Homeexchange.com

HomeExchange logo
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte nejvýhodnější nabídky ubytování! Než budou úplně pryč!

Najděte si svoji vysněnou dovolenou…

>> Vyberte kam chcete na dovolenou a hledejte <<

O společnosti

Viděli jste film Prázdniny s Kate Winslet a Cameron Diaz? Pamatujete si, jak si vyměnily své domy a jedna odjela do Los Angeles a druhá na anglický venkov? I když byste to možná nečekali, něco takového se neděje pouze ve filmu, ale díky společnosti HomeExchange si takovou výměnu domů můžete zažít i na vlastní kůži.

Organizace HomeExchange byla založena již v roce 1992, její popularita ale začala strmě stoupat až v roce 2006, kdy měl premiéru již výše zmíněný film Prázdniny. Na webových stránkách dnes naleznete 400 tisíc domů ze 187 zemí a 6 kontinentů, každým měsícem přibývají další a další uživatelé nabízející svá obydlí k výměně.

Co z výměny budete mít? Zažijete autentičtější formu cestování. Ponoříte se do lokální kultury. Ušetříte. Podpora HomeExchange v tom bude s vámi 24/7.

HomeExchange.com úvodní strana
Úvodní stránka homeexchange.com

Návod jak si zarezervovat ubytování

Prvním krokem je registrace pomocí tlačítka „Create an account“, které najdete v horním pravém rohu webových stránek homeexchange.com. Registrovat se můžete přes e-mail nebo Facebook. Po úspěšném přihlášení můžete začít prohlížet nabízené domy a hledat ten pravý pro vaši vysněnou dovolenou. Pokud máte předem určenou destinaci, do vyhledávací pole zadáte cíl vaší cesty, den příjezdu i odjezdu a počet hostů. Stránka vám následně zobrazí veškeré možnosti.

vyhledávání na homeexchange.com
Příklad vyhledávání na homeexchange.com

 

Svůj vyhledávací dotaz můžete ještě více upravit, například změnit data na více flexibilní. Více možností najdete pod „more filters“. Tam je například možné specifikovat, zda máte zájem o dům či byt, kolik požadujete pokojů nebo zda byste chtěli ubytování s bazénem.

Tip: Nebaví vás obepisovat řadu uživatelů, aby vám pak několik z nich napsalo, že o dům v ČR nemají zájem? Nastavte si, že chcete vyhledávat pouze uživatele, kteří mezi své preferované destinace zařadili Českou republiku.

 

Následně přes zprávu kontaktujete majitele vámi vybraného domu a domluvíte s ním podrobnosti. Až budou obě strany se vším souhlasit, potvrdí rezervaci.

HomeExchange po vás bude chtít poplatek $15/noc nebo $150/rok. Při zaplacení členství na rok můžete udělat výměn kolik chcete bez dalších poplatků. Více informací najdete zde.

Zajímavostí je, že nemusíte uskutečňovat pouze výměny. K hostiteli můžete jet i bez toho, aniž by on přicestoval k vám. Pro takové případy použijete tzv. GuestPoints (GP), kterými hostiteli svůj pobyt v jeho domě „zaplatíte“ (i v takovém případě je povinný poplatek pro HomeExchange $15/noc či $150/rok). Jak GP získat? Nějaké dostanete již při samotné registraci, další se vám připíšou po vyplnění profilu a ubytovávání hostů. Přesné hodnoty připisovaných GuestPoints i podrobnější informace zde.

Jak ušetřit

Pokud HomeExchange během 1 roku plánujete využívat častěji nebo na delší dobu, vyplatí se zaplatit si roční členství. Naopak pokud váš pobyt bude na méně než 10 nocí, výhodnější je platit za jednotlivé noci.

Nemůžete najít nikoho pro výměnu? Možná pomůže stát se ověřeným členem. Váš dům se při vyhledávání bude zobrazovat na předních pozicích, ostatní uživatelé budou vidět, že jste ověřený člen, a budou vám tak více důvěřovat. Abyste se mohli stát ověřeným členem, musíte společnosti zaslat důkaz o pravosti vaší adresy (například účet za telefon) a vašich údajů (kopii občanského průkazu). Jako bonus získáte 100 GuestPoints.

Až dorazíte na místo dovolené, přečtěte si rady a tipy hostitele. Může vám poradit, jakým místům se vyhnout, jak ušetřit za vstup nebo kde si dát chutné jídlo, které přitom nezruinuje vaši peněženku. Uvidíte, že zkušenosti hostitelů mohou být k nezaplacení.

Sleva na hotely

Slevy na ubytování neexistují, neboť za něj neplatíte. Platíte pouze poplatek za zprostředkování služeb a poskytnutou podporu.

Slevové kupony

HomeExchange slevové kupony nenabízí.