Festival v Benátkách v roce 2020

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vyhlášený a opěvovaný benátský karneval se pomalu ale jistě blíží a vy byste chtěli být tentokrát jeho součástí? Co vše zařídit předem, a co očekávat? Čtěte dál a dozvíte se vše, na co jste chtěli znát odpověď.

Plánujte předem

Počátky benátského karnevalu se datují již do 11. století. Za tu dobu prošel festival značnou řadou změn a vylepšení. Stejně tak jeho věhlasnost nabrala na nevídaných obrátkách a rok za rokem do Benátek míří během tohoto téměř třítýdenního období tisíce a tisíce návštěvníků nejen z Evropy.

Tentokrát se bude karneval konat mezi 8. a 25. únorem 2020. Jestliže však chcete tuto slávu doopravdy vidět na vlastní oči, začněte si zařizovat vše potřebné za včas.

V každém případě mějte na paměti, že toto období je v Benátkách jedno z nejžádanějších, čemuž také odpovídají ceny ubytování a letenek. Hotely bývají vyprodány i měsíce dopředu, čím dříve tedy rezervaci učiníte, tím lépe pro vás.

Ceny letenek jsou proměnlivé a záleží s jakou leteckou společností chcete cestovat. Jestliže chcete však co nejvíce ušetřit, hledejte letenky u společnosti Ryanair či WizzAir. Letenky do Benátek se často vyskytují v akci a vy tak můžete pořídit zpáteční letenku i v rozmezí 300-600 Kč, což je na termín karnevalu výborná cena. Letenku navíc můžete zakoupit i jako dárek na Valentýna a strávit svátek zamilovaným se svou drahou polovičkou v ohromující atmosféře benátských ulic.

Další možností je samozřejmě zakoupit si poznávací zájezd s některou z cestovních kanceláří, v jejichž nabídce benátský karneval pravidelně figuruje. Tyto zájezdy bývají ve většině případů krátkodobé, jeden den vám zabere cesta autobusem tam, následně strávíte den v Benátkách, a přes noc jedete opět domů. Ceny se pak pohybují od 1200 – 4000 Kč.

Co vás vlastně čeká?

Úvodní, a jedna ze tří nejvýznamnějších částí karnevalu, proběhne večer 8. února v 19 hodin. Jedná se o vodní průvod se skvělou světelnou show. Hned následující den v 11 hodin dopoledne proběhne větší vodní průvod, který započne na Velkém kanále, a který přichází sledovat tisíce diváků a na ulicích podél kanálů není téměř k hnutí. Další významnou částí festivalu je let anděla, který se tentokrát uskuteční v neděli 16. února, a dále let orla, jehož datum připadá vždy na poslední neděli karnevalu, v tomto případě 23. února. Závěrečným aktem celého festivalu je vzlet lva, který se uskuteční 25. února přesně v 17 hodin.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.