Festival v Benátkách v roce 2020

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vyhlášený a opěvovaný benátský karneval se pomalu ale jistě blíží a vy byste chtěli být tentokrát jeho součástí? Co vše zařídit předem, a co očekávat? Čtěte dál a dozvíte se vše, na co jste chtěli znát odpověď.

Plánujte předem

Počátky benátského karnevalu se datují již do 11. století. Za tu dobu prošel festival značnou řadou změn a vylepšení. Stejně tak jeho věhlasnost nabrala na nevídaných obrátkách a rok za rokem do Benátek míří během tohoto téměř třítýdenního období tisíce a tisíce návštěvníků nejen z Evropy.

Tentokrát se bude karneval konat mezi 8. a 25. únorem 2020. Jestliže však chcete tuto slávu doopravdy vidět na vlastní oči, začněte si zařizovat vše potřebné za včas.

V každém případě mějte na paměti, že toto období je v Benátkách jedno z nejžádanějších, čemuž také odpovídají ceny ubytování a letenek. Hotely bývají vyprodány i měsíce dopředu, čím dříve tedy rezervaci učiníte, tím lépe pro vás.

Ceny letenek jsou proměnlivé a záleží s jakou leteckou společností chcete cestovat. Jestliže chcete však co nejvíce ušetřit, hledejte letenky u společnosti Ryanair či WizzAir. Letenky do Benátek se často vyskytují v akci a vy tak můžete pořídit zpáteční letenku i v rozmezí 300-600 Kč, což je na termín karnevalu výborná cena. Letenku navíc můžete zakoupit i jako dárek na Valentýna a strávit svátek zamilovaným se svou drahou polovičkou v ohromující atmosféře benátských ulic.

Další možností je samozřejmě zakoupit si poznávací zájezd s některou z cestovních kanceláří, v jejichž nabídce benátský karneval pravidelně figuruje. Tyto zájezdy bývají ve většině případů krátkodobé, jeden den vám zabere cesta autobusem tam, následně strávíte den v Benátkách, a přes noc jedete opět domů. Ceny se pak pohybují od 1200 – 4000 Kč.

Co vás vlastně čeká?

Úvodní, a jedna ze tří nejvýznamnějších částí karnevalu, proběhne večer 8. února v 19 hodin. Jedná se o vodní průvod se skvělou světelnou show. Hned následující den v 11 hodin dopoledne proběhne větší vodní průvod, který započne na Velkém kanále, a který přichází sledovat tisíce diváků a na ulicích podél kanálů není téměř k hnutí. Další významnou částí festivalu je let anděla, který se tentokrát uskuteční v neděli 16. února, a dále let orla, jehož datum připadá vždy na poslední neděli karnevalu, v tomto případě 23. února. Závěrečným aktem celého festivalu je vzlet lva, který se uskuteční 25. února přesně v 17 hodin.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.