Booking.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte nejvýhodnější nabídky ubytování! Než budou úplně pryč!

Najděte si svoji vysněnou dovolenou…

>> Vyberte kam chcete na dovolenou a hledejte <<

O společnosti

Společnost Booking.com byla založena v roce 1996 v Amsterdamu a z malé holandské firmy se postupem let stala jednou z největších světových on-line společností v oblasti cestování.

V současné době již existuje nejen webová stránka, ale i mobilní aplikace, obě jsou podporovány ve více než 40 světových jazycích. Vybrat si tedy můžete to, co Vám více vyhovuje.

A co přesně Vám Booking.com nabízí?

V současné době téměř 30 milionů ubytovacích jednotek. Můžete si vybírat mezi průměrnými hotely, špičkovými rezorty, bungalovy, jednoduchými hostely, rodinnými vilami, či penziony. Nicméně nebuďte překvapeni, když se Vám mezi nabízenými možnostmi pro Váš nocleh objeví také speciality, jako třeba domy na stromech nebo dokonce iglú. Už tedy samotné ubytování pro Vás může být nevšedním zážitkem.

 

Resort na Maledivách
Resort na Maledivách

 

Mezi velké výhody tohoto serveru patří to, že si neúčtuje žádné servisní poplatky za rezervaci. Platíte tedy pouze za ubytování, nikoli však za jeho zprostředkování. Další nemalou předností Bookingu je fakt, že v případě nalezení lepší ceny stejného hotelu na jiných webových stránkách Vám Booking.com vyrovná rozdíl v ceně. Nikdy tedy neplatíte více, než je opravdu třeba! A to se přece vyplatí 🙂

Návod jak si zarezervovat ubytování

Vyhledávání přes Booking.com je velmi jednoduché a bez větších problémů můžete vyhledat to nejlepší ubytování právě pro Vás během pár kliknutí. Hned na úvodní stránce Vás čeká malá tabulka, která si říká o vyplnění.

Napište zde cíl svojí cesty, kam máte právě namířeno. Dále je třeba vyplnit datum Vašeho pobytu, na který hledáte ubytování (počet nocí si stránka vyhodnotí automaticky). Do poslední kolonky udejte počet dospělých a případně i dětí, cestují-li s Vámi nějaké. V případě, že cestujete pracovně, zaškrtněte toto políčko vlevo dole pod tabulkou, pokud ne, není třeba si ho všímat.

V tuto chvíli se Vám zobrazí nabídky, které odpovídají Vašim zadaným parametrům. Booking je automaticky seřadí podle těch, které doporučuje. Tento systém výběru můžete snadno změnit. V liště nad první nabídkou ubytování vidíte zeleně zabarvené políčko ,,Náš top výběr“, ale můžete si vybrat právě podle Vašich preferencí, na čem Vám při vyhledávání nejvíce záleží. Pokud je pro Vás například důležité jak daleko od centra se bude ubytování nacházet, zvolte štítek ,,Vzdálenost od centra“ a stránka Vám seřadí ubytování od těch nejbližších k centru. Pokud však chcete co nejvíce ušetřit, seřaďte si nabídky podle ceny a zvolte štítek ,,Cena (od nejnižšího)“…

Přesto se Vám pravděpodobně ukáže velké množství nabídek, které byste procházeli velmi dlouho, je proto dobré zvolit si nějaké další požadavky, které by ubytování mělo splňovat. Ty najdete na levé straně obrazovky a můžete si například zadat cenové rozmezí, požadované minimální hodnocení hotelu či jeho lokality, typ postelí, možnost snídaně, blízkost pláže a tak dále. U každé položky uvidíte počet ubytování, které danou možnost poskytují.

 

 

 

Až si zvolíte pro Vás důležité požadavky a typ řazení nabídek, který Vám bude vyhovovat, můžete přejít k samotnému výběru ubytování. Čeho si při vybírání všímat?

 • HODNOCENÍ – v pravém horním rohu u každé nabídky uvidíte číslo, které značí celkovou úroveň daného ubytování. Hodnocení vkládají vždy pouze hosté, kteří v daném ubytování strávili alespoň jednu noc, je tedy podloženo osobní zkušeností, a proto ho lze brát věrohodně. Samozřejmě čím více lidí dané ubytování zhodnotilo, tím více mu lze důvěřovat.

 

 • RECENZE – po kliknutí na dané ubytovaní si můžete přečíst také recenze, nazvané jako ,,Hodnocení od hostů“. Zde se často dočtete, co je na ubytování hodnoceno kladně a co záporně a můžete zde najít další užitečné informace, či odpovědi na Vaše otázky.

 

 • POMĚR CENA/KVALITA – tato položka se může zdát poměrně subjektivní a také doopravdy je. Je však třeba zvážit, jestli si vybrat ubytování za 1450 kč/pokoj/noc, které má hodnocení 6,3 a nachází se 500m od centra města nebo si raději lehce připlatit a zvolit ubytování za 1520 kč/pokoj/noc, který však velká většina návštěvníků hodnotila kladně a má tak známku 8,7, ale nachází se 700m od centra daného města.

 

 • MOŽNOST ZRUŠENÍ ZDARMA – existuje nějaká možnost, že Vaši cestu ještě zrušíte nebo přesunete na jiné datum? V tomto případě se určitě hodí možnost, kterou některá ubytování na Bookingu poskytují, a to zrušení rezervace zdarma. Jestli tuto možnost Vámi vybrané ubytování nabízí se dozvíte po otevření dané nabídky ubytování, když sjedete níže na stránku, najdete modrou tabulku. V té se, kromě sumarizace požadavků a ceny, dozvíte také právě možnosti zrušení. Ve sloupci ,,Vaše možnosti“ najdete jednu z variant: nevratná rezervace/rezervace s částečným vrácením peněz/ZDARMA zrušení rezervace. Právě poslední možnost je velmi výhodná, vždy však sledujte také datum, do kdy lze rezervaci bezplatně zrušit – může se velmi lišit, někdy se dá zrušit pouze třeba týden dopředu, jindy klidně ještě první den pronájmu ubytování.

 

Pokud máte vybrané konkrétní ubytování, můžeme přejít k samotné rezervaci. U Vámi vybrané nabídky se opět podíváme do modré tabulky, která je dole přímo na stránce konkrétního ubytování. Zde, ve sloupci ,,Vyberte si pokoje“, zvolíte počet pokojů, které chcete rezervovat. Nezapomeňte si vybrat správný řádek, stává se, že jeden hotel nabízí třeba deset různých možností.

Hned se Vám zobrazí krátká sumarizace v podobě ceny a nabídky, kterou jste zvolili, pokud vše souhlasí, budeme pokračovat kliknutím na okénko rezervovat. Nyní po Vás bude vyžadována registrace. Ta se určitě vyplatí, protože pro Vás bude znamenat určité benefity, které si vysvětlíme za chvíli. Až tedy budete zaregistrovaní, přihlásíte se ke svému účtu a můžete pokračovat v rezervaci ubytování. Vyplníte potřebné údaje, a můžete si ještě zvolit doplňkové služby, které Vám budou nabízeny ubytováním, jako třeba transfer z letiště, či zajištění parkování apod.

Na další straně vyplníte posledních pár kontaktních údajů a je téměř hotovo, zbývají údaje o platbě. Někde je způsob předem daný, u některých ubytování si můžete zvolit, zda chcete cenu uhradit ihned nebo platit až přímo v ubytování. V každém případě však bude třeba vyplnit údaje o Vaší platební kartě, které slouží také jako jistina rezervace, není se však čeho bát. Zbývá už pouze dokončit rezervaci a těšit se na Váš pobyt.

Jak ušetřit

Booking.com nabízí několik možností, jak ušetřit Vaše peníze.

 • BUĎTE PŘIHLÁŠENÍ
  • Při vyhledávání ubytování se vyplatí být přihlášen, budou se Vám totiž zobrazovat i takzvané ,,Tajné nabídky“, které se nepřihlášeným zákazníkům nezobrazují. Jedná se zvláštní akce, které jsou časově omezené a můžete díky nim ušetřit.

 

 • STAŇTE SE GENIUS MEMBER
  • Co to je a jak toho dosáhnout? Jedná se členství pro ,,stálé zákazníky“. Pokud si na Booking.com zarezervujete a opravdu zrealizujete 5 pobytů, stanete se automaticky členem Genius, což obnáší spoustu výhod. Některá ubytování mají pro členy Genius speciální cenové nabídky – ušetříte tedy opět různě velké sumy v závislosti na ceně a délce pobytu. Dále můžete získat výhody jako dřívější check-in nebo naopak pozdější check-out či třeba drink na uvítanou zdarma. Vše v podstatě záleží na daném ubytování, některá nenabízí žádné výhody pro členy Genius, jiné zase nabízí všechny jmenované.

 

Sleva na hotely

To však stále není vše, Booking.com nabízí ještě další možnost jak ušetřit nějaké ty peníze, což se vždy hodí!

 • BOOKING.COM TONIGHT
  • Další možností jak ušetřit je využívání mobilní aplikace Booking.com Tonight (http://www.booking.com/apps.html). Pokud sháníte ubytování na poslední chvíli, je to šance právě pro Vás. Po 18. hodině Booking zlevňuje některá svá ubytování (něco jako Last Minute) a můžete tak rezervací na poslední chvíli ušetřit peníze, které na cestách určitě využijete lépe.

Slevové kupony

V současné době se žádné slevové kupóny pro rezervaci ubytování na Booking.com nevyskytují, vyplatí se nás však sledovat, mohou se objevit.