Evropská karta mládeže (EYCA) – co to je a jak ji mohu získat?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Že jste ještě neslyšeli o evropské kartě mládeže? V tom případě byste to měli napravit, a to rychle! Jak si ji zařídit a co vše s ní můžete získat se dozvíte níže!

O co se vlastně jedná?

Evropská karta mládeže, zkráceně EYCA, je mezinárodní průkaz pro všechny mladé, a to ve věku od pěti do třiceti let. V rámci Evropy je to vůbec nejrozšířenější slevová karta pro mládež, kterou aktuálně vlastní více než šest milionů lidí. Využít ji můžete v opravdu širokém spektru aktivit a oblastí života, a to od hudby až po cestování. Velkou výhodou je, že pro získání karty a využívání slev nemusíte být student.

Jak ji mohu získat?

K získání karty vede pár opravdu snadných kroků, jediné, co musíte udělat, je vyplnění online registračního formuláře s požadovanými informace. V tomto formuláři je nutné vyplnit jméno a příjmení, datum narození a emailovou adresu. Do přílohy je pak nutné vložit oskenovanou průkazkovou fotografii a potvrzení o studiu v případě, že chcete zažádat o studentskou verzi karty. Nejste-li student, potvrzení vkládat nemusíte a bude vám vydána klasická forma.

Cena karty je 100 Kč. Přímo ve formuláři si můžete zadat, zda chcete platit převodem, online či dobírkou při převzetí, v tomto případě však celková cena stoupne na 181 Kč. Karta vám tedy bude doručena Českou poštou (nutné zadat fakturační údaje), jste-li z Prahy, můžete si kartu vyzvednout osobně, a to v sídle České rady dětí a mládeže. Platnost karty je jeden rok, po uplynutí této doby je možné si ji ve svém účtu prodloužit.

 

Jak mohu využívat slevy?

Slevu jste oprávněni čerpat v momentu, kdy je vaše platba přičtena na účet protistrany. Nevadí tedy, že kartu ještě fyzicky nevlastníte, stačí se přihlásit do mobilní aplikace Youth Card. Tu si můžete stáhnout na Google Play či v Apple Storu, stačí se pak jen přihlásit skrz číslo karty a identifikační číslo, které naleznete ve svém uživatelském účtu. V této aplikaci pak naleznete online verzi vaší karty a můžete ji bezproblémově užívat, dokud vám nedorazí i karta samotná.

Samotné užívány karty pak spočívá v tom, že se při platbě dané aktivity prokážete jejím předložením. Platíte-li předem online, je nutné zadat kód karty v příslušném okénku, přes které je možné slevu uplatnit.

Na co všechno můžu kartu využít?

Evropskou kartu mládeže využijete nejen v České republice, ale v dalších 38 státech, kde si můžete vybírat až z neuvěřitelných 60 000 slevových nabídek. Jak již bylo řečeno, škála slev je opravdu bohatá. Slevy si můžete užívat nejen v rámci cestování, ale také využít slevy na módu a oblečení, sport, občerstvení, hudbu a umění, literaturu či umění a hrady a zámky. Slev je však mnohem, mnohem více, stačí si prohlédnout nabídku na jejich webových stránkách. Z těch světoznámých atrakcí můžete využít slevu například na vstup do Sagrada Familia v Barceloně, do Disneylandu v Paříži či využít nespočet slev pro lyžovačku v Rakousku!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.