Nejkrásnější národní parky v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Nechte se okouzlit krásou divoké přírody, vydejte se s námi na kouzelnou procházku na čerstvém vzduchu a vyčistěte si hlavu od každodenních povinností. Představujeme nejkrásnější národní parky Evropy. Zarezervujte si ubytování přímo u těchto parků a nenechte se při obdivování jejich krásy ničím rušit.

Plitvická jezera – Chorvatsko

Plitvická jezera jsou součástí krasové oblasti Dinárských hor a díky svému složení jsou považovány za jednu z nejlepších krasových oblastí světa. Leží na horním toku řeky Korana mezi horami Velká a Malá Kapela v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou. Najdete zde na 140 vodopádů, 20 jeskyň a různých zřídel. Okouzlí vás také 16 jezírek, na jejichž barvu mají vliv unikátní bakterie, které zde žijí. Barva jezer se tak neustále mění od azurové až po tmavě modrou.

Saské ŠvýcarskoNěmecko

Národní park Saské Švýcarsko leží v Sasku u města Drážďany. Park je rozdělen na 2 části – německou a českou (České Švýcarsko) – o celkové rozloze 93km2. Nejznámější skalní formací je Bastei, která je turisty nejoblíbenější, i díky úžasnému skalnímu mostu Basteibrück. Zaujmout vás mohou i pozůstatky hradu Neurathen. V němém úžasu vás ale nechá místní krajina.

Dolomity – Itálie

Dolomity jsou dlouhé pohoří tvořící jižní úpatí Alp. Jsou rozděleny na provincie Belluno, Jižní Tyrolsko a Trentino. V provincii Belluno leží vysoký horský průsmyk Passo Falzarego, od kterého je to kousek na Piccolo Lagazuoi, které vám nabídne nezapomenutelné výhledy. Vyrazit můžete buď pěšky nebo se svezte místní lanovkou.

Ecrins – Francie

Ecrins je jedním z 10 francouzských národních parků a leží v jihovýchodní části této země. K vidění jsou zde ledovcová údolí, alpské pastviny a krásná jezera. Park byl označen titulem Evropský horský park. Vydejte se právě sem a odhalte všechny jeho krásy.

Národní park Durmitor – Černá Hora

Park najdete na severu Černé Hory mezi řekami Pivou a Tarou. Jeho rozloha je 39 tis. akrů a nejvyšším vrcholem je Bobotov kuk (2 523m.n.m.). Park byl v roce 1980 zapsán na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Najdete zde nejrůznější krasové jevy, jako jsou jeskyně, propasti nebo závrty. V pohoří je ukryto na 19 jezer ledovcového původu.

Národní park Triglav – Slovinsko

Triglav je slovinský národní park pojmenovaný podle stejnojmenné hory, která je jakýmsi srdcem parku. Převládá zde vysokohorský kras s alpskou florou, ale v jihozápadní části najdete i vliv středomořského ovzduší. Ze zvířat můžete obdivovat jeleny, kozorohy, medvědy nebo kamzíky.

Ordesa – Španělsko

Ordesa je jedním z nejstarších parků ve Španělsku. Leží v Pyrenejích a jako národní park je zapsán na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Uvidíte pastviny ležící na úpatí monte Perdido, po kterém vedou snadno přístupné stezky. Ty vás dovedou až např. k vodopádu Cola de Caballo nebo k výhledu Garganta . Ze zvěře se setkáte s vychucholem pyrenejským, který připomíná krtka. Endemitem z říše flory je zde orlíček pyrenejský.

Goreme – Turecko

Goreme je park známý díky svým skalnatým „pohádkovým komínům“ a také Muzeem pod širým nebem, které je tvořené nejrůznějšími kostely, kláštery, podzemními městy, jako jsou Kaymakli, Derinkuyu, Mazl Ozkonak a mnoho dalších. Pohádkové komíny byly vytvořeny erozemi v řádu milionů let. Vydejte se do těchto míst při západu slunce a ulovte ty nejlepší fotografie.

Vatnajokul – Island

Skládá se z ledovce Vatnajökull a přilehlých oblastí. Pak byl navrhnut na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud razíte do islandské divočiny, je potřeba, abyste byli řádně připraveni na možnou náhlou změnu počasí.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.