Jak koupit letenky jako dárek?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Máte ve své rodině či v okruhu blízkých přátel vášnivého cestovatele a nevíte, co mu nadělíte pod stromeček? Cestovatelských dárků je celá řada, mezi ty vůbec nejlepší patří však darování nového cestovatelského zážitku, a to například v podobě letenky. Jak zakoupit letenky jako dárek a čeho se vyvarovat?


Rozhodli jste-li se pro nákup letenek jakožto vánočního dárku, je tu několik věcí, které byste měli mít rozhodně na paměti.

Nejlepší variantou pro darování letenek je letenka ve formě dárkového poukazu. Nepřikazuje vám totiž vybrat určitou destinaci a určité datum, a proto si finální destinaci i období může vybrat obdarovaný zcela sám. Dárkové poukazy lze zakoupit jak u mnoha leteckých společností přímo na jejich webových stránkách, tak i u prodejců letenek, kde jsou však ceny letenek vždy o něco vyšší než přímo na stránkách letecké společnosti. Dárkové poukazy mohou mít v naprosté většině případů libovolnou sumu, může se však stát, že bude určena minimální vložená částka (např. 500 Kč). Jakmile vybranou částku uhradíte a bude připočtena na účet protistrany, dárkový poukaz vám bude zaslán na vaši emailovou adresu a vy jím budete moci následně obdarovat své blízké. Je však třeba pamatovat na to, že dárkové vouchery mají určitou časovou platnost. Proto je lepší poukázky využít zavčasu, aby nakonec zcela nepropadly.


V případě, že chcete dotyčného obdarovat přímo letenkou, musíte dopředu počítat s tím, že můžete vybrat nevhodné datum. Jelikož se letenky kupují na dané jméno je těžší v případě nevyhovujícího data jméno na letence změnit, přesto některé aerolinie tuto možnost zajišťují zdarma. 

 

Celkově však mnohem více doporučujeme vybrat možnost dárkového poukazu. Vyhnete se tak problémům se špatně zvoleným datem či přímo destinace. Zaručujeme však, že radost z takového dárku bude obrovská!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.