Airbnb – návod a sleva 990 Kč na první ubytování!

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

I přes to, že je dnes internet plný nejrůznějších webů nabízející ubytování, vyskytují se mezi nimi favorité, ke kterým se spousta cestovatelů rádo a často vrací. Jedním z nich je právě web Airbnb, sdružující miliony hostitelů po celém světě. Jak si ubytování na Airbnb zarezervovat a co od služby očekávat?

 

1/ Registrace

Bez registrace si bohužel jako například na jiných serverech ubytování na Airbnb opravdu nezarezervujete. Proto právě vytvoření osobního účtu bude tím prvním krokem k vašemu vysněnému ubytování. Registrace samotná je velice jednoduchá.

Zadáním svých osobních údajů a emailové adresy se během několika minut pohodlně zaregistrujete a obratem můžete začít hledat potřebné ubytování. Registrace je možná také skrz propojení účtu s Facebookem a účtem na Googlu.

Zaregistrujete-li se přes tento odkaz, získáte slevu 990 Kč na vaše první ubytování.

 

Vyhledávání ubytování na Airbnb

 

2/ Udělejte dojem na hostitele

Jakmile máte rezervaci, vřele doporučujeme zapracovat na svém osobním profilu, na což vás sama služba upozorní. Na Airbnb komunikujete přímo s hostiteli vlastnící dané ubytování a bude-li váš osobní profil přehledný a bude obsahovat podrobnější informace, bude pro hostitele mnohem snazší udělat si obrázek o budoucích hostech. Nemusíte do profilu uvádět celý životopis, bohatě stačí se stručně představit a nejlépe přidat profilový obrázek, který dá vašemu účtu ještě lepší tvář.

 

3/ Telefon jako užitečný pomocník

Nezbytnou součástí účtu je také zadání vašeho telefonního čísla. Skrz SMS zprávy vám během všech pobytů budou chodit zprávy o potvrzení ubytování, zaplacení či vás telefon upozorní na novou zprávu v konverzaci s hostitelem. Propojení účtu s vaším osobním číslem je tedy velice dobrým pomocníkem v momentu, kdy třeba nejste v dosahu internetu nebo chcete mít vše přehledně potvrzené přímo v telefonu.

 

4/ Hurá do světa

V momentu, kdy máte důkladně vytvořený a připravený účet, nezbývá nic jiného než začít hledat to pravé ubytování. Vyhledávání na webu je velice snadné a ze spousty filtrů si vyberete to pravé pro vás.

Prvním krokem je vybrání destinace. Airbnb vám dále dá na výběr, zda si chcete v daném městě vybrat pobyt, zážitek či najít restauraci. Mezi zážitky naleznete nejrůznější kurzy a workshopy či hromadné prohlídky v muzeích a spoustu dalších aktivit, které mohou zpestřit vaši dovolenou.

Dostupné ubytování naleznete pod ikonou ‚pobyty‘. Dále jen zadejte datum vašeho pobytu, počet hostů a zda máte zájem o soukromý či hotelový pokoj nebo přímo celou nemovitost. Okamžitě na vás vyskočí nabídka volných míst pro vámi vybraná kritéria a nezbývá nic jiného než si z nich vybrat. Ubytování můžete dále filtrovat dle ceny či typu vybavení.

 

5/ Mám vybráno, co dál?

Po důkladném přečtení recenzí, prohlédnutí fotografií a zvážení veškerých možností jste našli své vysněné ubytování? Výborně. Pak nezbývá nic jiného než se ozvat přímo hostiteli. Jestliže si nejste s čímkoli jistí, můžete se hostiteli ozvat i bez rezervace. Jakmile vám odpoví a vy budete stále přesvědčeni, že právě toto ubytování je to pravé, stačí zaslat hostiteli rezervaci. Jestliže jste se zaregistrovali přes tento odkaz a je tedy toto vaše první zarezervované ubytování přes Airbnb, získáte na celý pobyt slevu (nutné potvrdit při rezervaci). Jakmile odešlete rezervaci, kterou bude hostitel muset potvrdit, budete přesměrování na zadání údajů o vaší platební kartě. Můžete si vybrat, zda celou částku uhradíte hned či část později, doporučujeme však celou sumu za pobyt zaplatit naráz. Ve chvíli, kdy již máte zaplaceno, stačí jen čekat na vybraný čas a odjet na dovolenou.

 

Detail ubytování, souhrn objednávky i se slevou z cestovního kreditu

 

6/ Jak se do ubytování dostanu?

V tomto případě záleží jen a pouze na rozhodnutí hostitele. Někteří hostitelé se s vámi setkají osobně přímo u ubytování, předají vám klíče, ukáží, co a jak a zase odejdou. Spousta hostitelů pak dává přednost ukrytí klíčků v malých schránkách s kódem, kde si klíč můžete po příchodu na ubytování vyzvednout. Veškeré tyto informace by měly být uvedeny již v popisu ubytování, jestliže se tam o nich nedočtete, v průběhu vaší komunikace s hostitelem se bližší informace jistě dozvíte.

 

Jaké jsou výhody a nevýhody Airbnb? 

Výhody

  • Zaregistrujete-li se přes tento odkaz, získáte automaticky slevu na vaše první ubytování, a to v hodnotě až 990 Kč!
  • Na Airbnb komunikujete přímo s majitelem ubytování, který vyřizuje veškeré záležitosti od příjmu platby po potvrzení ubytování. Nemusíte se tedy bát, že by se vaše registrace ztratila v hromadném registračním systému.
  • U většiny nabídek naleznete i recenze od předešlých hostitelů. V případě, že nevíte, zda ubytování zarezervovat, mohou vám pomoci k snazšímu rozhodování.
  • Airbnb nenabízí pouze ubytování v obyčejných domech a pokojích hotelového stylu. V nabídce naleznete takové skvosty jako domečky na stromech i na vodě, kouzlené sruby uprostřed divoké přírody či ubytování v interiéru letadla. Nabídka je opravdu široká.
  • Airbnb není jen ubytování. Vybrat si tu můžete také z nespočtu exkurzí, kurzů a jiných volnočasových aktivit, na které získáte přes tento odkaz slevu.
  • Jakmile pozvete svou rodinu či své kamarády na Airbnb a oni si díky vám založí účet, získají cestovní kredit jako oni, tak vy a můžete slevy na ubytování čerpat i dále.

 

Airbnb není jen o ubytování

Nevýhody

  • K získání ubytování vede klikatější cesta než k pouhé rezervaci pokoje na hotelu. Musíte se nejprve zaregistrovat a až poté hledat ubytování.
  • Jste odkázáni sami na sebe a nemáte k dispozici žádného recepčního, který by vám poradil, co a jak. Hostitel samotný většinou nebydlí v přímé blízkosti ubytování a v případě nějakého akutního problému může být těžší hledat rychlé řešení.
  • Bohužel se může stát, že vám krátkou chvíli před příjezdem hostitel ubytování zruší, ať z osobních či jiných důvodů, a vy budete muset hledat ubytování jiné. Není to častá záležitost, ale stává se to.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje