Letiště Lipsko

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Letiště v Lipsku, celým názvem Leipzig Halle Airport, se nachází ve středním Německu a od Prahy je vzdálené zhruba 250 km. Letiště je v provozu již od roku 1927, ale velký boom zažilo až v roce 1992, kdy nárůst cestujících oproti roku 1990 vzrostl až 4x, kdy počet odbavených cestujících činil více jak 1 milion. Od té doby se letiště v Lipsku těší čím dál větší oblibě. V tuto chvíli je to 14. největší letiště v Německu.

Celý areál lipského letiště

Kam se létá?

V rámci České republiky je letiště Lipsko oblíbené zejména pro obyvatele Prahy a severních Čech, zejména proto, že se odtud dá za hezké ceny dostat do dovolenkových destinací. Dominantními aerolinkami jsou tu Condor a TUI Fly, u kterých můžete častokrát zakoupit na poslední chvíli akční letenky ke Středozemnímu moři.

Destinace:

  • Malta
  • Mallorca
  • Djerba
  • Burgas a Varna
  • Istanbul
  • Rhodos
  • Funchal
  • Tenerife
  • Lanzarote

Celý seznam destinací naleznete zde.

Terminál

Letiště má celkem dva terminály, které jsou mezi sebou propojené a orientace je velmi jednoduchá takže se nemusíte bát, že byste se ztratili. Terminály jsou označovány jako 1) centrální terminál a 2) terminál B, který má 2 patra. Konkrétně z terminálu B se vychází směrem k letadlu.

Tady najdete podrobný plánek obou terminálů a přilehlého okolí.

Doprava 

Vlak

Vlakem se z Prahy na hlavní nádraží v Lipsku dostanete přes Drážďany během necelých 4h. Spoje a jízdní řády můžete najít zde. Letiště disponuje vlakovou stanicí, můžete tak využít vlaky S-Bahn příměstskou linku S5 z centra Lipska, jejichž trasa trvá 20 min, jízdenku koupíte za necelých 120,- Kč.

Autobus

Nejjednodušeji se z Prahy do Lipska dostanete společností FlixBus již od 349 Kč za jednu jízdu, autobusy odjíždí několikrát denně.

Auto

Při jízdě autem se nejlépe na letiště dostanete po dálnici A14 (Drážďany-Hannover),  A9 (Berlín-Mnichov), A2 (Berlín-Hannover). Cestou z Prahy se nejlépe dostanete na letiště přes Drážďany po dálnici A14, odhadovaný čas jízdy je 2h 20min.

Parkování

Oficiální letištní parkování je rozděleno do několika sekcí dle vzdálenosti od terminálu, od toho je také odvozena cena. Na výběr máte z několika venkovních stání nebo krytého parkoviště. Nejlevnější parkování na 8 dní můžete pořídit již za 520,-Kč, k dispozici není kyvadlová doprava, avšak vzdálenost od terminálu je 10 min chůzí.  Obecně platí, že čím dříve objednáte, tím levněji pořídíte. Přeprava k terminálu u alternativních společností je dostupná 24/7 a je k dispozici zdarma na vyžádání.

Parkování si můžete také předem zarezervovat online přímo na stránkách letiště.

Kde se najíst?

V obou terminálech naleznete několik zařízení, kde můžete zakoupit něco dobrého k jídlu. Najdete tu třeba Subway, Panini Backshop, Marché Express Bar, Marché Restaurant i Marché Sandwich Manufaktur.

Kam s dětmi? 

Dětské hrací koutky naleznete na letišti jak v non-schengen, tak v schengen části odletové haly. Maminky mohou také využít místnosti pro přebalování dětí či kojení. Najít je můžete v terminálu B, v přízemí i prvním patře.

Cestování s dětmi