Kiwi

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
logo kiwi.com

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O prodejci letenek

Víte, co spojuje slova: unikátní algoritmus vyhledávání letenek, nejlepší startup roku 2017 i 2018 a Oliver Dlouhý? Správná odpověď zní: Kiwi.com.

Kiwi je česká online agentura zabývající se zejména prodejem letenek. Dříve jste ji mohli znát pod názvem SkyPicker. Sami o sobě uvádějí, že „dělají cestování jednodušší a přístupnější pro všechny“. Zaměřují se na propojování letů aerolinek, které spolu normálně nespolupracují.

Sídlo společnosti najdete v Brně, své pobočky má ale v 9 zemích. Byla založena v dubnu roku 2012 pod již zmíněným názvem SkyPicker, od května 2016 vystupuje pod svým dnešním jménem. Jejím zakladatelem je Oliver Dlouhý, který má za sebou řadu úspěchů a ocenění. V roce 2018 byl například vybrán jako hlavní tvář technologické kategorie „pro Europe´s 30 under 30“ časopisu Forbes.

Kiwi svým zákazníkům nabízí offline přístup k letenkám odkudkoli, nonstop podporu i záruku Kiwi.com Guarantee, která je chrání před zrušením či zpožděním letu.

o společnosti kiwi.com
Úvod stránky „O nás“ na kiwi.com

Jak ušetřit

Díky tomu, že se Kiwi zaměřuje na propojování letů vzájemně nespolupracujících leteckých společností, můžete ušetřit už samotným nákupem letenek.

Nejlevnější letenky získáte, pokud nejste omezeni termínem ani destinací. Pokud striktně nemusíte odlétat pouze z jednoho konkrétního letiště, do vyhledávací tabulky jich zadejte víc. Až vám stránky vygenerují přehled možností, nechte si letenky zobrazit seřazené od nejlevnějších kliknutím na kategorii „Nejlevnější“.

Tip: Někdy se vyplatí pár set připlatit a na cestě strávit třeba až o 10 hodin méně. Doporučujeme proto se při nákupu letenek nezaměřovat pouze na cenu, ale podívat se i na počet přestupů a celkovou dobu letu.

Jak koupit letenky

Pokud již máte vybranou cílovou destinaci, využijte vyhledávací tabulku na úvodní stránce kiwi.com. Zvolte odletové i příletové místo a v kalendáři vyberte požadované datum. Pokud nejste striktně omezeni termínem, v interaktivním kalendáři se vám zobrazí ceny letenek u všech dnů. Vy si tak rovnou můžete vybrat ten nejlevnější termín.

vyhledávání na kiwi.com
Vyhledávací tabulka na kiwi.com

 

Vyhledávat můžete jednosměrné, zpáteční i tzv. multi city neboli letenky do více měst. Ty využijete zejména u rozlehlých zemí, které chcete pořádně procestovat. Funguje to tak, že přiletíte na jedno letiště, odlétáte ale z jiného. Úplnou novinkou je – zatím pouze testovací verze – Nomad, která je ideální jak pro digitální nomády, tak pro cestovatele, kteří během své cesty chtějí poznat víc destinací. V případě vyhledávání Nomad vyberete odletové místo a datum odletu (případně i příletu) a následně si přidáte libovolný počet míst, přes která chcete vaši cestu vést. U každé destinace následně individuálně nastavíte dobu pobytu. Stránka vám vyhledá varianty cest mezi vámi vybranými destinacemi za nejvýhodnějších podmínek. Pokud si tedy zvolíte třeba tři různé destinace v Jižní Americe, Kiwi vám pomůže je procestovat v tom nejvýhodnějším pořadí.

Pokud stránky Kiwi.com otevíráte s tím, že ještě nemáte pevně zvolenou destinaci, do pole „odkud“ zadáte odletové letiště a do pole „kam“ zvolíte možnost „kamkoliv“.

Tip: Nevadí vám kvůli letenkám přejet na druhou stranu republiky, případně za hranice? Neomezujte se pouze výběrem jednoho odletového místa, ale do vyhledávání jich přidejte rovnou několik.

 

Nejste nijak omezeni ani datem? Pak u odletu a návratu zvolte možnost „kdykoliv“.

Kiwi.com vám následně vygeneruje možnosti letů a vyhledané destinace přehledně zobrazí na interaktivní mapě. Dál už vybíráte podle vlastních preferencí. Zaujala vás nějaká země, nízká cena či chcete letět se svou oblíbenou aerolinkou? Je pro vás prioritou co nejkratší doba letu? Pak vyberte kategorii „Nejkratší“ a podívejte se na letenky seřazené od nejkratší doby letu po nejdelší. Obdobně fungují kategorie „Nejlepší“ a „Nejlevnější“. Když si jakoukoli letenku rozkliknete, uvidíte podrobný plán cesty.

vyhledávání na kiwi.com
Vygenerované možnosti při vyhledávání na kiwi.com

 

Vybranou letenku si následně zarezervujete a vyplníte všechny požadované údaje. Pokud vám nestačí zavazadla zahrnutá v ceně, Kiwi.com nabízí možnost přikoupit další. Vyplněné údaje si raději ještě jednou zkontrolujte a ujistěte se, že vaše rezervace obsahuje jen služby, o které skutečně máte zájem. Poté letenky zaplatíte platební kartou.

Tip: Chcete letět na určité místo, ale máte daný finanční limit, který nemůžete překročit? Můžete si nastavit hlídacího psa. Jakmile ceny letenek klesnou pod vámi stanovenou úroveň, Kiwi vám o tom dá vědět.

Poplatky

Kiwi.com letenky přeprodává, ke konečné ceně letenek si proto přidává určitou přirážku. Mnohdy také musíte platit za odbavené zavazadlo, i když u letecké společnosti je již v ceně letenky. Další poplatky při nákupu letenky přes kiwi.com neplatíte.

Slevové kupony

Pro slevu z rezervace ve výši 5 € (tedy zhruba 129 Kč) použijte slevový kód KIWI5. Pokud by daný kód již nefungoval, zkuste do Google vyhledávání zadat slovní spojení „slevový kód Kiwi“ a třeba budete mít úspěch.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.