Jaké dárky vybrat cestovatelům k Vánocům?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vánoce se nezastavitelně blíží a opět vyvstává otázka, co pořídíme našim nejbližším pod stromeček. Jestliže se ve vaší rodině navíc nachází nějaký vášnivý cestovatel, rozhodně mu uděláte největší radost správnou cestovatelskou vychytávkou. Nevíte však, co všechno široká nabídka trhu nabízí? Inspirujte se v následujících řádcích.


Zaznamenat zážitky? Důležitý!

Jestliže patří vámi vybraný cestovatel do skupiny těch, kteří si za každých okolností zaznamenávají své zážitky, udělejte mu radost něčím, kde budou všechny jeho cesty zaznamenány na další desítky let. Nechte například vyvolat fotoknihu s fotkami z jeho cest, či pořiďte fotoalbum, kde si své vyvolané zážitky bude moci sám ukládat. Nebo je snad váš známý vášnivý pisálek? Pořiďte mu cestovatelský deník, kde si bude moct zapisovat veškeré zážitky a detaily, které by mu mohly v průběhu času vypadnout z hlavy. Skvělou volbou může být také nástěnná stírací mapa světa. Pokaždé, kdy se vrátí z cesty domů, může si danou zemi setřít a postupem času sledovat, jak se mapa plní novými místy. Navíc také skvěle poslouží jako stylový doplněk do bytu.


Praktické dárky jsou skvělou volbou

Ať si říká, kdo chce, co chce, praktické dárky jsou jedny z těch nejlepších. Pro vášnivé cestovatele to však platí dvojnásob. Perfektním dárkem může být například cestovní nádobí, a to zejména v případě, že váš příbuzný či známý rád kempuje. Určitě ale sáhněte po skladovacích sadách nádobí, které lze jednoduše stlačit a ušetří vám tak často velmi cenné místo. Další volbou může být i termohrnek či termoska, která uchová nápoj teplý i při velmi nízkých teplotách. V tomto případě se však hodí investovat větší peníze. Některé termohrnky totiž neudrží teplo ani pár hodin. Jestliže je však váš známý milovník kávy, největší radost mu udělá cestovní presovač neboli přenosný mini kávovar. Ten vám vytvoří geniální espresso kdekoli, kde budete mít po ruce horkou vodu a mletou kávu. Dále bychom určitě doporučili cestovní stativ, který lze upevnit úplně všude, a udělá radost vášnivým fotografům. Ve výbavě každého správného cestovatele nesmí chybět ani powerbanka, opět platí, že je lepší investovat a popřípadě se i poradit s odborníkem.


Nikdy není pozdě se vzdělávat

V případě, že váš cestovatel rád objevuje nová místa i skrz četbu, neváhejte a kupte mu nějakou knihu. Navštívíte-li knihkupectví, budete mile překvapeni, kolik knih s cestovatelskou tématikou náš trh nabízí. Pokud víte, že budete obdarovávat někoho, kdo má v budoucnu naplánovanou cestu do určité destinace, udělejte mu radost cestovním průvodcem. Ideální volbou je i cestopis, nezáleží či český či zahraniční, nabídka je opravdu široká a jistě vyberete ten pravý. V neposlední řadě je skvělou volbou i zaplacení jazykového kurzu, online či prezenčně. Víte-li tedy, že se ve vašem okolí chce někdo zdokonalit v nějakém jazyku, není lepší volby než ho obdarovat právě podobným kurzem. Uvidíte, že bude nadšený!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.