Kdy zakoupit first minute dovolenou?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

S každým rokem se vrací období, kdy nám na mysl vyvstává myšlenka, kam a kdy se letos vydáme na dovolenou. Dáváte-li však přednost zájezdům s cestovními kancelářemi, které vám v balíčku nabídnou vše od letenky po stravu, je dobré mít na paměti, kdy je vhodné tyto zájezdy objednávat. Kdy si tedy vyhlídnout tu pravou nabídku podle vašich představ, aniž byste prodělali kalhoty?

Mějte flexibilní požadavky

V první řadě je důležité si říci, že čím víc vám „bude jedno“, kdy a kam poletíte, tím víc ušetříte. V momentu, kdy si nastavíte nekompromisní požadavky ohledně destinace, ceny, délky pobytu, případně i úrovně hotelu, setkáte se s poměrně malým úspěchem a shodou.

Čím více tedy budete ohledně svých požadavků flexibilní, tím lépe se vám bude daný zájezd hledat. Samozřejmě chápeme, že mnoho z vás může mít přesně daný termín, či kratší období, během něhož musí vyčerpat dovolenou. Dáte-li si však ten čas a práci s průzkumem nabídek, určitě se pro vás najde ta pravá.

Kdy začít hledat

Chcete-li mít svou dovolenou naplánovanou se značným časovým předstihem a ušetřit si tak čas i nervy s čekáním na vytoužený last minute, můžete naopak házet očkem po first minute zájezdech.

Vůbec první nabídky first minute zájezdů se vyskytují již koncem roku, popřípadě na přelomu prosince a ledna. V tu dobu jsou však stále v plném proudu nabízeny last minute zájezdy do destinací, kde není po zimním počasí ani vidu ani slechu. Do těchto destinací patří například oblíbené Kanárské či Kapverdské ostrovy, popřípadě i Egypt.

Širší nabídka first minute zájezdů se tedy začíná vyskytovat od poloviny ledna, na začátku února. V této době na trhu narazíte již na značné množství nabídek first minute zájezdů, jejichž počet už převyšuje i zájezdy na poslední chvíli.

Touhle dobou tedy narazíte na akční first minute zájezdy (bereme-li v potaz zejména all inclusive zájezdy) do téměř všech nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších letních destinací. Vybírat si tedy můžete jak z nespočtu řeckých ostrovů, tak zemí jako je Turecko, Egypt, Bulharsko, Tunisko či Spojené arabské emiráty. Ceny týdenních zájezdů v tuto dobu začínají již na sumě okolo 8000-9000 Kč za osobu, což je víc než lichotivá cena.

Prohlédnout aktuální nabídku first minute zájezdů

V hlavní sezoně či mimo?

Ceny zájezdů se budou často odvíjet i od toho, zda daný termín zapadá do hlavní turistické sezony (ve většině destinací červenec a srpen) či mimo hlavní sezonu (květen, červen, září, říjen). Máte-li zájem vycestovat během hlavní sezony, nejlepší doba nákup pro first minute zájezdů je leden, popřípadě první polovina února. V tuto dobu jsou ceny stále dost nízké. Díky tomu, že se však jedná o nejžádanější termíny, cestovní kanceláře s postupem času ceny výrazně zvedají a zakoupit all inclusive zájezd na hlavní sezonu v předstihu přibližně dvou měsíců před odletem, ještě k tomu za akční cenu, je téměř nemožné. Může se stát, že se díky stornům některá místa uvolní a cena klesne. Čekat na tento moment se však ne vždy vyplatí.

Skvělou volbou tedy může být i vycestování během vedlejší sezony. Spousta destinací, jako je například Řecko, Španělsko či Turecko, má již v této době teploty z části odpovídající hlavní sezoně, tudíž se určitě nemusíte obávat, že byste o svou prosluněnou dovolenou přišli. V případě mimosezonních zájezdů však spíše doporučujeme počkat si na last minute nabídky. Díky tomu, že jsou tyto měsíce stále ve znamení školní docházky, není o ně takový zájem jako během letních prázdnin. Proto se často doprodávají až na poslední chvíli a můžete tak oproti nákupu na začátku roku ušetřit slušné peníze. Častokrát navíc narazíte i na opravdu ohromující nabídky, které by vám jindy utekly. Dalším plusem může být samozřejmě i to, že letoviska jsou během vedlejší sezony o něco méně zaplněná než během července a srpna, kdy pukají ve švech.

Sečteno, podtrženo, s hledáním first minute zájezdů pro hlavní sezonu započněte již během ledna, popřípadě během února. Zakoupíte zájezdy za skvělou cenu a nabídka bude navíc stále hodně pestrá a široká. Jestliže však plánujete k moři vyrazit mimo červenec a srpen, doporučujeme vyčkat a počkat si ještě na nižší cenu. Opravdu se to může vyplatit! Šťastnou cestu a plno krásných zážitků! ????

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.