Couchsurfing.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte nejvýhodnější nabídky ubytování! Než budou úplně pryč!

Najděte si svoji vysněnou dovolenou…

>> Vyberte kam chcete na dovolenou a hledejte <<

O společnosti

CouchSurfing.com je nejznámější a v současnosti největší internetový server, který nabízí bezplatné ubytování téměř kdekoliv na světě. Funguje na principu domluvy mezi místními hostiteli a samotnými cestovateli. Tento zajímavý projekt vznikl v roce 2003 v USA. V posledních letech jeho popularita stále roste a čím dál tím více uživatelů využívá jeho služeb.

Projekt CouchSurfing funguje na principu směny, nejedná se však o výměnu peněz za lůžko. V čem tedy směna spočívá? Hostitelé mají zakázáno požadovat za poskytnutí ubytování peníze, avšak od hostů se očekává, že na oplátku obeznámí hostitele se svou kulturou. Jedná se o tzv. výměnu kultur a zvyklostí. Hostitel i návštěvník tak během svého pobytu mohou např. připravit pokrmy své země, povídat si o zajímavých místech v okolí nebo tradicích. Hlavním cílem projektu je poznat nové přátele ze všech koutů světa a rozšířit své obzory.

Webové stránky CouchSurfingu mají povahu sociální sítě a jsou uzpůsobeny bezproblémové komunikaci. Bezpečnost je na prvním místě. Proto je v rámci projektu zavedeno mnoho bezpečnostních opatření. Uživatelé, kteří chtějí ubytovací služby nabízet, musí nejdříve projít ověřením pomocí platební karty či dopisu. Stránky se zobrazují v angličtině a snadno se dají přepnout do ostatních světových jazyků (čeština bohužel v nabídce zatím není).

Mimo ubytovací služby couchsurfingoví nadšenci pořádají i srazy a události s různým zaměřením, na kterých se potkávají stejně naladění lidé. Cestujete sami nebo jen chcete poznat nové tváře? Připojte se ke couchrufingové komunitě a zjistěte, kde se ve vašem okolí pořádá další akce!

CouchSurfing má také podobu aplikace, kterou je možné si stáhnout do svých elektronických zařízení (Couchsurfing travel app pro operační systémy – Android a iOS).

Návod jak si zarezervovat ubytování

Úvodní strana Couchsurfing.com

Prvním krokem je nutná registrace na webových stránkách. Ta je povinně zavedena z důvodu bezpečnosti a ověření všech uživatelů (jak hostitelů, tak i cestovatelů). Zaregistrovat se můžete přes váš Facebookový účet nebo e-mail. Zvolíte si jméno a heslo a následně o sobě vyplníte základní informace (datum narození, pohlaví, město). Hotovo! Nyní jste oprávněnými uživateli.

Doporučujeme doplnit do svého profilu další informace jako vaše zájmy, telefonní číslo a zejména jazyky, které ovládáte. Vyplněním většího množství informací zvyšujete svoji šanci na domluvu ubytování – váš profil totiž působí důvěryhodněji. Doporučujeme také provést ověření profilu pomocí platební karty, ze které pošlete určitou částku (záleží na vás, jak velkou) na účet firmy CouchSurfing. Tento krok není nutný, avšak zpřístupní vám další možnosti, které web nabízí. Peníze ze všech příspěvků se využívají k udržení chodu těchto stránek.

Vyhledávání na couchsurfing.com

Nyní už k samotné rezervaci ubytování. V horní liště zvolte možnost “Find Hosts” (Najít hostitele) a zadejte místo, kam máte v plánu vycestovat. Následně zvolte datum příjezdu a odjezdu a počet hostů. Pro výběr více kritérií klikněte na “More Filters”, kde můžete vyhledávání specifikovat podle druhu ubytování (soukromý nebo sdílený pokoj), informací o hostiteli nebo např. přítomnosti domácích mazlíčků v ubytování.

Vyberte si hostitele, který vás zaujal, a napište mu! Všechno je o komunikace a domluvě na obou stranách. Nenechte tedy nic náhodě, ptejte se, požádejte o radu a nebojte se vyzkoušet tento originální druh ubytování. Zcela jistě poznáte spoustu nových lidí z celého světa, kteří na tom byli podobně jako vy – překonali nejistotu a udělali první krok do světa couchsurfingu. Místní hostitelé se s vámi rádi podělí o zajímavé tipy, objevíte nová neturistická místa, ochutnáte lokální jídlo a určitě získáte úplně jiné zážitky z cest!

Jak ušetřit

Ušetřit přes server couchsurfing.com lze dvěma způsoby:

Nejvíce samozřejmě ušetříte na samotném ubytování, jelikož jsou tyto služby poskytovány zcela zdarma. Ve výsledku se jedná o tisíce korun, které můžete využít v cílové destinaci jinak, třeba na zaplacení vstupů, návštěvu památek či nakupování.

Druhým způsobem je poslechnout si rady hostitele. Místní obyvatelé mají větší přehled o cenách a možnostech v dané lokalitě. Mohou vám poradit, jak se vyhnout frontám u vstupu do chrámu, doporučit vzdálenější ale za to turisty nedotknutou pláž za městem nebo známého a spolehlivého průvodce do hor. Osobní tipy a zkušenosti hostitelů jsou mnohdy k nezaplacení. Nejen že můžete ušetřit peníze a čas, ale také objevit spoustu krásných skrytých míst v okolí.

Sleva na hotely

Slevy na ubytování v případě CouchSurfingu neexistují, jelikož je tento druh poskytování ubytování a služeb zdarma.

Slevové kupony

Couchsurfing.com nenabízí žádné slevové kupony.