Nejlepší filmové destinace

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Evropa nejenomže fascinuje cestovatele z celého světa, ale také se stala inspirací a předlohou mnoha filmových umělců. Vydejte se s námi po stopách filmů, jako jsou Star Wars, James Bond a mnoho dalších. Rezervujte si ubytování v těchto destinacích a zažijte skvělou dovolenou.

Notting Hill – Londýn – Velká Británie

Vzpomínáte si na film Notting Hill? Nebudete tomu věřit, ale tento film se natáčel přímo v Londýně. Barevné domy v Notting Hillu najdete přímo tady. Následujte Julii Roberts a Hugha Granta a objevujte romantická zákoutí hlavního města. Nezapomeňte si zakoupit London Pass a využijte jeho slev. Rezervujte si ubytování přímo v srdci Londýna.

 

Robin Hood – Pembrokeshire – Velká Británie

Oblast Pembrokeshire obdržela ocenění Nejlepší pláž Evropy, ale díky své divoké přírodě a krásným pobřežím zaujmula také režiséry filmu Ridleyho Scotta Robin Hood, jehož hlavní roli ztvárnil Russel Crowe. Oblast Pembrokeshiru jste mohli také vidět v televizním seriálu Sherlock, který se odehrává v městečku Tenby.

Harry Potter – hrad Alnwick – Velká Británie

Také hrad Alnwick je známý z několika filmů. Točil se zde např. Robin Hood, Válka Roseových nebo všem dobře známý Harry Potter. Vévoda Percy žije se svou rodinou pouze v části hradu a ta druhá se v létě otevírá veřejnosti. Vydejte se na Alnwick Castle a objevte kouzlo Bradavic.

 

Talentovaný pan Riplay – hrad Ischia – Itálie

Ischia je jednou z nejkrásnějších destinací oceněnou Evropskou destinací dokonalosti. Vydejte se po stopách Jude Law, Matta Damona, Gwyneth Paltrowové, Cate Blanchettové a Philipa Seymoura Hoffmana. Ať už zavítáte do kterékoli části města, téměř na všech místech se zde natáčel tento film. Ubytujte se v jednom z místních hotelů, vile, nebo v soukromí a užijte si Ischii plnými doušky.

Mission Impossible – Praha

Praha je nejenom v posledních létech cílem mnoha zahraničních řežisérů. Natáčel se zde např. James Bond – Casino Royale, Amadeus, Bídníci, Oliver Twist nebo také Letopisy Narnie či Mission Impossible s Tomem Cruisem.

Hra o trůny – Dubrovník – Chorvatsko

Pokud patříte mezi milovníky seriálu Hry o trůny, pak se musíte vydat do Dubrovníku, kde se tento seriál natáčel snad na každém kroku. Toto přístavní romantické staré město vás doslova pohltí svou atmosférou. Ubytovat se zde můžete jak v soukromí, tak i v pětihvězdičkovém hotelu. Skvěle si pochutnáte na specialitách v místních restauracích, a pokud budete mít zájem, můžete město obeplout buď na výletní lodi nebo na kayaku.

Mamma Mia – Skopelos – Řecko

Film Mamma Mia se natáčel na řeckém ostrově Skopelos. Jestli patříte mezi milovníky tohoto filmu a nejenom tohoto filmu, ale i romantických zákoutí, určitě sem vyrazte. Okouzlí vás tyrkysová voda, skvělé počasí, krásná stavení a vynikající kuchyně. Užívejte si v místech, kde točily Meryl Streepová a Pierce Brosnan.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.