Kayak

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O prodejci letenek

Kayak je jeden z největších cestovních srovnávačů a vyhledávačů. Na webová stránce naleznete stovky hotelů, letenek, autopůjčoven a cestovních balíčků. Funguje ve více než 60 jazyčných verzích (její česká verze je momondo.cz) a ročně je na ní vyhledáno více než 2 miliardy dotazů.

Společnost Kayak původně nesla název Travel Search Company a byla založen v roce 2004 Stevem Hafnerem a Paulem M. Englishem. Začínala s pouhými 14 zaměstnanci, dnes jich u společnosti působí více než 1000 celkově v 7 mezinárodních značkách: KAYAK, SWOODOO, Checkfelix, Momodo, Cheapflights, Mundi a HotelsCombined. Od roku 2013 je spravována společností Booking Holdings Inc, světové jedničky v poskytování on-line cestovních služeb.

Ať už se na stránkách rozhodnete vyhledávat hotely, autopůjčovny nebo letenky, Kayak vám během pár sekund shlukne všechny nabídky na jedno místo a vy si můžete vybrat tu nejlepší. Pro nákup však budete muset na jiné stránky. Kayak pouze zprostředkovává nabízené letenky a služby, nákup musíte provést na stránkách, na které vás odkáže.

Velkými výhodami vyhledávání letenek na Kayaku jsou především:

  • Interaktivní mapa světa s výběrem letenek za nejnižší ceny,
  • možnost vyhledávat lety z více příletových a odletových letišť najednou,
  • možnost vyhledat letenky se rozptylem +/- 3 dny,
  • možnost třídit letenky podle filtrů.

Jak ušetřit

Pokud nemáte striktně daný termín odletů, doporučuji u dat zvolit možnost +/- 3 dny. Rozdíl jednoho dne může dramaticky změnit výslednou cenu letenky. Navíc pokud jste dobrodružné povahy a je vám jedno, kam se poletíte podívat, tak můžete využít možnosti příletového místa „kamkoliv„. Tato možnost vám na interaktivní mapě vyhledá všechny nejlevnější lety v zadaném termínu a vy si tak můžete vybrat tu nejlevnější a nejvhodnější variantu.

Webové stránky Kayaku existují v několikajazyčných verzích a díky tomu je také možné ušetřit pár korun. Ceny letů, ze stejného místa a ve stejný termín, se mohou lehce lišit v každé jednotlivé verzi. Rozhodně stojí za to si prohlédnout alespoň nějaké z jejich šedesáti domén (např. s koncovkami .com.de, .es.it.co.uk, další naleznete zde.)

Tip: Stránky jsou dostupné i v mobilních aplikacích pro systémy Android i iOS a lze v nic nastavit upozornění na akční nabídky letenek.

Jak koupit letenky

Vyhledávání letenek na Kayaku je velmi snadné. Hned na úvodní stránce si vyberete jestli máte zájem o letenku zpáteční nebo jednosměrnou, pro kolik lidí bude a o jakou třídu se bude jednat. Poté stačí zadat místo odletu a příletu (lze zadat více letišť najednou, pomocí jejich kódů, které jsou dohledatelné na internetu), datum odletů a hledání může začít.

Vyhledávání letenek na kayak.com

Po stisknutí ikonky lupy se vám zobrazí nabídka všech letenek, které jsou na daný termín k dostání. Pomocí filtrů na levé straně obrazovky si je můžete roztřídit do vámi vyhovujících parametrů. Zároveň si je můžete seřadit podle ceny nebo podle doby trvání letu.

Také můžete využít již zmíněné interaktivní mapy, na které si vyberete destinaci dle vašich přání. Po rozkliknutí vybrané lokace se vám navíc v boxu na pravé straně zobrazí tipy kam se v podívat, kde se ubytovat a graf s nejnižšími ceny letenek dle termínů.

Vygenerované možnosti na interaktivní mapě na kayak.co.uk

Poplatky

Kayak funguje pouze jako zprostředkovatel, proto své služby nabízí zcela zdarma. Letenky u nich sice přímo nekoupíte, ale budete odkazem přesměrování na stránky, kde jejich rezervaci můžete úspěšně dokončit.

Tip: Na webových stránkách naleznete soupis veškerých poplatků za služby leteckých společností, se kterými Kayak spolupracuje.

Slevové kupony

Kayak momentálně nenabízí žádné slevové kupony.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.