Airbnb.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte nejvýhodnější nabídky ubytování! Než budou úplně pryč!

Najděte si svoji vysněnou dovolenou…

>> Vyberte kam chcete na dovolenou a hledejte <<

O společnosti

Airbnb je společnost zprostředkující především pronájem ubytování. Nově ale nabízí také zážitky. Od klasických společností v tomto oboru se liší tím, že ubytování nabízejí většinou soukromé osoby. Často se jedná o pokoj v hostitelově domě, byt a někdy i celý dům. Takže je nutná komunikace s Vaším hostitelem, ta se může týkat jen informací o ubytování, ale také můžete získat cenné informace od místního, například rady ohledně dopravy, či doporučení na zajímavá místa, která nejsou tak turisticky známá. V každém případě bude Vaše ubytování o něco autentičtější a osobitější než v hotelu. Toho, že budete bydlet u cizího člověka se obávat nemusíte. Zaprvé si společnost uživatele ověřuje, pak se také orientujete podle hodnocení předchozích hostů u daného hostitele a samozřejmě si před příjezdem vyměníte pár zpráv. Pro využití služeb této stránky se tedy musí každý hostitel i host registrovat.

Tato společnost byla založena v roce 2008 a k lednu 2019 nabízí přes 5 miliónů míst k ubytování v 191 zemích a přes 15000 různorodých zážitků.

Webové stránky i mobilní aplikace (zdarma dostupné jak pro Android, tak pro ios) jsou i v českém jazyce a jsou dobře přehledné.

Pokud byste si náhodou přesto nevěděli rady, systém nápovědy je velmi dobře propracovaný a naleznete tam všechny odpovědi, které můžete hledat.

Návod jak si zarezervovat ubytování

Nejprve najdeme ubytování, které Vám bude vyhovovat, takže do vyhledávače napíšete Vaši destinaci, pak dostanete na výběr domovy, nebo zážitky. Hledáte ubytování, tak kliknete na domovy. Vyberete si termín pobytu, počet hostů, pak máte v nabídce další filtry. Zda chcete soukromý pokoj, celou nemovitost, nebo sdílený pokoj. Můžete si nastavit cenové možnosti. Pokud hledáte na poslední chvíli, tak přidejte okamžitou rezervaci. To znamená, že nemusíte čekat na odpověď hostitele, který vám rezervaci potvrdí. V dalších filtrech si můžete nastavit kritéria týkající se vybavení či příslušenství bytu, zda hostiteli nevadí domácí mazlíček, nebo kouření. Zde je na konci také vhodné vybrat jazykové schopnosti hostitele, abyste si alespoň trošku rozuměli. V seznamu ubytování je uvedená cena za všechny osoby na jednu noc, ale bez poplatků. K ceně se navíc účtuje servisní poplatek, ten se pohybuje mezi 0 % až 20 % z ceny a jde na provoz společnosti. Někdy si také hostitel zvlášť účtuje jednorázový poplatek za úklid, který není zahrnut v původní ceně. Na mapce nacházející se vpravo hned vidíte, kde se vaše ubytování nachází.

Po kliknutí na nabídku uvidíte informace k ubytování, podmínky, informace o hostiteli. Rozhodně věnujte pozornost hodnocení předchozích hostů. A také podmínkám zrušení rezervace, ty se nacházejí dole. Vpravo uvidíte informace o celkové ceně.

Pokud jste tedy našli ubytování, které se vám zamlouvá a souhlasíte s celkovou cenou, přejdeme k rezervaci. Stránka Vás postupně provede krok po kroku. Po kliknutí na rezervaci se budete muset registrovat. To samozřejmě můžete užpřed vyhledáváním nabídek. Registrace je možná i přes účet na Facebooku či na Googlu. Dále po Vás stránka bude chtít fotografii a potvrzení průkazu totožnosti, můžete použít pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz, tyto informace nikam dále nejdou, jen je potřeba ověřit, zda jste to opravdu Vy. I Váš hostitel se musel ověřit. Při rezervaci pak následuje shrnutí vašeho pobytu a všech podmínek. Poté je také třeba napsat zprávu hostiteli. Pak následuje platba, a poté si už jen dopisujete s hostitelem ohledně času vašeho příjezdu, předání klíčů apod.

Jak ušetřit

Jelikož si cenu ubytování určují hostitelé, vyplatí se hledat a číst hodnocení, protože poměr cena/kvalita se může i ve stejné lokalitě dosti lišit.

Airbnb ale také nabízí velmi atraktivní finanční bonusy za doporučení nových uživatelů. Můžete doporučit službu novému hostu, když pak absolvuje první pobyt, nebo zážitek, dostanete finanční ohodnocení v podobě kreditů na Váš další pobyt (momentálně se toto ohodnocení pohybuje kolem 500,- Kč). To samé platí, pokud doporučíte nového Hostitele, pak je bonus ještě větší. 

A samozřejmě i sami můžete nabídnout své prostory a stát hostiteli a hezky si tím přivydělat.

Sleva na hotely

U vybraných ubytování je možné narazit na časově omezenou slevu, platící pro omezený termín. Zpravidla bývá sleva 20% z ceny bez poplatků.

Slevové kupony

Sleva na první ubytování zde