Letiště Leoše Janáčka Ostrava

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě je třetí největší letiště v České republice. Jméno dostalo podle slavného hudebního skladatele Leoše Janáčka, který v Moravskoslezském kraji žil. Do roku 2006 bylo známé pod názvem Letiště Ostrava-Mošnov. Stálý letištní areál byl dokončen v roce 1959 a původně sloužil jako vojenské letiště. Letiště v Ostravě již od roku 2001 každoročně hostí leteckou přehlídku Dny NATO.

Webové stránky letiště nabízí informace o veškerých službách, odletech, příletech a odbavení.

Letiště (Zdroj: www.pixabay.com)

Jak se na letiště dostanu? Letiště Leoše Janáčka se nachází 23 km od centra Ostravy poblíž Studénky. Autem se na letiště dostanete po bezplatném úseku dálnice D1. Na parkovišti před letištěm je možné využít 15 minut parkování zdarma, za další hodinu zaplatíte 40 Kč (podrobný ceník naleznete ZDE). V rámci dopravy na a z letiště funguje také letištní taxi.

Další z možností je využít autobusové či vlakové dopravy. Pravidelným autobusem se z centra Ostravy dostanete na letiště za 40 minut, vlakem za půl hodiny. Více informací naleznete v rozepsaných jízdních řádech.

Umístění letiště na mapě

Leteckými dopravci, kteří obsluhují pravidelné linky, jsou společnosti Ryanair a Smartwings. Nepravidelné lety obsluhují společnosti: ČSA (Česká aerolinie), Bulgarian Air Charter, Onur Air, Tailwind, Tunisair, Delta Air Lines, KLM (Royal Dutch Airlines), Korean Air, Tarom Romanian Air a Montenegro Airlines.

Pravidelné přímé linky z ostravského letiště fungují v současnosti dvě (obě obsluhuje společnost Ryanair):

  • Ostrava – Londýn Stansted (4x týdně – Út, Čt, So, Ne)
  • Ostrava – Milán Bergamo (2x týdně – Čt a Ne)

Sledujte aktuální lety online, mapu naleznete ZDE.

Kam se z Ostravy dostanete? Mimo pravidelné lety do Londýna a Milána se během hlavní sezóny dostanete do Španělska (Almería, Murcía, Mallorka), Chorvatska (Split), Černé Hory (Podgorica), Řecka (Korfu, Zakynthos, Kréta, Heraklion, Kos, Rhodos, Thassos), Bulharska (Burgas, Varna), Turecka (Antalya), Tuniska (Djerba, Monastir) a na Kypr (Ercan).

Mapa destinací

Lety z Ostravy poskytují následující cestovní kanceláře: A-Z Tour, Alexandria, Ancora, Benfica, Best Reisen, Blue Style, Bon Ton, Brenna, Bulgariatour, Čedok, Emma, Exim Tours, Firo Tour, Fisher, Jokratour, KM Travel, Kovotour Plus, Krasim Tour, Marted, Neckermann, Nikolas Tours, Palma Travel, Radynacestu.cz, RS Tour, Stefanny, Viamare, Vítkovice Tours a VTT.

Jaké služby navíc naleznete na letišti?

  • Balení zavazadel: svá zavazadla si můžete nechat za poplatek zabalit do ochranné fólie, služba k dispozici vždy minimálně 2 hodiny před odletem charterových letů a minimálně 1 hodinu před odletem pravidelných letů (za 1 zavazadlo zaplatíte 80 Kč, za 2 zavazadla 140 Kč, kompletní ceník naleznete ZDE)
  • Reklamace zavazadla: v případě ztráty nebo poškození zavazadla kontaktujte přepážku Reklamací v příletové hale, pro reklamaci je nutné předložit zavazadlový lístek a ústřižek palubní vstupenky!

V případě ztráty zavazadel je po jejich nalezení cestující kontaktován a zavazadla jsou bezplatně doručena na domluvenou adresu (hotel, bydliště, firma atd.),“ více na stránkách Letiště Leoše Janáčka.

Občerstvení na letišti (Zdroj: www.pixabay.com)
  • Obchody a občerstvení: v letištní hale se nachází trafika a kavárna s občerstvením, v odletové čekárně po odbavení vás čekají obchody, trafiky, bistra a kavárny s občerstvením
  • Business salónek: je zde pro vás připravena bohatá nabídka teplých a studených nápojů, lehké občerstvení, připojení k internetu a denní tisk, do salónku mají přístup držitelé karet Priority Pass, DragonPass, Elite Plus a LoungeKey. Za poplatek 420 Kč si můžete užívat výhody salónku i vy!
  • VIP odbavení: cestujte pohodlně a bez čekání ve frontách! Zaplaťte si službu VIP odbavení a získejte řadu výhod (all-inclusive občerstvení v salónku, informace o letu, individuální bezpečnostní kontrola, přednostní nástup do letadla…). Jednorázový poplatek činí 2000 Kč na osobu, zvýhodněná cena je 5000 Kč za 3-5 osob.
  • Bankovní směny a informační přepážky: na letišti se nachází směnárna, přepážka Informací, bankomaty (ČSOB a MONETA Money Bank) a přepážka Ostravského informačního servisu
  • Dětský koutek a místnost pro rodiče s děti: jsou dostupné za bezpečnostní kontrolou při čekání na odlet. Místnost pro rodiče s dětmi nabízí možnost přebalení a nakrmení dětí v soukromí s vlastním sociálním zařízením. Starším dětem je určen dětský koutek. Přebalovací pulty jsou k dispozici také na toaletách ve spojovacím koridoru ve veřejné části odbavovací haly a v místnosti pro rodiče s dětmi.

Bezplatné WiFi připojení k internetu je dostupné ve všech veřejných i neveřejných částech odbavovací haly.