Letiště Malta

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O letišti

Na maltském souostroví najdeme malé, ale moderní letiště, otevřené v roce 1992. Se svou strategickou polohou na půli cesty mezi severní Afrikou a Evropou, odbavuje mezinárodní lety do více než 90 destinací. Přestože disponuje pouze jedním terminálem, je považováno za druhé nejlepší letiště v Evropě a v loňském roce 2016 odbavilo více než 5 miliónů cestujících. Pro přistání slouží 2 dráhy o délce 2,4 km a 3,5 km.

 

Letiště Malta

Doprava na letiště

Autobus

Přímo před terminálem mají zastávku autobusy s označením X1, X2, X3 a X4, díky kterým se dostanete no všech částí Malty. Autobusy jsou plně klimatizované, a tak přispívají ke komfortní jízdě. Jedna cesta Vás bude stát v zimním období 1,50 €, během hlavní letní sezóny 2,- € a v noci 3,- €. Více o cenách a trasách autobusů můžete najít zde: Malta Public Transport

Kyvadlová doprava

Oficiální kyvadlovou dopravu z letiště na hotely zajišťuje pro maltské letiště firma Malta Transfer. Za odvoz zaplatíte od 5,- €/os. Službu si můžete objednat předem zde: http://www.maltatransfer.com/ nebo koupit přímo na letišti.

 Auto

Další variantou dopravy z letiště je mnohem pohodlnější a rychlejší automobilová doprava v podobě vypůjčení vozidla, taxi služby či využití osobního odvozu. Nejlevnější variantou je zajištění odvozu z/na letiště přes sociální sít Facebook ve skupině Češi a Slováci na Maltě, kde jsou lidé, kteří nabízí odvoz. Cena se odvíjí od vzdálenosti vašeho ubytování od letiště, můžete však zaplatit již od 250,- Kč za jednu cestu.

Taxi

Tato služba je k dispozici 24 hodin denně. Můžete si koupit předplacenou jízdenku za pevné ceny přímo na letišti. Ceny se odvíjejí dle vzdálenosti místa dojezdu, nejnižší cena je od 12€, za vzdálenější ubytování můžete zaplatit 30-35,-€.

Vypůjčení vozidla

Skvělým způsobem jak cestovat z letiště a prozkoumat tak celý ostrov je vypůjčení automobilu. Půjčovné si můžete zařídit předem na http://www.rentalcars.com/en/ a na letišti už si jen vyzvednete klíče od vozidla. Za týdenní vypůjčení zaplatíte od 1300,- Kč v závislosti na Vaší náročnosti.

Parkování

Cena parkování je na Maltě poměrně drahou záležitostí. Jednodenní parkovné vás vyjde na 7,- € a za každý den navíc si připlatíte 10,- €. Všechna parkoviště se nacházejí v blízkosti terminálu.

Spaní na letišti

Většinou není spaní na letištích nijak zvlášť vítáno, avšak cestovatelé, kteří zde strávili noc, hodnotí přespání jako bezpečné, klidné, pohodlné a bezproblémové. Je však nutno dávat pozor na své osobní věci a raději si odložit své kufry do úschovny zavazadel, než abyste po krátkém spánku byli bez mobilu, kufru či peněženky.

Pokud není přespávání na letištních sedačkách pro vás, můžete využít hotelů v blízkosti letiště, které můžete najít zde: www.booking.com 

 

Informace o terminálu

Z letiště létají společnosti airBaltic, Aegean, airBerlin, airMalta, AirSerbia, Alitalia, AirFrance, Brussels Airlines, British Airways, Czech Airlines, Condor, easyJet, Emirates, Finnair, Iberia Express, Jet2, Jettime, Lufthansa, Luxair, Norwegian, Niki, Ryanair, SAS – Scandinavian Airlines, Swiss, ThomasCook, Thomson, Transavia, TunisAir, Turkish Airlines, Volotea, Vueling, Wizz Air

 

Ostatní služby a zařízení na letišti:

bankomaty, kaple, směnárna, obchody s jídlem a suvenýry, restaurace, kavárna, letištní salónek, lékárna, úschovna zavazadel, vyhlídková plošina, přebalovací místnost

 

Mapa terminálu – letiště Malta