ITA Matrix

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O prodejci letenek

Matrix – ITA software od Googlu je jeden z nejefektivnějších vyhledávačů letenek. ITA software vymyslela skupina vědců se záměrem vytvořit software, který bude vyhledávat ty nejlevnější letenky všech leteckých společností. V roce 2011 software získala společnost Google.

Dnes slouží převážně k porovnávání cen letenek klasických leteckých společností, k nákupu však budete muset použít jiné stránky. Přímo na stránce Matrix Airfare Search se letenky koupit nedají, ale chytře vás navede k tomu, v jakém termínu a u jaké společnosti můžete letenku nejlevněji najít.  V nabídce najdete převážně letenky klasických aerolinek, pro nízko nákladové lety je lepší použít jiné vyhledávače.

Ačkoliv stránka neslouží k prodeji letenek a její design není příliš ohromující, je velmi dobře funkční a zkušení „vyhledávači“ na ní nedají dopustit. Díky jejímu perfektnímu vyhledávacímu systému, můžete nalézt letenky za velmi dobré ceny. Jejími velkými výhodami jsou hlavně: 

  • Možnost vyhledávat lety z více letišť najednou
  • Interaktivní kalendář – se dny lze volně pohybovat podle ceny za letenku
  • Open jaws – možnost odletět z jiného města, než do kterého jste přiletěli
  • Velké množství filtrů, díky kterým lze najít velmi levné letenky

Jak ušetřit

Vyhledávač ITA Matrix je dlouhodobě jeden z nejúčinnějších vyhledávačů letenek. Je velmi oblíbený, ale bude vás stát trošku úsilí a trpělivosti vyhledat tu nejlepší letenku. Nejefektivnější je využití filtrů, díky kterým budete schopni najít letenky za nejlepší ceny.

Jak koupit letenky

Vyhledávání letenek na matrix.com

Předností stránky rozhodně není její vzhled, ale funkčnost. Vyhledávání funguje podobně jako u ostatních stránek s letenkami, ale navíc můžete použít rozšířenou nabídku filtrů, podle kterých lze letenky vyhledávat. Hned při zadávání letiště si můžete rozkliknout kolonku „Nearby“, pomocí níž si můžete určit, kromě jednoho již zadaného letiště, další letiště navíc, které se nachází v okolí.

Navíc po rozkliknutí „Advanced controls“ získáte na výběr další parametry, podle kterých si své letenky můžete navolit. Pomocí kódů, které naleznete pod ikonou otazníku, si můžete zadat lety přímé, s přestupem, se zastávkou a pohrát si s různými dalšími filtry, díky kterým budete schopni najít tu nejvhodnější a nejlevnější letenku.

TIP: Pokud nehledáte letenku přímo na určitý termín, tak rozhodně doporučuji zadat do „Length of stay“ dny ve formátu např. 5-7 (záleží na kolik dnů se chystáte vycestovat, maximum je ale 5-10 dní) a zakliknout políčko „See calendar of lowest fares„. Zobrazí se vám interaktivní kalendář s nejlevnějšími letenkami v němž si můžete vybrat data příletu a odletu v návaznosti na jejich cenu.

 

Kalendář letů na matrix.com

Poplatky

Jak již bylo zmíněno, letenky na Matrix Airfare Search koupit nejdou. Na stránkách si můžete vyhledat ty správné a nejlevnější kombinace letů, ale nakoupit je musíte na jiných vyhledávacích stránkách nebe přímo u leteckých společností.

Pozor! Jelikož Matrix využívá svojí vlastní databázi letenek, může se někdy stát, že ceny letenek nejsou aktuální.

Slevové kupony

Žádné slevové kupony nabízeny nejsou.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.