Momondo

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
momondo logo

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

O prodejci letenek

Momondo je celosvětový vyhledávač, který porovnává nabídky letů tak, aby cestovatelům nabídl ty nejlepší. Nezaměřuje se pouze na letenky, ale pomůže vám i s výběrem hotelu či půjčovny aut. Založen byl v roce 2006 v Dánsku. Letenky přímo neprodává, ale pouze ukazuje jejich dostupnost a aktuální ceny. Když si letenku kliknutím vyberete, budete přesměrováni na vámi zvolenou stránku, kde rezervaci dokončíte.

Vizí Momondo je, že „cestovat po světě by měl moci každý“. Za svou dosavadní činnost získalo řadu ocenění – mimo jiné pro nejlepší vyhledávač letenek i nejlepší webové stránky pro metavyhledávání.

o společnosti momondo.cz
Úvod stránky „O nás“ na momondo.cz

Jak ušetřit

Vzhledem k tomu, že Momondo prohledává a porovnává velký počet nabídek různých společností a k vyhledaným letenkám nepřidává žádné poplatky, můžete ušetřit už samotným nákupem letenek.

Inspiraci a různé tipy na levné cestování také můžete najdete na blogu Momondo.

Vůbec nejlevnější letenky získáte, když se můžete vydat kamkoliv a kdykoliv. Pokud striktně nemusíte odlétat pouze z jednoho konkrétního letiště, do vyhledávání zahrňte i okolní letiště. Až vám stránky vygenerují přehled možností, podívejte se na cenový kalendář a nechte si letenky zobrazit seřazené od nejlevnějších kliknutím na kategorii „Nejlevnější let“.

Tip: Ne vždy platí, že nejlevnější = nejlepší. Doporučujeme při nákupu letenek nekoukat pouze na cenu, ale zaměřit se i na počet přestupů a celkovou dobu letu. Někdy stojí za to si pár set připlatit a být na místě o x hodin dříve.

Jak koupit letenky

Do vyhledávací tabulky na hlavní stránce momondo.cz zadáte odletové místo i cílovou destinaci a v kalendáři vyberete datum příletu a odletu. Pokud nejste striktně omezeni termínem, můžete zvolit možnost +- 3 dny.

Vyhledávání momondo.cz
Vyhledávací tabulka na momondo.cz

 

Vyhledávat můžete jednosměrné i zpáteční letenky, ale také lety do více měst (tzv. multi city). Ty využijete u rozlehlých zemí, které chcete pořádně procestovat, ale třeba také pokud chcete navštívit dvě spolu sousedící země, mezi nimiž přejezd nestojí majlant. Funguje to tak, že přiletíte na jedno letiště, odlétáte z jiného.

Víte, že chcete někam letět, ale ještě nemáte vybranou destinaci? Do pole „odkud“ zadáte odletové letiště a v pole „kam“ zvolíte možnost „kamkoliv“. Nejste omezeni ani termínem? U kalendáře vyberte možnost „kdykoliv“.

Tip: Nevadí vám kvůli levným letenkám odjet na druhou stranu republiky či kus za hranice? Zaškrtněte možnost „nedaleká letiště“, kterou uvidíte po kliknutí na pole „odkud“.

 

Momondo pro vás následně vyhledá veškeré možnosti letů a všechny možnosti přehledně zobrazí na interaktivní mapě. Dál už vybíráte podle vlastních preferencí. Můžete si nastavit maximální částku, kterou jste ochotni zaplatit, a také maximální počet hodin strávených na cestě.

Vygenerované možnosti při vyhledávání na momondo.cz
Vygenerované možnosti při vyhledávání na momondo.cz
Tip: Nevíte, kam jet a co tam dělat? Rozkliknutím jakéhokoliv místa na mapě uvidíte přehled nejznámějších památek, které v dané lokalitě můžete najít. Ještě před podrobnějším prozkoumáním destinace si tak můžete udělat určitý hrubý přehled.

 

Až budete mít vybraný cíl vaší cesty, kliknete na „najít letenku“. Momondo vám následně nabídne přehled všech možných letů. Pokud je pro vás nejdůležitějším parametrem doba letu, vyberte kategorii „Nejkratší let“ a podívejte se na letenky přehledně seřazené od nejkratší doby letu po nejdelší. Obdobně fungují kategorie „Ideální poměr“ a „Nejlevnější“. Velice užitečný může být cenový kalendář/graf, který nabízí přehled odhadovaných nejnižších cen v delším časovém období. Vy tak na první pohled vidíte dny, kdy vás letenka bude stát nejméně.

Cenový graf na momondo.cz
Cenový graf na momondo.cz

 

Momondo také nabízí službu upozornění na cenu. Jakmile si toto upozornění vytvoříte (naleznete ho pod cenovým grafem vlevo), budou vám zasílány e-maily s aktuálními cenami platnými pro vaši konkrétní trasu.

Tip: Je vhodné nespoléhat pouze na upozornění – než vám Momondo e-mail odešle, ceny letenek se mohou zvednout.

Poplatky

Na momondo.cz vyhledáváte zcela zdarma. Letenky vám Momondo neprodá, ale pro jejich nákup vás přesměruje na jinou stránku. Když na této stránce následně úspěšně dokončíte rezervaci letenek, Momondo v rámci tzv. affiliate programu obdrží poplatek za doporučení. Ten není účtován zákazníkům, ale je hrazen obchodními partnery.

Slevové kupony

Momentálně neevidujeme žádné slevové kupony.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.