Kam za potápěním v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Neobjevujte svět jen na souši, ale poznejte krásu světa i pod mořskou hladinou. Absolvujte kurz potápění, nebo jen vezměte šnorchl, ploutve a prozkoumávejte krásy zátok. Přinášíme seznam nejlepších míst na potápění v Evropě. K absolutní pohodě vám už stačí jen rezervovat si ubytování a absolutní relax může začít.

Ostrov Gozo – Malta

Ostrov Gozo nabízí skvělé klimatické podmínky po celý rok. Teplou, čistou vodu a nekonečné hloubky Středozemního moře. Ubytujte se na Maltě a užít si můžete také okružní jízdu v Modré laguně nebo se vydat na prozkoumání místní krajiny.

Ramla l-Hamra Bay, Gozo, Malta
Gozo

Tenerife – Španělsko

Tenerife je jednou z nejslunnějších oblastí v Evropě. Nabízí průzračnou vodu, kterou navštěvují potápěči z celého světa celoročně. Užasnete nad místní kouzelnou podmořskou faunou i florou. Zaplavat si také můžete s překrásnými želvami.


Playa Paraiso
Tenerife

Losinj – Chorvatsko

Losinj patří mezi nejoblíbenější destinace pro milovníky přírody – pozemní i podmořské. Navíc zde není v průběhu roku přeplněno, takže vás čeká i klidná, pohodová dovolená. Ubytovat se můžete buď přímo zde nebo v Zadaru či Pule. Navíc přiletět můžete rovnou až do Losinje.

Losinj

Capri – Itálie

Na tento „modrý ostrov“, jak je Capri často přezdíváno jezdila i světoznámá zpěvačka Mariah Carey, která toto místo milovala. Nabízí toho opravdu hodně, a tak přitahuje ty nejnáročnější cestovatele. Užijete si zde čistou křišťálovou vodu i bílé skály, a to ještě nemluvíme o místním bohatém podmořském světě. Vydejte se také na výlet do Modré jeskyně (Grotta Azzurra) nebo do Augustinových zahrad.

Faraglioni, Capri, Itálie
Capri

Pembrokeshire – Velká Británie 

Tohle místo najdete v jihozápadní Walesu, disponuje dechberoucími sceneriemi a nejlepšími plážemi v Evropě. Obdivujte skalnaté pobřeží i jedinečnou faunu a floru zde žijící. Místo inspirovalo i režiséry Robina Hooda. Vypravte se sem a užijte zde úžasné prázdniny.


Pembrokeshire

Murcia – Španělsko

Jednou z nejbáječnějších destinací na potápění je také oblast Murcia ve Španělsku. Je jednou z nejslunnějších oblastí v Evropě a nabízí ideální podmínky pro potápění. Kochat se zde můžete jedinečnou floru a faunu. Hotel si zarezervujte přímo ve městě Murcia a budete tak mít vše na dosah ruky.

Murcia

Brač – Chorvatsko

Ostrov Brač nabízí dokonalou přírodu pro milovníky fauny i flory. Jedná se o největší ostrov ve střední Dalmácii a řadí se mezi nejlepší ostrovy na světě. Podmořský svět vás naprosto okouzlí a pobyt zde bude nezapomenutelným zážitkem.

Brač

Janov – Itálie

Navštivte hlavní město Ligurie, ležící na severozápadu Itálie. Zde můžete podvodní svět obdivovat nejenom při potápění, ale můžete také navštívit podmořské akvárium. Vydejte se také do opatství Abazzia Di San Fruttuoso. Najdete zde také původní sochu Krista z roku 1954, vyrobenou z medailí atletů, zbytků lodí i kanonů. Sochu této repliky najdete po celém světě. Kvalitní ubytování seženete rovnou v Janově.


Janov

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Inland Sea malta
Cestování

Kdy zakoupit first minute dovolenou?

Léto je tu co nevidět, s čímž přichází také plánování dovolené. Zjistěte, kdy zakoupit first minute zájezdy a s jakými cenami počítat.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.