Nejlepší místa na pozorování ptáků v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Pro milovníky přírody je Evropa učiněným rájem. Skvěle se zde dají také pozorovat nejrůznější druhy ptáků, a to díky rozmanitosti místní krajiny. Najdete tady oblasti s endemitickými chráněnými druhy nebo druhy, které do některých oblastí létají jen hnízdit. Přinášíme seznam těch nejkouzelnějších oblastí, kam se vypravit za pozorováním ptactva v Evropě.

Madeira Portugalsko

Madeiru si můžete po mnoha stránkách. Ať už sem jedete odpočívat nebo poznávat místní přírodu. Patří také mezi nejkrásnější ostrovy Evropy a je také jednou z destinací pro pozorování ptactva. Mnoho místních druhů je zde endemických, a tudíž pozorovatelných jen na tomto ostrově. 

 

Extremadura – Španělsko

V této autonomii Španělska, sousedící s Portugalskem, najdete také skvělá místa na pozorování ptáků. Najdete zde na desítky endemických druhů a také migrující ptáky. Setkat se můžete s orlem skalním, sokolem stěhovavým nebo čápem černým. Vydat se můžete také na prohlídku památek nebo do místní krajiny.

Dolní Sasko – Německo

Oblast dolního Saska kolem Hannoveru a Brém je jednou z největších chráněných oblastí v Evropě. Nabízí skvělé podmínky nejen pro ornitology. Setkat se zde můžete např. s krkavcem velkým, volavkou popelavou nebo skorcem vodním či konipasem horským.

Národní park Ordesa – Španělsko

Národní park leží u španělských Pyrenejí. Jeho plocha je kolem 15tis. hektarů a je na seznamu světového dědictví UNESCO. I zde jsou skvělé podmínky pro pozorování ptáků, jako je orel skalní, datel černý, kos horský nebo linduška horská. Užít si dovolenou můžete se vším všudy, jelikož se můžete ubytovat přímo v tomto národním parku.

Oblast Camargue – Francie

Camargue je oblast mokřad na hranici se středozemním mořem, je perfektně chráněným místem ve Francii. Oblast je známá svými plameňáky. Pokud sem zavítáte na dovolenou, poznáte jedno z nejkouzelnějších míst Evropy.

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.