Nejlepší filmové destinace

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Evropa nejenomže fascinuje cestovatele z celého světa, ale také se stala inspirací a předlohou mnoha filmových umělců. Vydejte se s námi po stopách filmů, jako jsou Star Wars, James Bond a mnoho dalších. Rezervujte si ubytování v těchto destinacích a zažijte skvělou dovolenou.

Notting Hill – Londýn – Velká Británie

Vzpomínáte si na film Notting Hill? Nebudete tomu věřit, ale tento film se natáčel přímo v Londýně. Barevné domy v Notting Hillu najdete přímo tady. Následujte Julii Roberts a Hugha Granta a objevujte romantická zákoutí hlavního města. Nezapomeňte si zakoupit London Pass a využijte jeho slev. Rezervujte si ubytování přímo v srdci Londýna.

 

Robin Hood – Pembrokeshire – Velká Británie

Oblast Pembrokeshire obdržela ocenění Nejlepší pláž Evropy, ale díky své divoké přírodě a krásným pobřežím zaujmula také režiséry filmu Ridleyho Scotta Robin Hood, jehož hlavní roli ztvárnil Russel Crowe. Oblast Pembrokeshiru jste mohli také vidět v televizním seriálu Sherlock, který se odehrává v městečku Tenby.

Harry Potter – hrad Alnwick – Velká Británie

Také hrad Alnwick je známý z několika filmů. Točil se zde např. Robin Hood, Válka Roseových nebo všem dobře známý Harry Potter. Vévoda Percy žije se svou rodinou pouze v části hradu a ta druhá se v létě otevírá veřejnosti. Vydejte se na Alnwick Castle a objevte kouzlo Bradavic.

 

Talentovaný pan Riplay – hrad Ischia – Itálie

Ischia je jednou z nejkrásnějších destinací oceněnou Evropskou destinací dokonalosti. Vydejte se po stopách Jude Law, Matta Damona, Gwyneth Paltrowové, Cate Blanchettové a Philipa Seymoura Hoffmana. Ať už zavítáte do kterékoli části města, téměř na všech místech se zde natáčel tento film. Ubytujte se v jednom z místních hotelů, vile, nebo v soukromí a užijte si Ischii plnými doušky.

Mission Impossible – Praha

Praha je nejenom v posledních létech cílem mnoha zahraničních řežisérů. Natáčel se zde např. James Bond – Casino Royale, Amadeus, Bídníci, Oliver Twist nebo také Letopisy Narnie či Mission Impossible s Tomem Cruisem.

Hra o trůny – Dubrovník – Chorvatsko

Pokud patříte mezi milovníky seriálu Hry o trůny, pak se musíte vydat do Dubrovníku, kde se tento seriál natáčel snad na každém kroku. Toto přístavní romantické staré město vás doslova pohltí svou atmosférou. Ubytovat se zde můžete jak v soukromí, tak i v pětihvězdičkovém hotelu. Skvěle si pochutnáte na specialitách v místních restauracích, a pokud budete mít zájem, můžete město obeplout buď na výletní lodi nebo na kayaku.

Mamma Mia – Skopelos – Řecko

Film Mamma Mia se natáčel na řeckém ostrově Skopelos. Jestli patříte mezi milovníky tohoto filmu a nejenom tohoto filmu, ale i romantických zákoutí, určitě sem vyrazte. Okouzlí vás tyrkysová voda, skvělé počasí, krásná stavení a vynikající kuchyně. Užívejte si v místech, kde točily Meryl Streepová a Pierce Brosnan.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.