Expedia

Expedia
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte nejvýhodnější nabídky ubytování! Než budou úplně pryč!

Najděte si svoji vysněnou dovolenou…

>> Vyberte kam chcete na dovolenou a hledejte <<

O společnosti

Expedia je americká cestovní agentura spadající pod přední světovou platformu cestovatelských služeb Expedia Group, jejichž dceřiné společnosti jsou například portály Hotels.com nebo Trivago. Existuje již od roku 1996 a v roce 2010 obdržela titul největší cestovní kanceláře světa.

Na svých webových stránkách Expedia nabízí veškeré cestovatelské služby – letenky, ubytování, volnočasové aktivity nebo pronájem auta. Můžete si tak na jedné stránce naplánovat celou dovolenou. Jistě vám přijdou vhod slevy a výhody, která Expedia nabízí po využití kombinace jejich služeb.

Webové stránky existují v několika verzích, jsou to expedia.com, expedia.ca a expedia.ie. Nabídka a ceny se mohou poněkud lišit, takže určitě stojí za to si je pohlédnout všechny. Stránky zatím nejsou dostupné v českém jazyce.

Návod jak si zarezervovat ubytování

Vyhledávání na expedia.ie
Vyhledávání na expedia.ie

Nalézt nejvhodnější ubytování na portálu Expedia je velmi snadné. Pomocí vyhledávacího boxu si můžete určit o jaký typ služeb máte zájem. V případě rezervace hotelu stačí zadat termín pobytu, lokaci a počet hostů. Po zmáčknutí tlačítka “Search” se vám zobrazí velké množství hotelů, které mají zrovna v daný termín volnou kapacitu. Pomocí filtrů, které se vám po vyhledání zobrazí na levém panelu, si je můžete roztřídit a vyfiltrovat si tak o jaký typ ubytování máte zájem. Na výběr jsou hotely podle počtu hvězd, ceny, velikosti, hodnocení návštěvníků a dalších rozmanitých parametrů. V horní liště si je navíc můžete seřadit podle ceny, vzdálenosti od centra, dle hodnocení hostů, atd.

Po rozkliknutí vybraného hotelu si máte možnost pročíst recenze návštěvníků a dozvědět se o hotelu více informací. Zároveň se vám zobrazí nabídka služeb, kterou hotel nabízí. Jsou rozděleny dle ceny do balíčků, z kterých si máte možnost vybrat.

Velkou výhodou je možnost vytvoření si vlastního profilu. Registrace je snadná podobně jako u ostatních hotelových platforem. Stačí kliknout na kolonku v pravém horním rohu s názvem “Account”. Zde se registrujete pomocí emailu nebo facebooku. Přínosem profilu může být možnost vyplnit si svoje kontaktní údaje, číslo pasu, platební kartu a další informace, které se uloží a následně se u rezervace hotelu samy automaticky vyplní. Zajisté taky oceníte mnohé slevy, které jsou nabízeny pouze registrovaným členům.

Jak ušetřit

Pokud chcete ušetřit, tak Expedia slibuje akční slevu 15% v případě, že si u nich zarezervujete letenky i s ubytováním. Také můžete využít 30% slevu při použití jejich mobilní aplikace Expedia App (k dispozici ke stáhnutí zdarma na všechna zařízení – pro operační systém Android nebo iOS).

Velkou výhodou je již zmiňovaná registrace na stránkách. Při založení profilu získáte 10% slevu a můžete využít tzv. “Experia Rewards“, které vám zaručí přístup k exkluzivním nabídkám a slevám určených pouze členům. Navíc při každé rezervaci hotelu získáte věrnostní body, které vám přinesou další slevy nebo dokonce ubytování zcela zdarma.

Pokud z nějakého důvodu musíte rezervaci zrušit, Expedia vám navíc slibuje, že se vám u většiny hotelů nebudou počítat žádné poplatky.

Sleva na hotely

Další slevy a akční nabídky naleznete po rozkliknutí kolonky “Deals”. Tyto slevy jsou časově omezené a tematicky zaměřené, takže se je vyplatí pravidelně kontrolovat. Také lze využít last minute slev, které naleznete pod kolonkou “Last Minute”.

Slevové kupony