Nejlepší evropské roadtripy

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Pestrobarevný park Güell

Z Dubrovníku do Puly

Kdo by neznal chorvatský Dubrovník! Mohutné středověké hradby města a úzké přeplněné přímořské uličky. Dubrovník se ale díky obrovskému množství památek řadí mezi nejhezčí města v Evropě. Dostanete se sem pohodlně letecky a tady už jen stačí si pronajmout auto, třeba přímo na letišti v Dubrovníku. Rozhodně ale z tohoto města hned neutíkejte, přespěte zde alespoň jednu noc a nechte si nejlépe celý den na prozkoumání romantických zákoutí tohoto kouzelného místa. Až budete mít Dubrovníku dost, sedněte do auta, natankujte plnou nádrž a vydejte se na tuto cca 8 hodin dlouhou cestu. Je ale škoda ji jen prosedět v autě, a tak počítejte sem tam s nějakou tou zastávkou. Např. na Makarské riviéře, ve Splitu, Trogiru nebo Šibeniku. Určitě si nesmíte nechat ujít Zadar při západu slunce nebo Nin. Vydejte se přes Rijeku a zastavte se v Rovinj, což je něco jako Saint Tropez Chorvatska. V Pule, kde se můžete ubytovat, navštivte římský amfiteátr a až už budete mít i Puly dost, vydejte se na místní letiště, odkud můžete letět domů.

Madeira – podél ostrova

Madeira se neskládá jen z jednoho, ale hned z několika ostrovů. Známý je především Porto Santo, především díky svým zlatavým plážím a ostrov Desertas. Madeira nabízí romantická zákoutí a je jako stvořená pro cestování. Ubytujte se např. v Funchalu, hlavním městě ostrovů a navštivte De Lobos, Cabo Girao, Calheta, Porto Moniz i jeho jezírka vulkanického původu, ve kterých se můžete skvěle vykoupat. Nebo se vydejte do Santana a poznejte jeho jedinečnou architekturu. Zdolat jeden z místních vrcholů Pico do Arieiro nebo Pico Ruivo. Určitě nezapomeňte navštívit místní kouzelný les.

Toskánsko – Itálie

Toskánsko je jednou z nejkrásnějších oblastí Itálie. Na své si zde cestovatelé přijdou v průběhu celého roku. Svou trasu začněte v kouzelné Florencii, na kterou si ponechte alespoň 2 dny, abyste pořádně nasáli místní atmosféru. Poté vyrazte do Pisy, která je známá svou nakloněnou věží, do Luccy a San Gimignano. Dalším místem, kde můžete přespat je Siena. Určitě nesmíte minout Bagnaretio, skrytý klenot Evropy. Toskánské sluníčko si nejlépe užijete na ostrově Elba. Pokud máte více času, můžete zvolit přílet do Benátek, z nich zamířit do Florencie a následně se přesunout do Pisy. Z té pak můžete zamířit do Říma, nebo pokračovat dál do Neapole.

Pobřeží Portugalska

Porto se řadí mezi nejkrásnější města Evropy, proto vaši cestu začněte rovnou tady. Než usednete za volant, nechte si pár dní na prozkoumání tohoto skrytého koutku. Auto si můžete pronajmout hned na letišti v Portu a jako první zastávku doporučujeme Pinhao v údolí řeky Douro. Cesta sem vám bude trvat max. půl hodiny. Objevovat můžete místní vinice, ochutnat místní víno nebo se vydat na okružní plavbu po řece Douro. Údolí této řeky je zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Až se Porta nabažíte, vydejte se směrem k Aveiro, kterému se také přezdívá „Portugalské Benátky“. Minout nesmíte také Coimbra a nejstarší univerzitu v Evropě. Zajímavou zastávkou je také Leiria s pevností Peniche, dále Sintra, pobřeží Estoril a město Cascais, bývalé letní sídlo portugalské královské rodiny. Dojeďte až do Lisabonu, hlavního města. Zde najdete spoustu památek, a tak si ponechejte  alespoň 2-3 dny volna. Další zastávkou bude Setubal směrem k Algarve. Objevovat můžete např. Lagos, Portimao, Albufeira. Ubytujte se na pár dní v Algarve a užívejte si místní okolí.

Cesta za sluncem – Katalánsko

Katalánsko se řadí mezi jednu z nejoblíbenějších oblastí. Nabízí krásné oblasti jako je Cadaques, Rosas, Tossa de Mar, Girona, Palamos, Barcelona, Besalu a další. Každý si zde přijde na své, ať už jedete za sluncem, chcete si užít moře, krásné pláže nebo přírodu. Vydejte se z Barcelony a jeďte podél pobřeží do Tossa de Mar, přes Palamos, Rosas, Cadaques, Besalu a Gironu, zpět do Barcelony, kde navštivte Sagrada Familia a spoustu dalších památek. Užijete si nezapomenutelnou dovolenou.

Příroda na Ibize – Španělsko

Přesvědčte se o tom, že Ibiza není jen o propitých večírcích, ale nabízí také skvělé výlety místní krajinou. Na letišti v Ibize si pronajměte auto a zarezervujte hotel. Nechte se okouzlit tyrkysovými řekami, borovicovými lesy i nezastavěnou krajinou. Mezi jednu z nejoblíbenějších aktivit patří také potápění.

Pobřeží Amalfi – Itálie

Pobřeží Amalfi je jedním z nejlépe hodnocených výletních tras. Pronajmout auto si můžete na letišti v Neapoli a půjčte si rovnou kabriolet. Na místních silnicích jeďte pomalu, místní krajina je čarokrásná, stejně tak jako vesnice. Ubytujte se v Neapoli a vydejte se na objevování mnoha krásných vesnic jako je Praiano, Amalfi, Positano nebo Ravello. Na své cestě nezapomeňte navštívit Pompeje.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.