itálie (Řím, Benátky, Cagliari, Milan-Bergamo, Milan-Malpensa, Bologna, Neapol)
 • Irsko (Dublin, Shannon)
 • Izrael (Ejlat)
 • Kanárské ostrovy (Tenerife, Grand Canarie)
 • Malta
 • Německo (Dortmund, Mnichov, Berlín, Frankfurt, Hamburg)
 • Norsko (Trondheim, Oslo, Stavanger, Bergen)
 • Rakousko (Vídeň)
 • Španělsko (Madrid, Barcelona, Malaga, Alicante)
 • Švédsko (Stockholm)
 • Švýcarsko (Ženeva, Curych)
 • Velká Británie (London, Edinburg, Leeds, Belfast, East Midlands, Bristol, Manchester, Liverpool, Birmingham)

Podrobnosti o odletech a konkrétních termínech naleznete zde.

Terminál

Terminál krakovského letiště má pouze jeden terminál, ve kterém se jednoduše vyznáte. Je rozdělen na odletovou a příletovou část. V přízemí terminálu naleznete odbavovací přepážky a zároveň sem vejdete po příletu na letiště. Při výjezdu do prvního patra projdete letištní kontrolou a a dále si můžete užívat nabídek duty free zóny.

Podrobnou mapu terminálu naleznete zde.

Přepážka informací

Doprava

Vlak

Z Prahy se do Krakova dostanete přímým nočním spojem za 8 hodin, z Ostravy bude cesta stejným vlakem trvat 4 hodiny, poté je nutno využít příměstského vlaku k letišti. Více informací o spojích najdete zde: www.idos.cz

Nově postavené nádraží v blízkosti terminálu zajišťuje pohodlné spojení s Krakovem pravidelně každých 30 minut, moderní vlaky Vás do centra dopraví za 17 min. Za jednu jízdu vlakem zaplatíte 48,- Kč, zavazadla jsou bez poplatku.

Autobus

Přímé autobusové spojení z Prahy na letiště trvá 9 a půl hodiny, z Ostravy se přímou linkou dostanete na letiště za 3 hodiny. Z Ostravy zajišťují autobusovou dopravu společnosti RegioJet a LeoExpress. Z Prahy společnost Nikolo.

Z centra Krakowa se k letišti dostanete pravidelnými spoji autobusů 208 a 252 a nočním 902, jedna jízda Vás bude stát 24,- Kč

Auto

Letiště je strategicky umístěno v bezprostřední blízkosti dálnice A4. Z Prahy se autem do Polského Krakowa dostanete za necelých 5 hodin, z Ostravy jste na místě již za 1,5 hodiny. Díky vysoké úrovni polských dálnic je cesta z Ostravy velmi příjemná, za městem najedete na dálnici a opouštíte ji až těsně u letiště.

Nezapomínejte, že se na trase platí mýtné. Proto počítejte s tím, že budete vyzváni k placení. Můžete platit kartou, polskými zlotými, eury i dolary.

 

Parkování

Jestliže nemáte v plánu se na letišti zdržovat příliš dlouho, tak můžete využít parkování ‘Kiss and Fly’, kde máte prvních 10 minut zdarma, každých dalších započatých deset minut vychází na 10 zlotých. Ceny za týdenní parkování pak začínají na 570 Kč. Existuje však spousta alternativních parkovacích míst spolupracujících s low-cost dopravci, které nabízejí promo akce a týdenní parkování vás tak může stát 200,-.

Rozmístění parkovacích ploch u terminálu letiště

Kde se najíst a nakoupit? 

Na letišti naleznete mnoho zařízení, kde si nakoupit něco dobrého k snědku nebo na zhašení žízně. Najdete tu například Costa Coffee, Jet Bistro, SuitCase Bar, So!Coffee atd.

Pokud při letu rádi čtete, tak navštivte obchod Relay nebo Virgin, kde můžete zakoupit denní tisk nebo dobrou knížku.

Kam s dětmi? 

Dětský koutek tu zrovna nenajdete, ale děti jistě rádi navštíví vyhlídkovou terasu, kde je možnost vidět co se všechno na letišti děje.